Kabiny prysznicowe walk in – prostota i nowoczesny design

Kabiny prysznicowe walk in odznaczają się nowoczesnym wyglądem. Pasują zarówno do łazienek urządzonych w stylu minimalistycznym jak i tych na bogato. Jest to rozwiązanie modne od kilku-kilkunastu lat, które często wybierają osoby młode (choć nie tylko), urządzające swoje cztery kąty.

Cechą charakterystyczną kabin prysznicowych walk in jest brak brodzika, przy jednoczesnym zastosowaniu samych ścianek przesuwnych. Gładka tafla szkła, otoczona metalowym obramowaniem tworzy poczucie schludności i porządku. Szczególnie dobrze wypadają tafle podzielone jedną linią pionową oraz dwoma poziomymi. Powstające w ten sposób proporcjonalne prostokąty posiadają uniwersalne walory estetyczne – nadają się do stosowania w różnych aranżacjach. Kabiny takie znajdziesz m.in. w ofercie Bravat. Rzadziej stosowane są kabiny ze szkłem półtransparentnym lub innymi zaciemniającymi rozwiązaniami.

Kabiny prysznicowa walk in od strony praktycznej – do jakiej łazienki?

Montaż kabiny prysznicowej walk in jest wbrew pozorom dość prosty. Warto zauważyć, że są to kabiny pozbawione brodzików, a tym samym – elementów najbardziej kłopotliwych w montażu typowych kabin prysznicowych. Nie w każdej łazience będziemy mogli jednak zamontować kabiny typu walk in.

Pomieszczenie to, a zwłaszcza jego podłoże, powinno zostać odpowiednio przygotowane. Chodzi o montaż specjalnego odpływu liniowego, który wprowadzany jest do podłoża. Najczęściej, jest on uwzględniany już na etapie tworzenia projektu danego mieszkania lub domu. Dla zastosowania tego typu odpływu konieczne jest wypoziomowanie posadzki o stopień umożliwiający swobodne spływanie wody. Bez niego – woda rozpływałaby się po podłodze, tworząc olbrzymią kałużę.

Sam montaż kabiny jest o wiele łatwiejszy niż odpływu. W zależności od miejsca, w którym będzie znajdować się kabina – może to być punkt centralny w łazience lub przy ścianie/w rogu – będziemy potrzebować odmienną liczbę tafli. Należy przytwierdzić je do podłoża, korzystając z dedykowanych do nich profili.

Praktyczne zalety kabin prysznicowych walk in

Kabiny prysznicowe walk in mogą znaleźć zarówno w łazienkach o dużej, jak i małej powierzchni. W tym drugim przypadku – jest to dobry pomysł, by zaoszczędzić odrobinę wolnego miejsca na podłodze. Ponadto, kabiny walk in nie wyglądają tak masywnie jak ich zwykłe odpowiedniki.

Jeśli czyszczenie łazienki to dla ciebie udręka – kabina prysznicowa może być rozwiązaniem idealnym. Czyszczenie jej powierzchni przebiega szybko i łatwo. Sama konstrukcja jest pozbawiona elementów odstających, zakamarków lub trudno odstępnych miejsc. Dzięki temu, wymycie kabiny zajmie ci zaledwie chwilę.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny