Pomogamy wybrać klimatyzator do mieszkania

Wybór klimatyzacji do mieszkania

Urządzenia chłodzące ze względu na ich budowę dzielimy na klimatyzatory kompakt-przenośne (Zobacz: https://www.ceneo.pl/Klimatyzatory/Typ:Kompakt.htm) oraz klimatyzatory typu split i multisplit. Te drugie to doskonałe rozwiązanie jeśli zależy nam na utrzymaniu niskiej temperatury w pomieszczeniu przez całe lato. Sprzęt typu split składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, które są połączone układem sterującym i przewodem freonowym. Część montowana w mieszkaniu może występować w wersji kasetonowej, kanałowej, stojącej, podsufitowej lub ściennej. Zaletą takiego rozwiązania jest jego wydajność i cicha praca, ponieważ wentylatory i sprężarki znajdują się poza mieszkaniem. Klimatyzatory typu multisplit różnią się od typu split większą ilością jednostek wewnętrznych, dzięki czemu możliwe jest chłodzenie kilku pomieszczeń jednocześnie. Wielu zwolenników ma także najprostsze rozwiązanie w postaci klimatyzatora przenośnego, który jest niedrogi i można go umieszczać w różnych pomieszczeniach. Jego wadę stanowi jednak dosyć głośna praca i najmniejsza wydajność, ponieważ moc takiego sprzętu to maksymalnie 4 kW. 

Na co zwrócić uwagę wybierając konkretny model klimatyzatora?

Właściwy klimatyzator (Sprawdź: https://www.ceneo.pl/Klimatyzatory) pozwala efektywnie ochłodzić każdej wielkości pomieszczenie, jeżeli jego parametry są dobrane odpowiednio do potrzeb. Nie bez znaczenia są także warunki jego pracy takie, jak hałas oraz zużycie energii. Jak w przypadku każdego sprzętu elektrycznego, powinniśmy wybierać te produkty, które są oznaczone klasą energetyczną A, A+, A++ i A+++. Im ona wyższa, tym niższe nasze rachunki za prąd. Poza tym, równie ważna jest właściwa moc klimatyzatora, ponieważ jeśli będzie ona za mała, pobór prądu automatycznie się zwiększy. Standardowo przyjmuje się, że do ochłodzenia 10 m2 pomieszczenia potrzebny jest 1 kW mocy urządzenia. Warto jednak wziąć pod uwagę również ilość okien, ekspozycję na słońce oraz liczbę osób przebywających w mieszkaniu. Hałas emitowany przez klimatyzację nie powinien z kolei przekraczać 35 dB(A), aby instalacja nie przeszkadzała ani użytkownikowi, ani sąsiadom.

Jak wybrać klimatyzator, żeby nie przepłacić?

Zamontowanie klimatyzacji lub zakup przenośnego klimatyzatora to rozwiązanie, które znacząco podnosi komfort życia w mieszkaniu podczas upalnych letnich dni. Przed wyborem właściwego urządzenia warto przyjrzeć się dokładnie informacjom na jego temat, a także opiniom innych użytkowników i ofertom cenowym różnych sklepów, które możemy znaleźć na Ceneo.pl. Dzięki odpowiedniemu porównaniu z pewnością nie przepłacimy wyposażając się w klimatyzatory przenośne lub zamawiając usługę instalacji klimatyzatorów split, bądź multisplit. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły