Narożnik z funkcją spania

Meble narożnikowe coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Nie dziwimy się ich popularności, ostatecznie narożniki są nie tylko wygodne, ale również świetnie wypełniają wcześniej niezagospodarowana przestrzeń kąta pokoju. Dzięki swojej specyficznej budowie meble te pozwalają na wygodny wypoczynek nawet kilku osób. Ogromna różnorodność wielkości, stylów i kolorów narożników sprawia, że można uznać je za meble uniwersalne, które w przeciwieństwie do klasycznych sof, czy kanap świetnie odnajdą się w każdym pomieszczeniu, w szczególności tam, gdzie kwitnie życie towarzyskie i rodzinne. Narożnik z funkcją spania dostępny na vero.pl umożliwia szybkie stworzenie dodatkowego łóżko dla gości lub rodziny. Prosty w obsłudze mechanizm w kilka sekund przetransformuje mebel do siedzenia w wygodne łózko dla dwóch osób. 

Narożnik z funkcją spania codziennego – kanapa, czy łóżko?

Jak wcześniej zaznaczyliśmy narożnik w salonie, świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy nagle potrzebujemy dodatkowego miejsca do spania dla gości, ale nie tylko. Czasem ograniczona ilość miejsca w mieszkaniu nie pozwala na posiadanie osobnej sypialni, wtedy zazwyczaj urządza się ją w pokoju dziennym, czy też salonie. Posiadanie klasycznego łóżka z pewnością jest najbardziej wygodną opcją, jednak wstawianie pełnowymiarowego mebla tego rodzaju do salonu raczej mija się z celem. Taka sytuacja wymaga specjalnych środków w postaci wykorzystania mebla wielofunkcyjnego. Dobierając narożnik z funkcją spania codziennego, musimy wziąć pod uwagę kilka cech:

  1. Wygoda – jest to zdecydowanie najważniejsza z tych trzech cech. Decydując się na dany narożnik, sprawdźmy dokładnie, czy rozłożony do funkcji spania spełnia nasze potrzeby i czy pozwoli nam na dobry, jakościowy wypoczynek. Wygoda dotyczy także korzystania z mechanizmu składania i rozkładania, ponieważ będzie on wykorzystywany codziennie.
  2. Wielkość – w zależności od tego, ile miejsca przeznaczamy na mebel, możemy zdecydować się na jego większy lub mniejszy rozmiar, co zwykle ma także wpływ na wielkość ostatecznego “łóżka”.
  3. Wygląd i styl – cecha z najmniejszym, jednak wciąż priorytetem. Nie można powiedzieć, że nie warto zwracać uwagi na wygląd mebla, ponieważ dobrze dobrany  narożnik dodaje całości pomieszczenie idealnego wykończenia.

Duży i mały narożnik z funkcją spania

W zależności od wielkości naszego pokoju wybierzemy mebel o odpowiednich wymiarach. Narożniki mają to do siebie, że nawet małe modele dają sporo miejsca do siedzenia i często rozkładają się, tworząc miejsce do spania dla dwóch osób. Duże narożniki są idealnym rozwiązaniem dla wieloosobowych rodzin, oraz ludzi, którzy bardzo cenią sobie życie towarzyskie, ponieważ ilość miejsca do siedzenia potrafi pozytywnie zaskoczyć, miesząc nawet kilkanaście osób. 

Artykuł powstał we współpracy z marką Vero

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny