Prysznic to doskonałe rozwiązanie bez względu na wielkość łazienki, choć najczęściej spotykamy go w mniejszych pomieszczeniach, gdzie zależy nam na oszczędności miejsca. Podczas wyboru głównie kierujemy się wygodą i komfortem użytkowania, jednak nie bez znaczenia jest także estetyka kabiny. Pod względem kształtu wyróżniamy 3 najpopularniejsze kabiny prysznicowe (zobacz na Hansloren.pl): kwadratowe, półokrągłe i przyścienne. 

Kabina na miarę łazienki

Wybierając najlepszą kabinę prysznicową kierujemy się kilkoma aspektami, ale najczęściej jest to wielkość oraz układ łazienki. W niewielkim pomieszczeniu doskonale sprawdzi się kabina półokrągła, która zajmuje najmniej miejsca, zapewniając jednocześnie komfort użytkowania. Zamontowana w rogu potęguje wrażenie większej przestrzeni i sprawia, że wnętrze jest bardziej ustawne. Zarówno do mniejszych, jak i większych łazienek sprawdzi się kabina kwadratowa. W zależności od jej wielkości oraz naszych potrzeb może być umiejscowiona w rogu lub przy jednej ze ścian. Przy kabinie o prostych ściankach bez problemu ustawimy sprzęty łazienkowe. W łazienkach nowoczesnych lub przestronnych, jedną ze ścian możemy efektownie zagospodarować montując kabinę przyścienną. Jej instalacja polega na przymocowaniu szklanych ścianek do glazury, dzięki czemu ściana stanowi element prysznica. Przy zastosowaniu przezroczystego szkła wygląda to bardzo atrakcyjnie. Taki rodzaj kabiny bardzo atrakcyjnie wygląda także w rogu lub na końcu wąskiej łazienki.

We wszystkich kabinach możemy zastosować akcesoria dodatkowe, jak deszczownica czy panel do masażu. Dzięki temu korzystanie z kabiny będzie jeszcze bardziej komfortowe. Szeroki wybór różnego rodzaju kabin pozwoli nam wybrać najlepsze rozwiązanie. Dowiedz się też, jak uszczelnić kabinę prysznicową.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny