Budowa domu z drewna – kanadyjskie lub szkieletowe

Zalety budowy domów drewnianych sprawiają, że są one bardzo chętnie wybierane. Na samym początku warto jednak przypomnieć kwestie, które różnią domy szkieletowe i kanadyjskie. W obu przypadkach konstrukcję budynku wykonuje się z drewnianych elementów ze specjalnych gatunków do tego przeznaczonych, które przechodzą dodatkowo odpowiednią obróbkę techniczną. Składany i stawiany jest już na placu budowy, co zaoszczędza dużo czasu i pieniędzy. Określenie domy szkieletowe odnosi się więc konkretnie do rodzaju ich konstrukcji, warto jednak wiedzieć, że można je wykończyć na dwa różne sposoby. Zarówno ściany wewnętrzne, jak i zewnętrzne mogą zostać wykonane z drewna – wtedy mamy do czynienia z klasycznym rozwiązaniem, jakim jest dom w stylu kanadyjskim.

Można również wykończyć je elementami betonowymi i tynkowymi, wtedy domy szkieletowe wyglądają jak tradycyjne budynki murowane. Jak więc widać budowa domu z drewna pozwala inwestorom na duże możliwości personalizacji, co jest zdecydowanie jedną z ich największych korzyści. Zarówno dom w stylu kanadyjskim, jak i szkieletowy jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem w Polsce.

Najważniejsze zalety budowy domów drewnianych

Budowa domu z drewna przynosi inwestorom ogromne korzyści, szczególnie jeśli mowa o kwestiach finansowych. Zalety budowy domów drewnianych to przede wszystkim szybsze i zdecydowanie tańsze stawianie nieruchomości niż w przypadku tych klasycznych, murowanych. Dzięki temu więcej osób będzie sobie mogło pozwolić na własne cztery kąty, bez nadmiernego obciążania rodzinnego budżetu. Domy szkieletowe i kanadyjskie są także wyjątkowo solidne, trwałe oraz wytrzymałe, przez co posłużą spokojnie przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, stwarzając idealne warunki do codziennego życia. Bardzo ważne jest więc to, że decydując się na dom w stylu kanadyjskim lub szkieletowy nie musimy wybierać pomiędzy oszczędnością, a wytrzymałością budynku. Są to najważniejsze zalety budowy domów drewnianych.

Myślisz o budowie własnego domu drewnianego? Poznaj ofertę domów szkieletowych od Drewdom.com.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej