Polisa OC – obowiązek każdego kierowcy

Ubezpieczenie OC to obowiązek wszystkich właścicieli samochodów. Każdy pojazd dopuszczony do ruchu w Polsce musi posiadać obowiązkową polisę OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Bez względu na to, czy auto jest użytkowane, czy też większą część roku stoi w garażu.

Na szczęście rynek ubezpieczeń w ostatnich latach znacząco poszedł na rękę posiadaczom pojazdów i teraz ubezpieczenie można kupić zaledwie w kilka minut, bez konieczności wychodzenia z domu. Jak to możliwe? Dzięki przeniesieniu sprzedaży do kanału online.

Czy internet to dobre miejsce na zakup polisy?

W naszym kraju wciąż prym wiodą tradycyjne metody zakupu ubezpieczenia OC. Gdy przychodzi nam opłacić składkę OC za kolejny rok, najczęściej zwracamy się do najbliższego nam agenta ubezpieczeniowego, który wykonuje całą pracę za nas, sprawdzając dostępne opcje. Ale nie zawsze mamy na to czas. Tymczasem można to zrobić znacznie szybciej, bez wychodzenia z domu. I wystarczy do tego telefon. Jak to możliwe?

Dostępne oferty na ubezpieczenie OC możesz sprawdzić w internecie. Co więcej, taką polisę możesz także kupić online, a komplet dokumentów otrzymasz drogą elektroniczną, na wskazany przez siebie adres e-mail. Czy to bezpieczne? Oczywiście, wszystkie kalkulatory OC korzystają z szyfrowanych połączeń, które zapewniają najwyższą ochronę przekazywanych danych osobowych.

Kalkulatory OC online -  sposób na oszczędność czasu?

Niestety, większość dostępnych na rynku kalkulatorów, czy to towarzystw ubezpieczeniowych, czy też porównywarek, zawiera kilkadziesiąt pytań, przez co ich uzupełnienie zajmuje sporo czasu. Aby uzyskać informacje niezbędne do wyliczenia składki OC lub AC, podmioty te pytają o kwestie związane z posiadanym pojazdem, historią ubezpieczeniową czy miejscem zamieszkania.

Pojawia się pytanie, czy te wszystkie dane są niezbędne, aby obliczyć składkę OC? Okazuje się, że dotychczas nie było innej możliwości, gdyż większość towarzystw wymagało podania np. nr PESEL czy informacji związanych z miejscem zamieszkania. Bez tego, tradycyjne kalkulatory nie mogłyby podać wiążących stawek za polisę.

Jednak eksperci firmy Beesafe wyjaśniają, że nie jest to konieczne. Kalkulator OC bez podawania danych osobowych może z powodzeniem wyjść naprzeciw oczekiwaniom kierowców. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas. Ale czy na pewno?

Kalkulator OC bez podawania danych – czy rzetelnie obliczy cenę polisy?

W internecie możemy znaleźć kalkulatory OC wykonujące obliczenia na podstawie zaledwie kilku wybranych informacji. Problem polega jednak na tym, że prezentowane przez nie ceny nie mają zbyt wiele wspólnego z tą, którą przyjdzie nam zapłacić. Koniec końców i tak trzeba odpowiedzieć na dodatkowe pytania, przez co finalnie musimy poświęcić na tę czynność tyle samo czasu, co w przypadku standardowego kalkulatora OC/AC.

Ale nie musi tak być. Jak czytamy na https://beesafe.pl/porady/kalkulator-oc-bez-podawania-danych/, możliwe jest otrzymanie rzetelnej ceny w krótkim czasie. Internetowy kalkulator OC bez podawania danych pozwoli na uzyskanie finalnej ceny składki w zaledwie kilka chwil, bez konieczności odpowiadania na wszystkie pytania znane ze standardowych kalkulatorów OC. Co więcej, wyświetlona cena będzie dokładnie taka, jaką na końcu przyjdzie nam zapłacić.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej