Stoły do jadalni muszą pasować!

Nie będziemy oryginalni, jeśli powiemy, że stoły do jadalni (sprawdź na: www.homla.com.pl) powinny pasować do reszty wystroju. To rozumie się samo przez się. Do nowoczesnego wnętrza trafiają minimalistyczne stoły kuchenne, do tradycyjnego mieszkania najlepiej pasują stoły prostokątne do jadalni, a w niewielkiej przestrzeni najlepszy będzie praktyczny stół do małej kuchni. Jest jednak kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Po pierwsze: rozmiar stołu do kuchni

Czy to w małym mieszkaniu, czy dużym domu – wymiary stołu do kuchni lub jadalni są bardzo ważne, jeśli nie kluczowe. To, co powinno zaważyć na decyzji, to Twój tryb życia. Masz małe mieszkanie, w którym tylko sypiasz, a nie przyjmujesz gości? Praktyczny stół do małej kuchni w zupełności wystarczy. Zjesz przy nim śniadanie, przyjmiesz przyjaciółkę na kawę, oszczędzając cenne miejsce.

Sprawa wygląda zgoła inaczej, jeśli masz spore mieszkanie lub dom i regularnie przyjmujesz gości na obiad, planszówki czy drinka. W takich czterech kątach musi pojawić się spory stół, przy którym pomieszczą się wszyscy goście. Duży stół z drewnianym blatem – taki wybór będzie najlepszy.

Ale co zrobić, gdy mieszkanie nie jest za duże, ale często zapraszasz na obiad rodziców czy teściów? Na szczęście są rozkładane stoły do jadalni! Idealnie sprawdzają się także wtedy, kiedy na co dzień nie potrzebujesz sporej powierzchni blatu, ale zapraszasz rodzinę na święta raz w roku i chcecie zjeść przy wspólnym stole wigilijną kolację. W takich okolicznościach rozkładane stoły do kuchni także mają rację bytu. Musisz pamiętać, że to także korzyść dla Ciebie. Jaka? Na przykład możesz jednocześnie układać puzzle na jednej połowie stołu i lepić pierogi na drugiej. Rozkładane stoły do małej kuchni dają wiele możliwości!

Sprawdź także wysokość stołu – czy na pewno wybrane przez Ciebie krzesła zmieszczą się pod blatem? A może stoły do jadalni drewniane, które rozważasz, mają nietypowe nogi? Weź pod uwagę, że mimo że piękne, niekonieczne będą wygodne. Jeśli chodzi o meble, stawianie na praktyczne rozwiązania to podstawa.

Po drugie – przestrzeń dookoła stołu kuchennego

To, co jeszcze jest istotne przy doborze stołu, to umiejscowienie go w pomieszczeniu. Owszem, wymarzone nowoczesne stoły do jadalni wyglądają pięknie w internecie czy sklepie, ale w Twojej jadalni… Niekoniecznie. Dlaczego? Może się okazać, że nie sprawdziłaś ile wolnej przestrzeni pozostanie dookoła stołu. Pod nim muszą się bowiem zmieścić krzesła, które trzeba czasami odsunąć, a podczas posiłku każdy gość potrzebuje trochę miejsca, by zjeść go ze smakiem. Zanim więc wybierzesz model stołu, sprawdź, czy aby na pewno zmieści się i będzie dobrze się prezentował w Twojej jadalni. Małe stoły to czasami lepsze wyjście niż próba wstawienia ogromnego stołu na siłę.

Odpowiednio wybrane drewniane stoły do kuchni czy do jadalni nie mogą zagracić wnętrza, ale powinny spełniać swoje cele, czyli zapewniać przestrzeń do spożywania posiłku, odpoczynku czy relaksu. Zastosuj się do naszych wskazówek i wybieraj spośród stołów do jadalni, które są praktyczne i jednocześnie Ci się podobają. Wówczas na pewno będziesz zadowolona z aranżacji!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny