Samsung S8

Najpopularniejszy model smartfona w Polsce?

Na flagowe modele smartfonów nie wydajemy tak wiele pieniędzy, jak pozwalają nam o tym myśleć spoty reklamowe największych sieci telekomunikacyjnych. Mimo niedawnej publikacji najnowszego iPhona 8 oraz Samsunga Galaxy Note 8, Polacy nie przerzucili się na najnowsze produkcje. Analizując najczęściej kupowane modele oraz podzespoły, na których pracują, możemy wyłonić kilka najbardziej popularnych w Polsce modeli.

Eksperci MatrixMedia na podstawie raportu DeviceAtlas wyłonili 3 modele:

  • Samsung Galaxy J5
  • Huawei P8 Lite
  • Samsung Galaxy A5

Okazuje się, że aż 40% użytkowników smartfonów w Polsce korzysta z modeli z 2015 roku. Coraz większą popularność zyskują w Polsce modele działające w oparciu o Dual Sim. Lubimy zatem starsze modele, najczęściej oparte o system Android, który króluje nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Z wyłonionych przez ekspertów modeli, chyba żaden nie jest zaskoczeniem.

Samsung Galaxy A5 w MatrixMedia jest jednym z najczęściej sprzedawanych modeli. Rozsądny stosunek jakości do ceny, z pewnością przyczynił się do wzrostu popularności Serii A oraz J w Polsce. Okazuje się, że modele flagowe z 2017 roku nie są głównym obiektem naszych mobilnych zainteresowań. Wiele z tych modeli jak chociażby Samsung Galaxy S8 / Note 8 lub iPhone 8 mogą odstraszać ceną, która w niektórych przypadkach potrafi sięgać nawet 4,7 tys. złotych.

Apple w niełasce?

Popularność produktów firmy Apple na ten moment nie stanowi zagrożenia dla systemu Android. Najczęściej wybieranym iPhonem ostatnich lat jest model 6. Nawet w obecnych danych użycia, radzi sobie lepiej niż kolejni następcy. Modele iPhona 7 i 8 mimo swojej popularności, nie dały takiego przyrostu sprzedaży jak model iPhone 6.

Jakie smartfony kupują Polacy?

Okazuje się, że doceniamy trwałość i nie potrzebujemy na co dzień najnowszych zdobyczy technologicznych. Pieniądze na gadżety wydajemy po dokładnym przemyśleniu. Mimo wszystko bardziej podobają nam się rozwiązania systemu android. Eksperci spekulują, że upowszechnienie się w Polsce rozwiązań takich jak iTunes lub iCloud mogą pomóc w zwiększeniu popularności smartfonów z logiem nadgryzionego jabłuszka.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny