Wybieramy prysznic z hydromasażem

Modne kabiny natryskowe z hydromasażem

Kabina prysznicowa z hydromasażem posiada dysze boczne, doprowadzające wodę pod wysokim ciśnieniem. Dobrej jakości produkty mogą być równie komfortowe jak wanna z hydromasażem.

Kabina z hydromasażem występuje w wielu odmianach i kształtach. Może posiadać różne wielkości, które dopasujemy do specyfiki każdej łazienki. Przeważnie wyposaża się je w brodzik prysznicowy, umożliwiający komfortowe użytkowanie.

Gotowy prysznic z hydromasażem posiada trzy lub cztery dysze w dwóch równoległych rzędach. Dobrej jakości modele posiadają mocowanie na ruchomych przegubach. Jest to dość funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na zmianę kierunku strumienia wody.

W ofercie sprzedaży znajdziemy także podtynkowe kabiny natryskowe z hydromasażem.  Tego rodzaju kabina hydromasażowa może posiadać dysze osadzone na specjalnych panelach. Owe panele montuje się oddzielnie, co zwiększa możliwości zastosowania. Co ciekawe, panel z hydromasażem nadaje się do zastosowania w większości kabin wyposażonych w brodzik prysznicowy. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o kabinach prysznicowych.

Omawiają rodzaje kabin z hydromasażem, nie sposób pominąć ich funkcji. Dobrej jakości prysznic z hydromasażem (np. Koło czy Cersanit) zapewnia wysoki komfort użytkowania. Wszystko za sprawą dodatkowych opcji, które uprzyjemniają czas kąpieli. Mała kabina z hydromasażem posiada kilka dysz (zazwyczaj nie więcej niż osiem), Jednak w większych pomieszczeniach możemy pozwolić sobie na przestronny prysznic z hydromasażem, lustrem, brodzikiem, siedziskiem i rozbudowany system sterowania dyszami. Rozbudowane sterowanie umożliwia wykonanie masażu relaksacyjnego.

Bardziej zaawansowana kabina z hydromasażem posiada także szereg opcji dodatkowych. W ofertach sprzedaży (np. marki Koło) znajdziemy wiele niestandardowych rozwiązań. Będą to prysznice z radiem, z sauną i generatorem pary, prysznic z hydromasażem sterowanym elektronicznie czy dodatkowa deszczownica. Wybór dodatkowych funkcji jest tak duży, że każdy inwestor znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.

Kupując prysznic z hydromasażem, zwracamy uwagę na jakość

Kabina prysznicowa z hydromasażem powinna charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Atrakcyjne ceny często oznaczają duże problemy użytkowe. Najtańsze kabiny natryskowe z hydromasażem kupimy już poniżej kwoty 1 000 zł. Jednak wiąże się to z dużym ryzykiem.

Niskie ceny zakupu to często także gorsza jakość wykonania. Najtańsza kabina z hydromasażem przeważnie posiada złe opinie użytkowników. Wystarczy przejrzeć branżowe fora internetowe, by dowiedzieć się, że tani prysznic z hydromasażem może ulega szybkiemu zniszczeniu. Chromowane elementy szybko pokrywają się rdzą, a fragmenty wykonane z białego tworzywa sztucznego żółkną i okazują się trudne do utrzymania w czystości. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kabinach prysznicowych z brodzikiem?

Słabe opinie posiadają także same dysze do najtańszych kabin. Według użytkowników, mają one tendencje do szybkiego pokrywania się kamieniem. Z uwagi na powyższe, warto wybierać jedynie lepszej jakości kabiny natryskowe z hydromasażem. Co prawda cena ich zakupu będzie nieco większa, jednak w zamian otrzymamy znacząco lepszą jakość wykonania i produkt o większej trwałości.



Dobrej jakości prysznic z hydromasażem będzie już nieco większym wydatkiem. Ceny prostych modeli rozpoczynają się od kwoty 1 500 zł. Są to najtańsze kabiny, które posiadają przychylne opinie użytkowników. Im lepiej wyposażona będzie kabina z hydromasażem, tym wyższe ceny jej zakupu.

Dla przykładu kabina z hydromasażem i z sauną może kosztować około 10 000 – 20 000 zł. Ceny najlepszej jakości, najbardziej rozbudowanych produktów z sauną przekraczają kwoty 20 000 zł. Z reguły są to kabiny z sauną wyposażone w elektroniczne sterowanie, szereg dodatkowych udogodnień, większy rozmiar brodzika oraz przydatne akcesoria łazienkowe.

Kabina prysznicowa z hydromasażem oraz polecany prysznic z hydromasażem do łazienki, a także produceni i rodzaje
Kabina prysznicowa z hydromasażem - rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze

Najlepsze opinie posiadają bardziej rozbudowane modele, których ceny wahają się od kwoty 12 000 zł. Tańsze kabiny natryskowe z hydromasażem i z sauną nie cieszą się już tak dużą popularnością i z reguły posiadają gorsze opinie.

Dobrej jakości prysznic z hydromasażem, wyposażony w brodzik prysznicowy i dodatkowe akcesoria łazienkowe może kosztować 4 000 – 6 000 zł. Mowa tu o modelach o standardowych rozmiarach, zdobywających przychylne opinie użytkowników.

Dla porównania, dobrej jakości wanna z hydromasażem (np. marki Koło) będzie wydatkiem minimum 3 000 zł. Ceny bardziej rozbudowanych modeli to już wydatek rzędu 5 000 zł. Wanna z hydromasażem i funkcjami dodatkowymi może kosztować ponad 6 000 zł. Jeszcze droższa będzie wanna z hydromasażem o niestandardowych kształtach. Sprawdź także ten artykuł o brodzikach do kabin prysznicowych.

Znani producenci i ważne parametry kabin prysznicowych

Kabina prysznicowa z hydromasażem – polecani producenci

Jak już wiemy, nasza kabina hydromasażowa, akcesoria łazienkowe czy wanna z hydromasażem powinny charakteryzować się dobrą jakością wykonania. Dlatego podczas dokonywania zakupu należy zwrócić uwagę na producenta.

Wśród wiodących marek wyróżniamy takie firmy jak Cersanit, Ravac, Koło, Aquaform czy Roca. Pamiętajmy też, że w ofercie każdej firmy (np. Koło) znajdziemy nieco lepsze oraz gorsze kabiny oraz akcesoria łazienkowe. Dlatego warto porównać wybrane modele, sprawdzić, czym charakteryzuje się dana kabina hydromasażowa, brodzik prysznicowy czy wanna z hydromasażem. Dzięki temu najłatwiej będzie dokonać najlepszego wyboru.

Dobrym pomysłem będzie także przegląd aktualnych rankingów. Dzięki temu porównamy najnowsze modele, dowiemy się ile kosztuje konkretna kabina prysznicowa z hydromasażem i jakie funkcje posiada.

Kabina hydromasażowa – sposób otwierania drzwi oraz wymiary

Kabina prysznicowa z hydromasażem powinna być dobrze dopasowana do wielkości pomieszczenia, rozmieszczenia wszystkich elementów oraz do potrzeb użytkowników. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na parametry, które zapewnią wygodne użytkowanie.

Kabina prysznicowa z hydromasażem będzie wyposażona w otwieranie za pomocą skrzydeł uchylnych, przesuwnych lub składanych. Największą popularnością cieszy się kabina z hydromasażem z drzwiami przesuwnymi. Jest to dobre rozwiązanie dla małych i średnich łazienek. Przesuwne drzwi nie ograniczą przestrzeni podczas otwierania, dzięki czemu przy kabinie mogą znajdować się inne akcesoria łazienkowe. Kabiny z drzwiami uchylnymi zajmują już większą przestrzeń, jednak często urzekają atrakcyjnym wyglądem. A może zainteresuje cię także ten artykuł o prysznicu bez brodzika?

Drugim istotnym parametrem technicznym jest wymiar kabiny. W ofertach sprzedaży znajdziemy prysznice narożne, przyścienne i wolnostojące. Mogą posiadać formę kwadratu, prostokąta lub półokręgu. Dużą popularnością cieszy się też ćwierć okrągły brodzik prysznicowy do zastosowania narożnego. Standardowy wymiar 90 x 90 cm sprawi, że kabina hydromasażowa będzie wygodna w użytkowaniu. Jednak w ofertach sprzedaży znajdziemy także ciekawe modele o znacznie większych rozmiarach.

Wybierając własny prysznic, zwróćmy uwagę na parametry naszego pomieszczenia. Czasem z pozoru wygodna, przestronna kabina będzie stanowiła zbyt duże ograniczenie przestrzeni w łazience. Takie rozwiązanie utrudni możliwość swobodnego przemieszczania się po pomieszczeniu, a w konsekwencji ograniczy jego funkcjonalność. Dlatego warto dokonać stosownych pomiarów łazienki i wybrać model, który sprawdzi się najlepiej. Kabina prysznicowa z hydromasażem to wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny