Najlepszy zestaw głośnomówiący do auta. Sprawdzamy podstawowe parametry techniczne

Jaki zestaw głośnomówiący do samochodu warto wybrać? Przede wszystkim taki, który będzie dobrze dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań finansowych i specyfiki auta.

Dobry zestaw głośnomówiący łączy się z telefonem przy pomocy bluetooth. Bezprzewodowe połączenie z systemem jest bardzo wygodne, a sygnał bluetooth nie gubi zasięgu i umożliwia wygodne rozmowy. Co bardzo ważne, dobry zestaw głośnomówiący powinien posiadać odpowiednią jakość dźwięku. To pierwszy istotny parametr, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Najlepszy zestaw głośnomówiący do auta będzie posiadał funkcję redukcji szumów i redukcji echa. Z pewnością warto wybrać model z dobrym głośnikiem, umożliwiającym wygodne prowadzenie rozmów telefonicznych.

Drugi ważny parametr to specyfika budowy. Typowy zestaw głośnomówiący do auta najczęściej posiada trzy frontalne przyciski, które służą do odbierania i kończenia rozmów oraz sterowania głośnością. Najlepszy zestaw głośnomówiący będzie wyposażony w wygodne przyciski, które możemy obsługiwać w sposób intuicyjny. Niektóre modele posiadają także dodatkowe przyciski, zwiększające funkcjonalność urządzenia.

Możemy kupić zestaw głośnomówiący, który zapewnia funkcje dodatkowe. Nowoczesne modele z połączeniem bluetooth mogą obsługiwać takie funkcje jak inicjowanie połączeń za pomocą komend głosowych, wbudowany transmiter FM oraz wejście na kartę pamięci. Najlepszy zestaw głośnomówiący do auta posiada pojemną baterię, która gwarantuje dłuższy czas czuwania i wydłużony czas pracy. Warto zwrócić na to uwagę. Typowy zestaw głośnomówiący może pracować nieprzerwanie przez kilkanaście godzin. Wydłużony czas pracy będzie szczególnie przydatny dla osób, które chcą wykorzystywać urządzenie podczas jazdy na dłuższych, wielogodzinnych trasach.

Jaki zestaw głośnomówiący do samochodu kupić? Popularne modele do auta

Wiemy już, na które parametry zwracać uwagę podczas wyboru dobrego zestawu głośnomówiącego do auta. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, który model będzie najlepszy. Warto wybrać urządzenie, które będzie dobrze dopasowane do naszych indywidualnych preferencji i zapewni dobrą jakość odbioru połączeń. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele ciekawych modeli. Poniżej omówimy przykładowe rozwiązania, które posiadają dobre opinie wśród użytkowników i stają się ciekawą opcją. Jaki zestaw głośnomówiący do samochodu warto wybrać?

Zestaw głośnomówiący XBLITZ X700 – to interesujący model do auta, który możemy kupić w wielu sklepach stacjonarnych. XBLITZ X700 wykorzystuje połączenie bluetooth 4.1. Na uwagę zasługuje 10 metrowy zasięg, tryb multipoint oraz funkcja redukcji szumów. Mikrofon 2W zapewnia przyzwoitą jakość dźwięku. Czas czuwania XBLITZ X700 wynosi do 700 godzin, z kolei czas rozmów do 20 godzin, co jest całkiem dobrym wynikiem. Jednym z ważnych atutów jest też przystępna cena. Zestaw głośnomówiący XBLITZ X700 nabędziemy za około 120 zł.

Zestaw głośnomówiący Jabra Drive – kolejny tani, a zarazem dobry zestaw głośnomówiący, który można kupić poniżej 200 zł. Model zapewnia łączność bluetooth 3.0 oraz Multiuse. Jabra Drive działa z zasięgiem do 10 metrów, a czas prowadzenia rozmów wynosi do 20 godzin. Jabra Drive możemy kupić w wielu sieciach handlowych. Cena za zestaw to około 160 zł.

Zestaw głośnomówiący PLANTRONICS Calisto 5300 – według wielu osób, to jeden z najlepszych zestawów z pośredniej półki cenowej. Model PLANTRONICS Calisto 5300 zapewnia łączność bluetooth 5.0 oraz zasięg do 10 metrów. Ciekawostką jest bardzo dobry głośnik, zapewniający optymalną jakość prowadzenia rozmowy. Cena zestawu głośnomówiącego PLANTRONICS Calisto 5300 to około 600 zł.

Zestaw głośnomówiący Parrot Minikit Neo2 HD – jaki zestaw głośnomówiący do samochodu będzie dobry? Jedną z kolejnych propozycji jest model Parrot Minikit Neo2 HD z mocowaniem na klips i Multiuse. W modelu zastosowano łączność bluetooth 4.0 oraz funkcję sterowania głosowego. Zestaw pracuje z zasięgiem do 10 metrów. Deklarowany czas rozmów wynosi do 10 godzin. Model Parrot Minikit Neo2 HD możemy kupić za około 300 zł. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o samochodach.

Zestaw głośnomówiący MBG Line SP09 – to dobry i tani model z podstawową funkcjonalnością. Zestaw głośnomówiący MBG Line SP09 posiada łączność bluetooth 5.0 oraz zasięg transmisji 10 metrów. W modelu zastosowano wydajny głośnik 2W HI-FI. Na uwagę zasługuje atrakcyjna cena zakupu. Za zestaw głośnomówiący MBG Line SP09 zapłacimy około 100 zł.

Zestaw głośnomówiący Forever BK-100 – to dość tani zestaw z łącznością bluetooth 3.0, 10 metrowym zasięgiem oraz Multipoint. Deklarowany czas ładowania urządzenia wynosi 3 godziny, a czas prowadzenia rozmów do 20 godzin. Na uwagę zasługuje dobra jakość głośnika oraz wysoki czas czuwania, wynoszący do 45 dni. Model dobrze sprawdzi się dla użytkowników, którzy potrzebują podstawowych funkcji zestawu. Za zestaw głośnomówiący Forever BK-100 zapłacimy około 92 zł.

Zestaw głośnomówiący Nexeri SP09 – model wyposażony w funkcję redukcji szumów i wygodną funkcję łatwego startu. Zestaw głośnomówiący Nexeri SP09 zyskał dobre opinie dzięki przystępnej cenie, obsłudze profili A2DP oraz łączności bluetooth 5.0. Deklarowany czas prowadzenia rozmów wynosi 10 godzin, a czas ładowania 2 godziny. Maksymalny czas pracy w trybie czuwania wynosi 500 godzin. Cena zakupu zestawu głośnomówiącego wynosi około 80 zł.

Wiesz już, jaki zestaw głośnomówiący do samochodu warto wybrać i na co zwrócić uwagę. Jeśli chcesz uzyskać więcej praktycznych wskazówek, zapoznaj się z pozostałymi artykułami w naszym serwisie. W osobnym artykule podpowiadamy, jak odkleić naklejkę od szyby samochodu. A może zainteresuje Cię również, jak zapłacić akcyzę za samochód sprowadzony zza granicy?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny