Kafelki drewnopodobne – dlaczego warto?

Wykorzystanie paneli drewnianych podnosi wygląd estetyczny każdej łazienki, jak i kuchni. Niestety, ich mankamentem jest niska odporność na wilgotność, która daje się we znaki w tych pomieszczeniach. Mimo, że uchodzą za luksusowy towar, mało kto decyduje się na ich umieszczenie także w pokoju dziennym czy sypialni.

Doskonałym ich zamiennikiem są właśnie płytki drewnopodobne, które gwarantują przytulne i oryginalne wykończenie wnętrza. To tradycyjne płytki ceramiczne, które swym wyglądem przypominają naturalne, trwałe drewno. To połączenie walorów estetycznych drewna z praktycznością, jaką wyróżnia płytki. Producenci nieustannie rozpieszczają miłośników tego surowca i wprowadzają nowe odcienie i faktury, które doskonale sprawdzą się nie tylko w łazience i kuchni, ale także w salonie. Płytki drewnopodobne są ponadto praktyczne w użytkowaniu.

Kafelki drewnopodobne dostępne są w rozmaitych kolorach, dzięki czemu aranżacja wnętrza będzie jedynie przyjemnością. Możliwość połączenia ich z jasną tonacją łazienki czy ciemnymi dodatkami pokoju dziennego sprawia, że coraz częściej sięgamy po tego typu rozwiązanie. Nic dziwnego, drewno to surowiec niezastąpiony, który z pewnością zawładnie rynkiem i zostanie na nim długo.

Kafelki drewnopodobne a ich pielęgnacja

Tradycyjne płytki wyróżniają się łatwością w czyszczeniu. Podobnie jest z kafelkami drewnopodobnymi. Ich powierzchnia nie dość, że nie sprawia problemów podczas pielęgnacji, to jeszcze odporna jest na pleśń i wilgoć. Niezbędnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę są parametry techniczne płytek. Istotna jest klasa ścieralności i funkcja antypoślizgowa. Z drugiej strony jednak, kto nie bierze pod uwagę tych właściwości podczas zakupu?

Kafelki drewnopodobne wyglądem przypominają drewno, a są zimne jak kamień. Większość uważa to za wadę, jednak taka kwestia z pewnością nie będzie problemem, jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie podłogowe. Kafelki drewnopodobne korzystniej znoszą różnice temperatur aniżeli drewno. Z tego względu będą one doskonałym i wygodnym rozwiązaniem dla łazienki. Jeśli zastanawiasz się, jakie płytki wybrać do tego pomieszczenia, odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Różnorodność wzorów to różnorodność możliwości. Sklepowe półki dosłownie uginają się od ciężaru kafelek drewnopodobnych. Znajdziemy na nich zdecydowanie więcej rodzajów płytek imitujących drewno niż gatunków drewna stricte przystosowanych do wnętrz łazienkowych czy kuchennych.

Dlaczego warto wybrać kafelki drewnopodobne?

Bardzo popularne są kafelki drewnopodobne w stylu skandynawskim i rustykalnym. Coraz częściej motyw drewna połączony jest z szarością i bielą znajdującą się w łazience. Tego typu płytki sprawdzą się również w minimalistycznym salonie czy kuchni, w której dominują nowoczesne akcenty. Z tego względu mamy znacznie więcej możliwości urządzenia pomieszczenia wedle własnych wizji aranżacyjnych. To, jaką wybierzesz, zależy wyłącznie od ciebie. Kreatywnością wykażesz się, jeśli połączysz wiele rodzajów kafelków drewnopodobnych.

Kupując kafelki drewnopodobne, dowodzisz, że jesteś eko. W wyniku ich zakupu z pewnością nie ucierpi żadne drzewo. Płytki to połączenie ekologii z względami estetycznymi.  To niesamowita alternatywa, dzięki której odmienisz oblicze każdego wnętrza.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny