Drabina aluminiowa

Drabina aluminiowa - dlaczego warto ją wybrać?

Drabiny aluminiowe (na przykład od firmy Alve) są przede wszystkim lekkie, co jednak nie zmniejsza ich wytrzymałości. Są one odporne na korozję, ich cena jest umiarkowana, co więcej można je stosować w różnych warunkach pogodowych bez obawy o ich zniszczenie. Należy pamiętać, aby drabin aluminiowych nie używać w pracach związanych z elektryką! Materiał ten przewodzi elektryczność, stąd stosowanie ich podcza tego typu prac może być dla nas śmiertelnie niebezpieczne. Porównując drabiny stalowe do aluminiowych nie trudno zwrócić uwagę na lekkość tych drugich, a co więcej - drabiny aluminiowe nie wymagają stałej konserwacji.

Drabina przystawna vs drabina rozstawna

Zależnie od tego, gdzie najczęściej będziemy stosować drabinę warto zastanowić się nad jej rodzajem. Wybierając drabinę rozstawną bez problemu będziemy mogli używać ją w mieszkaniu czy też wewnątrz domu. Dostępne są drabiny rozkładane, czyli dwuelementowe jak i wysuwane. To świetne rozwiązanie, jeśli pracować będziemy w wysokich pomieszczeniach. Drabinę przystawną wybierzmy wtedy, kiedy mamy ją gdzie oprzeć - na przykład o ścianę. To drabina uniwersalna, idealna zarówno do pracy w domu, jak i na budowie czy też ogrodzie. Warto sprawdzić, czy do drabiny przystawnej dołączone dodatkowe zaczepy, dzięki którym ułatwimy sobie pracę i zapewnimy większe bezpieczeństwo oraz stabilność.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem drabiny?

Dzięki dobrze postawionym sobie pytaniom, gdzie i w jakim celu stosować będziemy drabinę aluminiową znalezienie tej idealnej dla nas nie powinno stanowić dla nas problemu. Konieczne, aby przed zakupem sprawdzić w jakim zakresie wysokości chcemy pracować. Jeśli będzie ona tylko do wnętrz - wystarczy taka o wysokości maksymalnie 3 m, w innym przypadku zastanówmy się nad drabiną rozsuwaną o regulowanej wysokości.

Konieczne jest, aby sprawdzić stabilność drabiny. Powinna ona nie tylko być równa w swojej podstawie, ale również być wyposażona w dodatkowe elementy ochronne. Mogą to być np. zaczepki, stabilizatory czy zabezpieczenia antypoślizgowe na stopniach.

Na koniec warto postawić na znane marki, takie jak Alve - mamy wtedy pewność, że drabiny wykonane są z należytą jakością oraz zgodnie z obowiązującymi normami.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 53,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny