Popularne rodzaje basenów dla dzieci

Gorące słońce w wakacyjny dzień – kto za nim nie tęskni? Jeśli chcesz latem umożliwić dzieciom beztroską zabawę w ogrodzie, podczas której się ochłodzą, zastanów się nad basenem. Nie dość, że najmłodsi ukryją się przed słońcem, to w dodatku będą mogli wesoło spędzić czas i rozwinąć nowe umiejętności. Wśród bogatej oferty basenów ogrodowych nietrudno znaleźć takie, które dedykowane są najmłodszym. Baseny dla dzieci projektowane są myślą o nich zarówno pod kątem designu, jak i bezpieczeństwa oraz użyteczności. Wyróżnić można trzy popularne rodzaje basenów:

  • Basen dmuchany – idealny dla dzieci w wieku 1-2 lata. To świetne rozwiązanie dla maluchów, którym radość sprawia chlapanie się w niewielkiej ilości wody. Zajmuje niewiele miejsca i w dodatku jest prosty do złożenia oraz rozłożenia. Basen dmuchany to jednak nie wszystko! Warto dokupić dzieciom kilka gadżetów, którymi będą się bawić (np. kubeczki do przelewania wody, rękawki, dmuchane zabawki i konewki).
  • Basen rozporowy – nadaje się dla starszych dzieci. Warto zdecydować się na basen z dmuchanym kołnierzem zwiększającym bezpieczeństwo podczas zabawy. Basen rozporowy idealny jest również do nauki pływania. Dokupić można do niego materac plażowy, a także koło dmuchane. To gadżety, które ułatwią dzieciom pływanie.
  • Basen stelażowy – doskonały dla dzieci, które potrafią pływać, mają więcej niż 4 lata i chętnie skaczą do wody. Basen stelażowy nadaje się również do nauki pływania. Jest niezwykle trwały, więc powinien posłużyć przez wiele sezonów. Jeśli dziecko umie pływać, dodatkowo przydać się może maska do nurkowania albo okulary do pływania. Najlepsze baseny stelażowe znajdziesz tutaj: ibaseny.pl

Na co zwrócić uwagę, wybierając basen ogrodowy dla dzieci?

Zwróć uwagę na materiał i dodatkowe elementy wyposażenia. Dmuchane baseny są idealne dla najmłodszych, jednak łatwo uszkodzić gumowe elementy takich basenów. Mogą też odkształcić się przez działanie słońca. Baseny rozporowe powinny być wykonane z miękkich materiałów, takich jak PCV. Z kolei stelażowe baseny muszą być solidnymi konstrukcjami, obowiązkowo wspieranymi stelażem. Do niektórych basenów dołączane są przydatne elementy wyposażenia, takie jak pompa do basenu (np. pompa piaskowa), filtr do pompy, chemia basenowa i pokrywa na basen. Zwróć uwagę na wielkość basenu. Kupując basen prostokątny lub kwadratowy, najistotniejsza jest długość i szerokość. Przy okrągłych zbiornikach trzeba zwrócić uwagę na średnicę w najszerszym punkcie.

Jaki wybrać basen ogrodowy dla dziecka? Podpowiadamy!
Jaki wybrać basen ogrodowy dla dziecka? Podpowiadamy!

Pamiętaj o wieku dziecka. Dla najmłodszych sprawdzi się dmuchany basen. Rozporowe i stelażowe modele dedykowane są starszych dzieciom, a także nastolatkom. Nie zapominaj również o zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa podczas zabawy w basenie. Najmłodsi powinni korzystać z niego pod nadzorem dorosłych. Opieka jest niezbędna, aby uchronić dzieci przed niepożądanymi wypadkami. Staraj się nie spuszczać pociech z oczu, mając zabawę pod kontrolą. Warto ustalić również zasady i granice, aby zminimalizować ryzyko kontuzji. Możesz również ustawić basen w takim miejscu, które nie będzie sprzyjać przypadkowym urazom.

Dlaczego warto postawić na bezpieczny basen dla dzieci?

Kąpiele w basenie to nie tylko świetny sposób na letnią zabawę. Dzięki kąpielom można od najmłodszych lat wpajać dzieciom zamiłowanie do aktywności fizycznej. Z pewnością wpłynie to na lepszy rozwój dzieci. Najmłodsi nabiorą wiele cech, które będą dla nich cenne w dorosłym życiu. Jeśli odpowiednio zachęcisz dzieci do wejścia do basenu, oswoją się z wodą i przestaną odczuwać lęk na jej widok. Warto podkreślić, że pływanie dobroczynnie wpływa na układ kostny. Właśnie dlatego często polecane jest przez fizjoterapeutów i lekarzy osobom borykającym się z problemami kręgosłupa. Doskonalenie umiejętności pływackich to również znacznie lepsza forma spędzania wolnego czasu niż siedzenie przed komputerem lub telewizorem.

Należy bezwzględnie pamiętać o bezpieczeństwie dzieci podczas kąpieli. Jeśli latem pociechy długo przebywają w basenie, narażone są na negatywne skutki działania promieni słonecznych. Właśnie dlatego warto postawić np. na basen Bestway z daszkiem, który osłoni dzieci w upalne dni. To świetne rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza dla amatorów długich kąpieli. Basen z daszkiem doskonale spisze się również, jeśli nie masz jak ustawić basenu dla dzieci w zacienionym miejscu. Nie zapominaj również o materiale, z którego wyprodukowany jest basen. W trosce o skórę dziecka warto wybierać baseny z materiałów PVC najwyższej jakości. Będziesz mieć wówczas pewność, że skóra pociechy nie zostanie podrażniona lub narażona na reakcje alergiczne.

Jaki wybrać basen ogrodowy dla dziecka? Podpowiadamy!
Jaki wybrać basen ogrodowy dla dziecka? Podpowiadamy!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny