Kafelki do domu i mieszkania

Kafelki - ceny, rodzaje, klasy ścieralności i wiele więcej

Ceramika jest nieodłącznym materiałem wykończeniowym, który znajdziemy w każdej kuchni oraz łazience. Nowoczesne płytki ścienne i podłogowe nadają wnętrzu preferowane walory dekoracyjne i utrwalają nawierzchnię. Ceramika może być też stosowana na fragmentach elewacji zewnętrznych, na tarasach oraz balkonach. Tego rodzaju płytki ścienne i podłogowe muszą być produktami mrozoodpornymi, dedykowanymi do użytku w warunkach zewnętrznych.

Ceramika to także eleganckie płytki łazienkowe, które montujemy na ścianach, podłogach, na obudowach wanien i kabin prysznicowych. Płytki łazienkowe mogą przybierać dowolny format, kolor i posiadać dodatkowe dekoracje. Dużą popularnością cieszą się kafelki z motywem (np. Paradyż). Są to produkty, które przyciągają uwagę i podnoszą walory estetyczne każdego pomieszczenia.

Ceramika przeznaczona do łazienek powinna posiadać niski współczynnik nasiąkliwości. W ofertach sprzedaży znajdziemy płytki łazienkowe, które odznaczają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Każdy inwestor może wybrać glazurę, terakotę bądź gres dopasowany do własnych potrzeb.

Dużym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się także płytki kuchenne. Ceramika przeznaczona do tego pomieszczenia musi być uodporniona na działanie wilgoci. Dobrej jakości płytki kuchenne są też uodpornione na uszkodzenia mechaniczne oraz poplamienia. Kafelki przeznaczone na podłogę powinny posiadać chropowatą powierzchnię. Antypoślizgowe płytki kuchenne zwiększą bezpieczeństwo domowników i uchronią ich przed pośliźnięciem na mokrej powierzchni.

Kafelki znajdziemy w niemal każdym składzie budowlanym i sklepie branżowym. Na polskim rynku działa wielu producentów wykonujących dobrej jakości płytki łazienkowe, płytki kuchenne, kafelki z motywem, czy ceramikę mrozoodporną. Do znanych należą firmy Ceramika Paradyż, Ceramika Opoczno, Tubądzin, Nowa Gala, Ceramika Pilch, Porcelanosa oraz Ceramika Colour.

Jeśli interesuje Cię ceramika oraz wykończenie pomieszczeń mieszkalnych, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak dobrać płytki ścienne i podłogowe, pomożemy dobrać odpowiednie dekoracje, a także wskażemy które kafelki warto wybierać do łazienek. Na dole strony znajdziesz pełną listę powiązanych tematów.