Kabiny prysznicowe

Wanna czy kabina?

Wybierając pomiędzy tymi dwoma opcjami warto wziąć pod uwagę fakt, że kabina nie tylko zajmuje mniej miejsca, ale też pozwala na skorzystanie z szybkiego prysznica bez ryzyka zachlapania wodą podłogi w łazience.

Co prawda w przypadku wanien zawsze można korzystać z dodatkowych zasłon, ale powiedzmy sobie szczerze – jest to rozwiązanie mniej komfortowe, niż właśnie kabiny prysznicowe (zobacz na Hansloren.pl), które przy okazji można wyposażyć w dodatkowe funkcje, takie jak chociażby hydromasaż.

Łazienka dopasowana do Twoich potrzeb

Ciekawym pomysłem są kabiny prysznicowe na wymiar (zobacz na Hansloren.pl), dopasowane do indywidualnego projektu łazienki. Korzystając z tak wykonanych kabin zyskujesz pewność, ze nie zmarnujesz żadnego fragmentu dostępnej powierzchni. W przypadku małych łazienek przełoży się to na lepsza funkcjonalność pomieszczenia, przy większych – możesz zyskać na tym, jak łazienka prezentuje się jako całość.

Co więcej, w przypadku kabin wykonywanych na wymiar, masz znacznie większy wybór, jeśli chodzi o wyposażenie samej kabiny – łatwiej bowiem dopasować jej wnętrze z myślą o umieszczeniu w środku nie tylko samego zawieszenia słuchawki, ale i półek na kosmetyki.

Kabina, jaką sobie wymarzysz

W przypadku projektów na wymiar zyskujesz także większe możliwości w kwestii doboru poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Dotyczy to sposobu otwierania kabiny (na zewnątrz lub przesuwnie – druga z wymienionych opcji jest o tyle lepsza, że zaoszczędza miejsca), a także w kwestii wykorzystanych materiałów - szkło przejrzyste, matowe, także z naniesionymi wzorami (również poprzez grawerowanie).

Osobna sprawą jest również stosowanie brodzika lub kabiny bezbrodzikowej. O ile brodzik w wielu sytuacjach jest rozwiązaniem idealnym, o tyle w przypadku łazienek, z których korzystają osoby starsze lub chore, wart rozważenia jest także wariant bez brodzika, jedynie z obniżeniem poziomu podłogi (tak, by woda łatwo trafiała do odpływu). W przypadku kabin na wymiar można skorzystać również z takiego rozwiązania. Warianty bezbrodzikowe można też wykorzystywać w łazienkach, których właściciele zdecydowali się na design minimalistyczny.

Co jednak najważniejsze – kabiny na wymiar sprawdzają się w sytuacjach, w których zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu możliwości łazienki, bez niepotrzebnego marnowania miejsca i zastanawiania się czy aby na pewno prysznic się zmieści, czy może lepiej wybrać inną kabinę.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny