Bezpieczny dom

Co zatem zrobić, by zapewnić sobie pełną ochronę przed nieproszonymi gośćmi? Oto kilka rozwiązań, które sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i wtedy, gdy planujesz dłuższy wyjazd i zostawiasz dom bez opieki.

Dobry system zabezpieczeń

Co odstrasza złodzieja już na pierwszy rzut oka? Obecność kamer czy systemu alarmowego? Czasem wystarczy, że włamywacz dostrzeże, iż zostały zamontowane, by zrezygnował z próby dostania się do wewnątrz. A w jaki system zabezpieczeń zainwestować? Wszystko zależy od potrzeb, jak również od specyfiki Twojego domu. Niekiedy wystarczy prosty alarm z czujnikiem ruchu. W innych przypadkach zaś przydatny może okazać się, np. zaawansowany system monitoringu połączony z wideo obchodem i innymi funkcjami.

Odpowiednie oświetlenie posesji

Proste i oczywiste? Niby tak, ale czasami o nim zapominamy. A im więcej „korytarzy”, którymi złodziej niezauważony przez sąsiadów czy przechodniów może dostać się na posesję i przystąpić do wyważania drzwi czy okien – tym większe ryzyko. Zadbaj zatem o to, by pozbyć się, np. zbyt bujnych krzewów i drzew oraz oświetlić każdy zakamarek terenu. Być może dobrym pomysłem będzie montaż oświetlenia z czujnikiem ruchu? Zapewni nie tylko wyższy poziom bezpieczeństwa, ale podniesie komfort przemieszczania się po posesji po zmroku.

Bezpieczne wietrzenie okien

Wychodząc z domu, bardzo często pozostawiamy uchylone okna. Nie ma się czemu dziwić – świeże powietrze jest zawsze pożądane. Ale standardowo uchylone okno to tylko zaproszenie dla złodzieja. Jego sforsowanie zajmie dosłownie kilka chwil. Czy zatem powinieneś bezwzględnie zamykać okna, opuszczając posesję na dłużej? Niekoniecznie. Bezpieczne wietrzenie jest możliwe, np. dzięki zastosowaniu bezpiecznego okucia okiennego, takiego jak activPilot Comfort, które pozwala wietrzyć przez 6-milimetrową szczelinę na całej szerokości framugi. Okucia takie oferowane są przez firmę Winkhaus.

Systemy klucza, czyli pełna kontrola dostępu

Montaż drzwi antywłamaniowych nie jest dziś niczym odkrywczym. Ale już profesjonalne systemy klucza, które pozwalają na inteligentne zarządzanie dostępem do budynku, a nawet jego konkretnych stref – już tak.

Jak takie systemy wykorzystać do zabezpieczenia domu? Choćby tworząc jeden, unikalny klucz dla każdego użytkownika. Klucz taki byłby przypisany do konkretnej osoby, jego użycie byłoby logowane, W przypadku zaś zagubienia można by go po prostu zablokować – bez konieczności wymiany wkładki.

Można również pomyśleć o elektrycznych zamkach, które podpięte byłyby do systemu kontroli dostępu czy inteligentnego zarządzania budynkiem. Te ostatnie – takie jak, np. blueSmart pozwalają na kontrolowanie stanu zamknięcia drzwi także za pośrednictwem smartfona. Oznacza to więc, że korzystając z takiego systemu, nie będziesz się zastanawiał, czy na pewno zamknąłeś drzwi. Sprawdzisz to w kilka sekund na swoim urządzeniu mobilnym.

 Jak widać, sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa budynku jest wiele. Warto rozważyć ich wykorzystanie. Inwestycje w zabezpieczenia prędzej czy później się zwrócą.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny