Gres szkliwiony i porcelanowy oraz inne płytki ceramiczne

Podłoga wykonana z płytek ceramicznych czy gresowych to bardzo popularne rozwiązanie. Płytki podłogowe kuchenne powinny być łatwe w czyszczeniu i wysoce odporne na wszelkie zabrudzenia oraz uszkodzenia. Kuchnia to miejsce, w których obecny jest tłuszcz, wysoka temperatura czy ostre narzędzia. Płytki do kuchni na podłogę wykonane z gresu będą trwałe przez długie lata.

Gres to modne rozwiązanie w nowoczesnych kuchniach. Podobnie inne płytki ceramiczne sprawdzą się w najnowszych aranżacjach kuchennych. Gres szkliwiony czy porcelanowy występuje w wielu kolorach i wzorach. Będzie idealnie komponował się z innymi modnymi akcesoriami jak przykładowo relingi kuchenne. Płytki podłogowe wykonane z gresu nie nasiąkają wodą, co jest niezwykle ważne w takim pomieszczeniu jak kuchnia.

Gres szkliwiony to najczęściej wybierane rozwiązanie w nowoczesnych kuchniach. Zwłaszcza w takich, które są połączone z salonem. Często wybierany jest jeden rodzaj podłogi, który będzie wyłożony zarówno w kuchni, jak i w salonie. Dzięki temu optycznie powiększa się przestrzeń.

Kamienne i konglomeratowe płytki do kuchni na podłogę

Zdjęcia w Internecie, które przedstawiają kuchenne aranżacje pełne są także elementów kamiennych na podłodze czy na ścianach. Podłoga z płytek kamiennych to rozwiązanie dla ludzi ceniących sobie połączenie naturalnego surowca z nutą nowoczesności. Kamień jest wysoce trwały na ścieranie czy obecność wody. Płytki do kuchni na podłogę wykonane przykładowo z granitu są jednak drogie i zimne w użytkowaniu. Co nie znaczy, że nie prezentują się bardzo elegancko.

Alternatywą dla podłogi z płytek kamiennych jest podłoga konglomeratowa. Jest to równie trwała opcja, co w przypadku kamienia, ale nieco tańsza. Wzory i kolory płytek wykonanych z konglomeratu są przeróżne, dlatego można dobrać odpowiednie do oczekiwań klienta. Wystarczy przejść się do dowolnego marketu budowlanego czy salonu z płytkami, aby przekonać się o tym. Jeśli szukasz konkretnych inspiracji, sprawdź także ten artykuł o płytkach podłogowych Paradyż.

Płytki do domu w niskich cenach - sprawdź!

Klinkier oraz terakota jako propozycja płytek podłogowych

Terakota czy kafelki klinkierowe to kolejna propozycja na podłogę do kuchni. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie. Niska wytrzymałości terakoty wpływa na częste jej uszkodzenia czy zarysowania. W konsekwencji będzie trzeba wymieniać kafelki po kilku latach użytkowania. Z drugiej jednak strony wyłożenie całe podłogi tego typu kafelkami wiąże się z dużymi kosztami. Terakota czy glazura to dobre rozwiązanie na ściany w kuchni.

Płytki do kuchni w drobny wzór, a także inne rodzaje płytek do kuchni, rozwiązania i najlepsze modele
Najlepsze płytki do kuchni krok po kroku, czyli rodzaje, opinie, zastosowanie, wady i zalety

Alternatywą mogą być płytki klinkierowe. Zdjęcia dostępnych w Internecie aranżacji ukazują ciekawe wzory komponowania terakoty czy płytek klinkierowych do reszty wystroju kuchni. Nie da się ukryć, że podłoga jest istotną częścią pomieszczenia, dlatego jej wybór powinien być dobrze przemyślany zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Glazura, klinkier czy terakota to tylko jedne z pomysłów na wykończenie podłogi w kuchni.Płytki imitujące drewno, kafle czy płytki heksagonalne – modne aranżacje

Obok tradycyjnych rozwiązań na podłogę w kuchni w ofercie wielu producentów dostępne są najnowsze trendy. Płytki imitujące drewno to ciekawa opcja dla miłośników naturalnych surowców czy stylu rustykalnego. Drewno optycznie ociepli wnętrze i stworzy przyjazne otoczenie. Wybór płytek imitujących drewno jest duży, dlatego można je dobrać zarówno do aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych. Takie płytki sprawdzą się w kuchniach z dodatkami srebrnymi jak relingi kuchenne czy z drewnianymi starodawnymi półkami.

Ostatnią propozycją są kafle lub płytki heksagonalne. Są to płytki przypominające plaster miodu. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej popularne zwłaszcza w przypadku kuchni połączonej z salonem. Ułożenie płytek heksagonalnych pozwala w płynny sposób połączyć je z podłogą w salonie. Ciekawe wzory i kolory kafli oraz aranżacje z nich stworzone można zobaczyć na zdjęciach dostępnych w wielu galeriach w Internecie. Płytki heksagonalne są łatwe w czyszczeniu oraz ułożeniu. Nie sprawiają również problemów podczas ich użytkowania.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny