Jaką gramaturę ręcznika wybrać?

Ręcznik o gramaturze 400 gram to model szybkoschnący, jest stosunkowo cienki, dlatego nie potrzebuje dużo czasu, żeby usunąć całą wodę nagromadzoną w materiale. To świetny wybór zarówno do użytku codziennego, jak i na plażę.

Drugi rodzaj to ręczniki 500 gram. To tak zwane ręczniki kąpielowe, które potrzebują nieco więcej czasu do wyschnięcia, ale zwracają uwagę swoją wytrzymałością i chłonnością.

Ręczniki 550 gram to ręczniki hotelowe. Zwracają uwagę swoją grubością, a także doskonałą chłonnością. Ważna jest także wytrzymałość. Warto wspomnieć, że są bardzo miłe w dotyku, ale długo schną i oczywiście ze względu na wyższą gramaturę potrzebują więcej miejsca do przechowywania.

Nie ma jednak sprawdzonej gramatury, a wybór ręcznika powinien być uwarunkowany przede wszystkim miejscem i sposobem używania. Jeśli planujesz kupić ręczniki, odwiedź https://zwoltex.pl/reczniki-bawelniane-54, gdyż dobra jakość łączy się z atrakcyjnym designem.

Jaki materiał wybrać?

Najpopularniejszym materiałem używanym do produkcji ręczników jest bawełna. To model, który bez problemu chłonie wodę, jest przyjemny w dotyku, a do tego bardzo wytrzymały. Wersja z bawełny egipskiej jest tak samo dobra, a nawet delikatniejsza, ze względu na dłuższe włosie, ale ten wybór wiąże się także z wyższą ceną.

Doskonałym rozwiązaniem jest także włókno bambusowe, które cieszy się coraz większą popularnością. To wersja wprost stworzona dla alergików oraz osób z wrażliwą, skłonną do alergii skórą.

Wybierając ręczniki, trzeba zwracać uwagę na ich gramaturę, na wygląd, jakość oraz przeznaczenie. To gwarancja wyboru najlepszej z dostępnych wersji. Jedno jest pewne, nigdy nie należy dokonywać wyboru pod wpływem chwili czy biorąc pod uwagę tylko wygląd, a nie czytając składu i podstawowych informacji.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny