Dlaczego warto prowadzić hodowlę pod osłoną?

W przypadku każdego gospodarstwa rolnego, które specjalizuje się w hodowli roślin, niezmiernie ważne jest to, aby uprawy zoptymalizować. Chodzi bowiem o to, żeby wydłużyć czas hodowli niektórych roślin. Optymalnym rozwiązaniem są więc wszelkie tunele szklarniowe i foliowe, pod którymi uprawa roślin możliwa jest przez dłuższy czas aniżeli tylko od wiosny do pierwszych przymrozków jesienią. Odpowiednia osłona umożliwia stworzenie roślinom takich warunków, w których mogą rozwijać się niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Warto więc prowadzić hodowlę pod osłoną, bo przyniesie nam większe zbiory.

Jaki tunel wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania?

Wybierając tunel foliowy lub szklarnię należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Poza parametrami tunele mogą też różnić się kolorem. Wiele osób zastanawia się, czy kolor tunelu ma znaczenie, jednak najczęściej jest to tylko oznaczenie producenta dla rozróżnienia modeli. Wyjątek mogą stanowić tunele specjalistyczne dla konkretnych rodzajów upraw. Jakimi parametrami należy się kierować przy wyborze tunelu? Sprawdźmy jego grubość i gramaturę, które będą miały wpływ na trwałość tunelu. Ważne też będą właściwości świetlne tunelu, które muszą zostać dobrane odpowiednio do roślin, które będą w nim hodowane. Oczywiście nie można też zapomnieć o wymiarach tunelu, które dobieramy stosownie do posiadanej przestrzeni, na której uprawiane będą rośliny. Znając wszystkie te parametry bez problemu kupimy tunel, który sprawdzi się dla danej hodowli.

Gdzie kupić solidną szklarnię lub tunel?

Tunele ogrodowe i foliowe, które wybieramy do swojej hodowli powinny być solidne i wytrzymałe. Warto więc zainwestować w produkty najwyższej jakości. Szeroki asortyment tuneli i szklarni znajdziesz w sklepie 4iq.com.pl. To bardzo szeroki wybór produktów w wielu rozmiarach, tak więc bez problemu dobierzesz tunel do wielkości posiadanej uprawy. Są to produkty bardzo wytrzymałe, odporne również na zmienne czynniki atmosferyczne. Ich konstrukcja jest łatwa do rozłożenia i solidna. W jednym miejscu kupisz wszystko co niezbędne do uprawy roślin różnego typu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny