Farba kredowo-magnetyczna - dlaczego warto?

Farba tablicowo magnesowa bądź też tablicowo magnetyczna zaspokaja potrzeby zwłaszcza młodszych dzieci. Sprawia, że ściana staje się miejscem, w którym dzieci mogą przedstawić wszystkim swoją pasję. Doskonale sprawdza się jako miejsce do rysowania. Dodatkowo najmłodsi mogą również ćwiczyć zapisywanie pierwszych literek. Na ścianie pokrytej farbą tablicowo-magnesową bez problemu można także zapisywać ważniejsze pojęcia. Z tego też powodu nie będzie żadnego problemu z ćwiczeniem pamięci. Przykładem firmy, w której bez problemu możesz zaopatrzyć się w tego typu farby jest https://e-concreto.com/produkt/farba-tablicowo-magnetyczna. Wielu rodziców decyduje się na ten produkt także ze względu na możliwość błyskawicznego zmywania ścian.

Farba tablicowo magnetyczna - jak malować ściany?

Ważne jest, aby wykorzystując polecany rodzaj farby ściśle przestrzegać zaleceń producenta. W związku z tym powierzchnia, która jest przeznaczona do malowania, powinna być sucha, czysta, a także nośna. Dodatkowo trzeba również oczyścić ściany ze starych i często łuszczących się powłok, tłustych plam, a także pyłu. Usuń też dokładnie stare farby klejowe, a podłoże zmyj wodą i zagruntuj. Pamiętaj również o tym, aby przemyć wodą z dodatkiem detergentu wcześniej pomalowane powierzchnie. Farbę trzeba nakładać na podłoże za pomocą wałka bądź też pędzla. Zalecamy założenie minimum dwóch warstw. Każda kolejna zwiększa siłę przyciągania magnesów.

W opisywanym przypadku malowanie trwa znacznie dłużej, a farba schnąć może nawet kilka dni. Zdecydowanie zalecamy również, aby w trakcie malowania dziecko nie przebywało w pokoju. Najlepiej, aby wróciło do niego dopiero kilka dni po zakończeniu pokrywania ścian farbą. Zgodnie z zaleceniami z reguły jeden litr farby trzeba przeznaczyć na pomalowanie powierzchni dziesięciu metrów kwadratowych. Co ciekawe, doskonałą twardość ściana pokryta farbą tablicowo-magnesową zyskuje dopiero po upływie około trzydziestu dni od pomalowania.

Farba tablicowo magnesowa - właściwości

Opisywana farba jest produktem stosunkowo łatwym do nakładania. Tworzy gładką, a także trwałą powierzchnię. Dzięki temu dzieci bez problemu mogą po niej rysować, a rodzice zmywać ścianę. Dodatkowo sporym atutem wspomnianego produktu jest fakt, że zapach jest praktycznie niewyczuwalny. Produkt nie tworzy pola magnetycznego. Dzięki temu nie ma wpływu na komputery, a także telewizory. Zdecydowanie polecamy tę farbę osobom, które zastanawiają się, czym pokryć ściany w pokoju dla dzieci.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły