Słupek balustrady a jej styl

Metalowe słupki do balustrad

Kiedy poszukuje się słupków do balustrad, należy wiedzieć o tym, że tak naprawdę mogą być one wykonane z różnego typu materiałów;

  • metalowe słupki do balustrad uchodzą za najbardziej popularne, znajdują się one w ofercie wielu firm, odpowiednie zarówno tam, gdzie hołduje się nowoczesności, jak i stylowi klasycznemu, wykorzystuje się do ich tworzenia zwykle stal nierdzewną szlifowaną oraz polerowaną
  • słupki, które wykonano z połączenia stali oraz drewna
  • słupki drewniane (które stosowane są jednak głównie we wnętrzach)

Choć dwa ostatnie typy słupków cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem od pierwszego, o nich także warto wspomnieć w kontekście wyboru tego typu elementów. To, że metalowy słupek do balustrad staje się najczęściej nabywanym, ma kilka zasadniczych powodów.

Przede wszystkim materiał jego wykonania gwarantuje ponadprzeciętną jego trwałość, solidność i wytrzymałość. Ponadto do wyboru klienci mają wiele ich opcji, jeśli chodzi o kolorystykę i rozmiary, dlatego też to rozwiązanie cieszy się dużym powodzeniem.

Gotowe słupki balustradowe – ceny, podział

Ile trzeba zapłacić za gotowe słupki balustradowe? Słupek balustrady może mieć różną cenę. Jest ona rzecz jasna uzależniona od kilku czynników. Jednak jeśli mamy wziąć pod uwagę średnie ich ceny, przedstawiają się one następująco:

  • za słupek ze stali nierdzewnej zapłacić trzeba średnio 160-200 złotych
  • cena słupka stanowiącego połączenie drewna i stali szlachetnej to zwykle koszt rzędu 200-300 złotych

Warto jeszcze przed zakupem wybrać, jaki przekrój słupka okaże się być odpowiednim. Do wyboru mamy bowiem modele okrągłe oraz kwadratowe.

Dzielą się one również ze względu na to, w jaki sposób montuje się je zarówno do poręczy (wyróżniamy tu między innymi modele z wieżyczką stałą, nabijaną czy przegubową), jak i do podłoża (np. model centralny, obustronnie nabijany).

Należy wiedzieć, że większość firm oferuje również wykonanie słupków balustrady na specjalne zamówienie. Dlatego też klienci mogą zdecydować się na ten rodzaj personalizacji w przestrzeni balkonu, tarasu czy schodów. Jeśli planujesz zakup balustrady, sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem balustrad różnego rodzaju.

Słupki schodowe

Funkcjonalne, poprawiające w dużej mierze bezpieczeństwo mieszkańców oraz wykonane z dbałością o detale słupki schodowe balustradowe to całe mnóstwo różnorodnych rozwiązań. Metalowe modele wybierane są zwykle przez te osoby, które doceniają nowoczesność we wnętrzach i hodują prostocie. Podkreślić warto, że można nabyć je zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej, dobierając je do całości aranżacji.

Niekiedy jednak wielbiciele klasycznego stylu wybierają dla siebie modele słupków schodowych wykonane z drewna. Prezentują one nierzadko bardzo bogate zdobienia, klienci zaś mają do wyboru szeroki wachlarz wzorów i rozmiarów.

Warto mieć na uwadze fakt, że wspomniane już drewniane elementy sprawiają, że przestrzeń odbierana jest jako pełna przytulności i ciepła, a także rodzinnej atmosfery. To klasyczna opcja, której nadal hołduje część kupujących. Dziś jednak szerokie grono klientów decyduje się na zakup metalowych słupków do balustrad.

Balustrady metalowe i nie tylko – opinie

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup balustrad metalowych, doceniają przede wszystkim ich ponadprzeciętną solidność i trwałość oraz fakt, że ich zakup stanowi inwestycję na wiele lat. W opiniach pojawia się także sporo na temat ich wyglądu. Metalowe egzemplarze określa się mianem eleganckich i stylowych, bardzo dobrze komponujących się z nowoczesnymi elewacjami budynków.

Zdecydowanie najlepiej wypowiadają się klienci na temat modeli stworzonych ze stali szlachetnej, która uchodzi w powszechnym mniemaniu za materiał niezwykle wysokiej jakości.

Metalowa barierka i słupek balustrady, w tym metalowe słupki do balustrad i podstawka słupka balustrady ze stali nierdzewnej
Jakie słupki wybrać do balustrady – rodzaje, ceny, opinie, porady

Balustrady drewniane natomiast docenia się głównie ze względu na ich walory natury estetycznej. Wykonuje się je z drewna różnego typu, jednym z popularniejszych jest tutaj bukowe.

Najlepsze słupki do balustrady

Wytrzymała podstawka słupka balustrady ze stali nierdzewnej

Balustrady montowane w domach i budynkach użyteczności publicznej powinny być wykonane z ponadprzeciętną dbałością o detale, by mogły zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Słupki do balustrady absolutnie nie mogą być wybrane bez uprzedniego przemyślenia tematu. Ich podstawki wykonane ze stali nierdzewnej wyróżniają się niezawodnością i wytrzymałością.

Metalowe słupki balustrady zwykle należą do na tyle uniwersalnych, że można je zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wykazują dużą odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych

Słupki schodowe i słupki balustradowe – wyposażenie

Wiodący producenci tych elementów podkreślają, że wyposaża się je w:

  • podporę poręczy
  • przelotki, które dopasowuje się pod względem wymiarów do wypełnienia
  • podstawę
  • rozetę, której celem jest zamaskowanie podstawy
  • inne istotne ich elementu, dzięki którym osiągnąć można ponadprzeciętną stabilność, trwałość i wytrzymałość całej konstrukcji

Tylko od perfekcyjnego dopasowania do siebie wszystkich elementów zależy to, czy będziemy mieć w efekcie do czynienia z balustradą o długim okresie żywotności, zapewniającą bezpieczeństwo i estetyczny wygląd.

Ostateczna cena każdej balustrady jest uzależniona od wielu czynników, jednak zdecydowana większość firm zajmujących się produkcją tych elementów wykończenia oferuje bezpłatną wycenę.

Słupki balustradowe – montaż

Pamiętać warto o tym, że prawidłowy montaż wszystkich elementów balustrady jest kwestią niezwykle istotną. Dlatego też jego wykonanie należy powierzyć najlepszym specjalistom z doświadczeniem w branży.

Jak kształtują się ceny montażu balustrad (w przypadku których słupki są jednym z wiodących elementów)? Szacuje się, że całość to koszt rzędu 180-200 złotych/mb).

Wyeliminowana zostaje konieczność spawania, zatem sam montaż nie sprawia dużych problemów, stąd też firmy przygotowują także oferty dedykowane samodzielnemu zamontowaniu przez kupujących.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny