Jakie meble do przedpokoju będą najlepsze?

Przedpokój poza tym, że jest funkcjonalny, może również być niezwykle atrakcyjnym wizualnie pomieszczeniem. Wystarczy tylko odpowiednio go urządzić. Wszystkie meble do przedpokoju powinny tworzyć spójną całość, a także komponować się z kolorem ścian oraz podłogą. Jak to zrobić ze smakiem? Jakie meble do przedpokoju wybrać? Zobacz co radzi nasza ekspertka.

Jeśli tylko mamy taką możliwość warto zaprojektować w przedpokoju pojemną, wnękową szafę. To niezwykle praktyczny mebel, który pomieści nie tylko kurtki, płaszcze czy odzież zimową, ale również wszelkiego rodzaju domowe sprzęty. W szafie można z powodzeniem schować odkurzacz, mopa, czy suszarkę na ubrania.

Dobrze dobrana szafa może stanowić niebanalną ozdobę wnętrza. Jeśli zamówimy wykonanie szafy na wymiar, możemy dowolnie zaprojektować jej drzwi, umieszczając na nich czy to ulubione napisy, zdjęcie, wszelkiego rodzaju ozdoby, czy też lustro. Będzie to stanowiło niebanalną ozdobę naszego przedpokoju.

Kolejną pozycją obowiązkową przedpokoju są  szafki na buty oraz wieszaki na ubrania. Starajmy się, aby w miarę możliwości pasowały one do całości pomieszczenia. Dobrze dobrane elementy czynią pomieszczenie atrakcyjnym dla oka.

W przedpokoju dobrze sprawdzi się również stolik i krzesło lub ławeczka. Dzięki temu łatwiej będzie nam zmieniać obuwie. Na stoliku położymy klucze, a także torbę z zakupami i swobodnie zdejmiemy kurtkę.

Ważnym elementem przedpokoju jest również lustro. Najlepiej, aby było one tak skonstruowane aby pokazywało całą sylwetkę. Najwygodniej jest bowiem ubierać się widząc się w całej okazałości. Warto w przedpokoju umieścić także stojak na parasole, który jest szczególnie przydatny w okresie jesienno-zimowym.

Nawet niewielką przestrzeń przedpokoju dobrze jest wykorzystać do maksimum. Pomogą w tym wszelkiego rodzaju schowki (alternatywa dla szafek na buty czy wieszaków), w których zmieści się odzież po minionym sezonie, sprzęt sportowy, czy walizki. Jeśli przedpokój jest wysoki można zaprojektować pawlacze lub półki.

Różne oblicza przedpokoju

Przedpokój nie należy do najłatwiejszych przestrzeni jeśli chodzi o aranżację. Często nie jest taki, jaki chcielibyśmy mieć. Problemem jest brak okna, nieregularny kształt, mały metraż oraz to, że od przedpokoju znajdują się drzwi, a czasem także schody.

Przedpokój często musi spełniać wiele funkcji, a co za tym idzie trzeba do niego wstawić wiele różnych sprzętów. Meble do przedpokojumuszą więc być tak dobrane, aby nie zaburzały przestrzeni, a jednocześnie były bardzo pojemne i użyteczne.

Należy tak projektować naszą przestrzeń, aby pomieszczenie, które widzimy pierwsze po wejściu do domu stanowiło jego wizytówkę, było przytulne, eleganckie i wygodne. Ważne jest również to aby przedpokój nie był oderwany stylistycznie od reszty mieszkania.

Długi i wąski przedpokój

Poszerzenie długiego i wąskiego, a przez to nieustawnego przedpokoju nie jest łatwym zadaniem. Można jednak poprawić jego ergonomię poprzez zastosowanie kilku aranżacyjnych sztuczek.

Czy wiesz, że...

Ceny w firmach wykonujących meble na wymiar są bardzo zróżnicowane. Nawet ta sama firma często oferuje różne ceny różnym klientom - na przykład w sytuacji gdy ma dużo innych zleceń często stara się podbić cenę. Dlatego tak ważne jest, aby decydując się na zamówienie mebli porównać oferty przynajmniej od kilku sprawdzonych firm.

Oferty najłatwiej zebrać dzięki usłudze takiej jak Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a w odpowiedzi otrzymasz ciekawe oferty od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Jednym z rozwiązań jest wybranie odpowiedniego koloru ścian. Najlepiej postawić na jasne barwy, dzięki którym przestrzeń wydaje się większa. Można również zastosować tapetę w pionowe pasy, która optycznie poszerzy wnętrze. Taki efekt dadzą również meble umieszczone po obu stronach pomieszczenia oraz wszelkiego rodzaju ozdoby ścian - obrazy, czy mini galerie rodzinnych zdjęć.

Ciekawie wyglądał będzie przedpokój w kolorze szarym przełamany białymi meblami. Najlepiej, aby meble do przedpokoju takie jak szafki na buty, czy wieszaki do przedpokoju nie były zbyt duże i dostosowane do przestrzeni, jaką dysponujemy. Można wybrać np. stolik, którego blat tylko w połowie odstaje od ściany. Dzięki temu zyskamy praktyczne miejsce na odłożenie kluczy, czy torebki nie zajmując przy tym wiele miejsca.

impressions
”Image”
Dwudrzwiowa szafa przesuwna z lustrem London Lux G...
”Image”
Duża pojemna szafa do pokoju młodzieżowego Simi 15...
”Image”
Pojemna dwudrzwiowa szafa z lustrem do salonu Moet...

Przedpokój o niewielkim metrażu

Niewielki przedpokój można powiększyć malując ściany na kolor biały, beżowy czy kremowy oraz wieszając lustra. Tego typu rozwiązania sprawią, że przestrzeń stanie się mniej symetryczna, ściany nieregularne, dzięki temu przedpokój wydawać się będzie większy niż w rzeczywistości.

Mały przedpokój powiększą również wszelkiego rodzaju błyszczące powierzchnie. Na wysoki połysk można wykończyć np. fronty szafek, drzwi szafy czy też po prostu zastosować na ścianie błyszczący stiuk. Takie rozwiązanie nie tylko jest praktyczne, ale również pozwala uzyskać niezwykle elegancki i modny efekt.

W takim przedpokoju dużo lepiej niż szafki na buty czy wieszaki na ubrania sprawdzą się omawiane już wcześniej schowki sprytnie wkomponowane w ściany.

O czym pamiętać urządzając wygodny przedpokój?

Projektowanie przedpokoju należy rozpocząć od wyznaczenia ścieżek komunikacyjnych, które są w tym pomieszczeniu bardzo ważne. Należy pamiętać o tym, że ile drzwi znajduje się w przedpokoju, tyle różnych ścieżek musimy w nim przewidzieć. Dzięki temu jedne drzwi otwierając się nie będą kolidowały z innymi. Zasada niezaburzania szlaków komunikacyjnych dotyczy również mebli do przedpokoju.

Na podłogę do przedpokoju warto wybrać trwały materiał taki jak panele czy płytki o wyższym poziomie ścieralności. Mogą to być również deski z twardego drewna. To samo dotyczy ścian. W przedpokoju szybciej niż w innym pomieszczeniu ściana może się pobrudzić. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na niej boazerii. Aby nie zmniejszać optycznie przestrzeni nie należy jednak stosować boazerii aż do sufitu. Optymalnym rozwiązaniem będzie wysokość około 100 cm.

Urządzając przedpokój zwróćmy również uwagę na rozmieszczenie światła – to już podczas projektowania warto tę kwestię starannie przemyśleć, gdyż na tym etapie planujemy wszelkiego rodzaju przewody. Oświetlenie może optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej pożądanego charakteru.

Należy również dbać o to, aby w przedpokoju panował porządek. Gdy przestrzeń jest niewielka nawet najmniejszy nieład może zaburzyć starannie wypracowany design. Meble do przedpokoju powinny być tak rozmieszczone, aby wszystko było pod ręką, a jednocześnie przedpokój sprawiał wrażenie dobrze przemyślanego i funkcjonalnego.

Przedpokój funkcjonalny i piękny – to da się osiągnąć

W przedpokoju muszą znaleźć się wszystkie elementy, których potrzebujemy. Do najpopularniejszych mebli spotykanych w tym pomieszczeniu należą: szafki na buty, wieszaki do przedpokoju, stolik na klucze oraz siedzisko takie jak ławeczka czy fotel, pomocne przy zakładaniu butów.

Urządzając przedpokój należy pamiętać również o tym, że korzystamy z niego często, gdyż łączy on ze sobą różne pomieszczenia. Musi więc być on wykończony trwałymi materiałami, które długo będą wyglądały dobrze, nawet przy dużej eksploatacji.

Można sprawić, aby przedpokój był atrakcyjny dla oka, aby nie było to pomieszczenie wyłącznie nastawione na funkcjonalność. Należy tylko dobrać meble do przedpokoju w taki sposób, aby stanowiły stylistyczną całość. Do tego odpowiedni kolor ścian, podłóg, elementy dekoracyjne i wnętrze to będzie doskonałą wizytówką naszego domu.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 68,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny