Drewno konstrukcyjne

Ceramika

Jedną z tradycyjnych metod budowy domu jest użycie ceramiki. Charakteryzuje się wytrzymałością oraz niewielką ceną. Z ceramiki buduje się ściany dwu i trzywarstwowe, a także elementy piwniczne, ściany działowe oraz fundamentowe.

Beton komórkowy

Używa się go do budowy ścian zewnętrznych, wykorzystując w większości bloczki modułowe. Przy wyborze bloczków należy zwrócić uwagę na ich gęstość pozorną, wpływającą na izolacyjność termiczną. Im wyższa klasa, tym większa nośność elementów i gorsza izolacyjność termiczna.

Silikaty

Do jednych z najtańszych materiałów do budowy ścian należą silikaty. Są to białe bloczki, z których buduje się ściany zewnętrzne dwuwarstwowe. Ocieplanie oraz wykańczanie wygląda tak samo jak w przypadku ścian ceramicznych.

Drewno

Na rynku zauważa się bardzo wyraźny trend, który dyktuje powrót do natury i tradycyjnych materiałów. To dlatego drewno zyskuje coraz bardziej na popularności, stając się chętnie wybieranym komponentem do budowy m.in. szkieletu domu. Jest zdrowe, wytrzymałe, posiada dobre właściwości termoizolacyjne. Firmy typu Timber Trade oferują swoim klientom niezawodne drewno konstrukcyjne odporne na panujące w Polsce warunki atmosferyczne i charakteryzujące się ponadprzeciętną wytrzymałością.

Beton

Beton wykorzystywany jest do budowy domu w różnej postaci. Mogą to być ściany wylewane z betonu, charakteryzujące się większą wytrzymałością, keramzytobeton, zapewniający ciepłochłonność oraz lekkość, czy beton komórkowy, opisywany przez nas wyżej.

Przed rozpoczęciem budowy należy bardzo dokładnie przemyśleć użycie konkretnej technologii. Dom to inwestycja na lata i wybór na etapie planowania może mieć przełożenie nie tylko na koszty początkowe, ale dalszą eksploatację, izolację termiczną oraz wygląd.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny