Odpływ liniowy – jak działa i czym jest?

Mówiąc w skrócie, odpływ liniowy (duży wybór odpływów liniowych znajdziesz tutaj: https://vogi-sklep.pl/odplywy-liniowe) jest montowanym w posadzce prysznica bez brodzika liniowym odwodnieniem, którego zadaniem jest odprowadzanie wody do systemu kanalizacyjnego. Dzięki niemu woda po kąpieli odpływa w sposób grawitacyjny. To nowoczesne rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Odpływ liniowy znajduje zastosowanie w prysznicach typu walk in, czyli pozbawionych brodzika. Sprawdza się tak dobrze, że często nawet nie ma konieczności montowania całej kabiny prysznicowej, dzięki czemu można skupić się na designie.

Zalety odpływu liniowego i kabiny bez brodzika

Na korzyść kabiny typu walk in przemawia wiele aspektów:

  • nowocześnie się prezentuje,
  • łatwo utrzymać ją w czystości,
  • pozwala zaoszczędzić sporo miejsca,
  • łatwy dostęp do kabiny.

Brak konieczności montowania kabiny sprawia, że prysznic można zaaranżować nawet w niedostępnych miejscach takich jak wnęki. Szklane ścianki bez problemu można przycinać i formować w dowolne kształty.

Rodzaje odpływów liniowych

Odpływy liniowe klasyfikuje się przede wszystkim według miejsca ich montażu. Dostępne są modele przeznaczone do montażu w podłodze prysznica bez brodzika, jak i takie do umieszczenia w ścianie.

Odpływy podłogowe

W przypadku pierwszej kategorii w ofercie sklepu https://vogi-sklep.pl widnieją odpływy liniowe klasyczne o standardowych długościach od 50 do 100 cm. Wszystkie modele cechują się dobrą przepustowością do 56l/min oraz najniższym syfonem na rynku (Ø50) o opatentowanym kształcie. Wartą zainteresowania opcją, gdy planujemy duży prysznic, są modele specjalne na wymiar. Na życzenie przygotowany zostanie odpływ liniowy na określony wymiar, o dowolnym kształcie i długości nawet do 6 m.

Odpływy ścienne

Kolejnym rodzajem są odpływy liniowe przeznaczone do montażu w ścianie. Dostępne są modele, które można osadzić w ścianie w taki sposób, by tworzyły integralną całość z resztą prysznica. Tego typu rozwiązanie polecane jest osobom, które planują montaż ogrzewania podłogowego lub tym, którym zależy na osiągnięciu ciekawego efektu wizualnego.

Więcej szczegółów na temat rodzajów odpływów ściennych znajdziesz tutaj: https://vogi-sklep.pl/blog/n/17/rodzaje-odplywow-liniowych-dostepnych-na-rynku.

Wybieramy odpływ liniowy – na co zwrócić uwagę?

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy garść wskazówek, co nie powinno umknąć Twojej uwadze podczas zakupu odpływu liniowego do swojej łazienki. W pierwszej kolejności sprawdź materiał, z którego wykonany jest produkt. Powinien on spełniać najwyższe standardy i być wyprodukowany z bardzo dobrej jakościowo stali nierdzewnej. Ze względu na jakość i precyzję wykonania dużą popularnością cieszą się polskie odpływy liniowe VOGI.

Twojej uwadze nie powinna ujść liczba nóżek montażowych, które posiada odpływ. Trzymaj się zasady, że im większa ilość nóżek, tym lepsza stabilność produktu. Przy wyborze odpływu liniowego powinieneś dodatkowo zweryfikować jego przepustowość.

Kluczowe znaczenie w kontekście skuteczności odprowadzania wody ma także długość odpływu. W razie potrzeby zakupu dłuższego dopływu niż 100 cm możesz złożyć zamówienie na odpływ nawet do 6 m.

Zwracając przy doborze odpowiedniego odwodnienia liniowego uwagę na wszystkie wspomniane czynniki, zyskasz pewność, że wybrane przez Ciebie rozwiązanie będzie tym najlepszym. Postaw na sprawdzony, dobrej jakości produkt, który bez zarzutów będzie Ci służyć przez długie lata.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny