Rodzaj spłukiwania

Dla praktycznych aspektów kluczowy jest wybór rodzaju spłukiwania. Najpopularniejsze są pisuary ze spłukiwaniem ręcznym. Są łatwe w użytku, a dzięki możliwości wyboru spośród kilku opcji mogą też przyczynić się do dużych oszczędności wody. Można zdecydować się np. na model klasyczny lub z jednolitrowych zbiornikiem. Przycisk spłukiwania umieszczamy na płytki (zobacz na cersanit.com.pl), montując go w dowolnym miejscu i na wybranej przez siebie wysokości, aby korzystanie z pisuaru było możliwie jak najwygodniejsze. Innym rozwiązaniem jest pisuar ze spłukiwaniem automatycznym. To opcja dla tych, którzy cenią sobie szczególny komfort. Jest to opcja kojarzona z większymi oszczędnościami, jednak warto wiedzieć, że może dochodzić do fałszywych wzbudzeń fotokomórki. Przekłada się to na częstsze spłukiwanie, niekoniecznie w momencie, kiedy jest to potrzebne. W efekcie zamiast oszczędności pojawiają się wysokie koszty. Dlatego przy wyborze spłukiwania automatycznego należy zwrócić uwagę na jakość wykonania i mechanizm jego działania.

Kształt i wielkość pisuaru

Ma on znaczenie zarówno dla ergonomii łazienki, jak i wygody użytkowania oraz efektów wizualnych. Pisuary występują w różnych rozmiarach, jednak najczęściej mają ok. 40 cm szerokości i 30 cm głębokości, są to optymalne wymiary. Kształt powinien być opływowy, otwór u dołu bardziej wysunięty do przodu, co ułatwia korzystanie z pisuaru. Dobrym wyborem będzie pisuar podtynkowy, czyli z ukrytą w ścianie instalacją oraz przeznaczony do zawieszenia na ścianie. Dzięki temu będzie zajmował mniej miejsca, co jest ważne w przypadku małych łazienek o ograniczonym metrażu. Prosta forma będzie dobrze prezentować się zarówno w nowocześnie urządzonym wnętrzu, jak i inspirowanym klasyką. To uniwersalne rozwiązanie, które pod względem formy i koloru można dopasować do pozostałych urządzeń sanitarnych.

Zaawansowana technologia bezkołnierzowa

To jedno z ciekawszych i najbardziej praktycznych rozwiązań, stosowane coraz częściej w produkcji mis WC. Technologia CleanOn znalazła swoje zastosowanie również w przypadku pisuarów. Pozbawione są kołnierza, co przekłada się na łatwiejsze spłukiwanie i czyszczenie wnętrza pisuaru. Brak jest dodatkowych zakamarków, które są dobrym miejscem do namnażania się bakterii i grzybów. Woda dystrybuowana jest wzdłuż całego obwodu misy, co wzmaga dokładne jej czyszczenie. Ponadto, zużywane jest mniej wody, co przekłada się na wzrost oszczędności. Brak kołnierza wpływa też pozytywnie na zmniejszenie wielkości pisuaru, a także na jego prostszy i jeszcze nowocześniejszy wygląd.

Pisuar lub bidet nie zajmuje dużo miejsca w łazience, wizualnie pasują do innych urządzeń sanitarnych, a przy tym są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Jeżeli istnieje możliwość ich montażu, to warto to rozważyć.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej