Czy bank udzieli kredytu hipotecznego przy zarobkach 4000 netto?

Wszyscy wiedzą, że zależność taka jak — zarobki a kredyt hipoteczny — to jedna z najbardziej rozpatrywanych kwestii w kontekście ewentualnej hipoteki. Jeśli zarabiasz 4000 zł netto – mamy dobrą wiadomość: jest to kwota wystarczająca dla banku, aby rozważyć Twój wniosek kredytowy. Ostateczna decyzja i tak będzie się rozbijać o wiele innych czynników i na tej podstawie kredytobiorca będzie rozważać aplikację.

Jednym z najważniejszych aspektów jest ogólna zdolność kredytowa wnioskodawcy – stanowi bowiem wyznacznik maksymalnej kwoty, którą bank zgodzi się pożyczyć konkretnej osobie. Mówiąc inaczej i w kontekście opłat miesięczny – Twoja zdolność kredytowa jest najlepiej określana przez wielkość raty, jaką jesteś w stanie spłacać przy uwzględnieniu kosztów utrzymania i innych zobowiązań.

Ile wynosi zdolność kredytowa przy zarobkach 4000 netto?

Zastanawiasz się, jaka zdolność kredytową przy 4000 netto? Być może jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie tego jest skorzystanie z online kalkulatora zdolności kredytowej – o ile szukasz poglądowych szacunków i masz świadomość, że mogą one nie pokrywać się zbytnio z rzeczywistą kalkulacją.

Różnica między tym, jak oceni Twoją zdolność kredytową – a jak kalkulator jest taka, że ten pierwszy bierze pod uwagę naprawdę sporo różnych aspektów.

Jakie kwestie bank rozważa podczas analizy Twojej zdolności kredytowej?

 • obecność i wielkość innych zobowiązań
 • posiadanie stałego źródła dochodu
 • stałe koszty utrzymania
 • obecność innych, dodatkowych dochodów
 • liczba osób w gospodarstwie domowym

Zatem bank patrzy nie tylko na dochody – czyli zarobki stałe i inne wpływy, ale też na Twoje wydatki i dopiero na tej podstawie jest w stanie określić, jaka jest dokładnie Twoja zdolność kredytowa. Dokonuje tego na podstawie analizy jakościowej, jak również ilościowej. Zwykle dla osoby przy dochodach na poziomie 4000 zł netto zdolność ta utrzymuje się w zakresie między 100 000 a 200 000 złotych.

O jaki kredyt hipoteczny można starać się przy zarobkach 4000 netto?

Spróbujmy więc jeszcze dokładniej odpowiedzieć na pytanie: ile kredytu hipotecznego przy zarobkach 4000? Pomoże nam w tym głębsza analiza czynników, które koniec końców wpływają na decyzję banku. Po takiej analizie może się okazać nawet, że dwóch kolegów zarabiających te same pieniądze – może otrzymać etykiety z różnymi zdolnościami kredytowymi.

Ile dostane kredytu przy zarobkach 4000? Na odpowiedź wpływają takie czynniki jak:

 1. miesięczne wydatki na utrzymanie
 2. liczba miesięcy, przez które ma być spłacany interesujący Cię kredyt
 3. wielkość interesującego Cię kredytu
 4. wysokość oprocentowania kredytu
 5. liczba osób na utrzymaniu
 6. forma zatrudnienia wnioskodawcy
 7. limity na kartach kredytowych
 8. raty innych posiadanych kredytów

Co bank, to inny algorytm wyliczania zdolności kredytowej. Dlatego dobrym pomysłem jest zawsze porównaniu ofert kilku różnych instytucji, mozesz to zrobic korzystając z zaufanego rankingu: https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne. W ten sposób może się okazać, że jeden bank będzie w stanie zaproponować Ci maksymalnie 150 000 zł, a inny bez trudu zaproponuje 250 000 zł.

Gdzie złożyć wniosek o kredyt hipoteczny przy zarobkach 4000 netto?

Skoro wiemy już, jaka pożyczka hipoteczna przy zarobkach 4000 netto jest możliwa – czas przejść do konkretów, a mianowicie – sprawdzić, jakie banki mają w swoich ofertach propozycję dla wnioskodawców o takich dochodach.

Kredyt przy zarobkach 4000 zł netto – gdzie go szukać?

 • Raiffeisen Digital Bank

12,98%

985 zł

70 887 zł

 • Alior Bank

12,57%

975 zł

70 194 zł

 • Citi Handlowy

11,86%

958 zł

69 008 zł

*Warto zaznaczyć, że jest to porównanie dla kwoty 50 tysiąca złotych z okresem kredytowania – 72 miesiące.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt hipoteczny przy zarobkach 4000 netto?

Już wiesz, gdzie i jaki kredyt hipoteczny gdy zarabia się 4000 netto można uzyskać. Na koniec kilka wskazówek na temat tego, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na jego pozyskanie.

Przede wszystkim przed złożeniem wniosku – zadbaj o spłatę innych zadłużeń. To doskonały sposób, by zwiększyć swoją zdolność kredytową. Możesz też rozważyć ewentualne zaciągnięcie kredytu z inną osobą – a wtedy zdecydowanie zwiększysz swoje szanse na uzyskanie takiego kredytu, jaki jest dla Ciebie satysfakcjonujący. Polecamy również zadbać o sprawdzenie raportu BIK – raz na 6 miesięcy możesz to zrobić bez żadnych opłat, a dzięki temu upewnisz się, czy czasem nie widniejesz w rejestrze dłużników.

ikona podziel się Przekaż dalej