Rodzaje listew sufitowych

Nowoczesne listwy sufitowe zaliczają się do sztukaterii, która w ostatnich latach powróciła w wielkim stylu, zadomawiając się tym razem nie tylko w typowo klasycznych wnętrzach, ale także w tych nowoczesnych. Co najważniejsze, producenci za sprawą nowoczesnych technologii mogą zaoferować listwy sufitowe o różnej budowie i wzornictwie, dzięki czemu ich zastosowanie pozwala uzyskać nie tylko spektakularne efekty estetyczne, ale także praktyczne.

Listwy sufitowe mogą bowiem skutecznie zasłonić różnego rodzaju rury czy przewody poprowadzone przy suficie. Ponadto, jeśli wybierzemy listwy sufitowe (sprawdź na: https://www.beliving.pl/listwy-sufitowe) LED, zyskamy w ten sposób dodatkowe oświetlenie pomieszczenia. Co najważniejsze, nowoczesne listwy wykonane z tworzyw sztucznych są odporne na wilgoć, dzięki czemu żadne grzyby ani pleśń nie są im straszne. A na tym nie koniec ich zalet, bo można je zamontować w banalnie prosty sposób – są one po prostu przyklejane do ściany lub/i sufitu.

Powyżej już wymieniono kilka rodzajów listew sufitowych, zbierzmy to jednak wszystko w jednym miejscu. Listwy sufitowe można zatem podzielić przede wszystkim na:

  • listwy sufitowe maskujące – osłona lub zabudowa rury / przewodów
  • listwy sufitowe LED – są wyposażone w taśmy LED lub punktowe oświetlenie LED
  • listwy gzymsowe – rozbudowane listwy schodkowe oraz listwy bogato zdobione
  • listwy sufitowe minimalistyczne – listwy o gładkim designie

Oczywiście listwy różnią się swoim designem, szerokością, długością czy kolorem. Wiele z nich można jednak bez problemu pomalować na wybrany kolor. W tym miejscu nie można nie wspomnieć o listwach elastycznych, które doskonale sprawdzają się przy wykańczaniu wykuszy itp. Obok typowych listew sufitowych warto również zwrócić uwagę na listwy karniszowe, które dyskretnie maskują karnisze na firanki i zasłonki.

Listwy sufitowe – polecane marki!

Wybór listew sufitowych jest spory, jakich zatem producentów warto brać pod uwagę? Do szczególnie cenionych marek, które produkują wysokie jakości sztukaterię i listwy sufitowe, zaliczyć można:

  • Orac Decor
  • Creativa
  • Mardom Decor
  • NMC
  • Krome

Jakie listwy sufitowe wybrać?

Najważniejszą kwestią przy wyborze listew sufitowych jest wystrój wnętrza oraz funkcja, jaką listwy mają spełnić. Powinny one bowiem stanowić spójną całość z pozostałą aranżacją. Szeroki wybór wzorów ułatwia na szczęście ich pełne dopasowanie. Listwy mogą również maskować nierówności pomiędzy sufitem a ścianą. W takim przypadku świetnie sprawdzają się listwy gzymsowe oraz listwy z zaokrągleniem, które są mocowane do ściany i sufitu.

Natomiast jeśli listwa ma zamaskować rury, to w tym przypadku mamy do wyboru listwy maskujące oraz specjalne listwy do zabudowy rur. Można również wykorzystać listwy jako dodatkowe źródło światła, wtedy trzeba skupić się na listwach sufitowych LED.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny