porowneo

Co roku każdy kierowca będący właścicielem samochodu musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie to chroni przed skutkami finansowymi zdarzeń drogowych, na przykład wywołanych kolizji czy wypadków. Wtedy odszkodowania wypłaca ubezpieczyciel, a nie sprawca z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie OC jest obligatoryjne, czyli musi posiadać je każdy kierowca. Gdy nie wykupimy go na czas, wówczas możemy narazić się na sporą karę wynoszącą nawet do 4500 złotych! Dodatkowo, gdy w okresie, w którym nie będziemy posiadali polisy, wywołamy straty, będziemy zmuszeni opłacić je samodzielnie.

Wobec tego musimy pamiętać o systematycznym kupowaniu polisy OC. Niestety, dla wielu właścicieli samochodów to spory wydatek – średni koszt takiego ubezpieczenia to 900 złotych. Właśnie dlatego tak wielu kierowców poszukuje tanich ofert. Teraz można znaleźć je także samodzielnie!

Czym warto kierować się przy zakupie ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie OC chroni samego kierowcę, który jest sprawcą, ale to nie on otrzymuje wówczas wypłatę odszkodowania – środki przekazywane są ofiarom zdarzenia drogowego.

Właśnie dlatego wtedy, gdy chcemy zakupić polisę OC, kierujemy się przede wszystkim ceną. Jak jednak wybrać tanie ubezpieczenie? Przy kalkulacji kosztów ubezpieczyciele biorą pod uwagę szereg różnych czynników, dlatego też trudno z góry wskazać, w którym towarzystwie zapłacimy za nie najmniej.

Kiedyś, aby sprawdzić koszty ubezpieczeń w różnych towarzystwach, trzeba było udać się do agenta ubezpieczeniowego. Teraz można porównać je samodzielnie. Wystarczy skorzystanie z łatwego w obsłudze kalkulatora ubezpieczeń on-line!

Kalkulator ubezpieczeniowy – jak to działa?

Kalkulator ubezpieczeń, który określany jest także jako porównywarka ubezpieczeniowa, to specjalny serwis, który służy do obliczania i porównywania kosztów ubezpieczeń w różnych towarzystwach.

Wystarczy tylko wypełnić formularz znajdujący się na stronie, aby natychmiast zapoznać się z ofertami u ubezpieczycieli. Kalkulacje są darmowe i niezobowiązujące, a także możemy wykonać je w dowolnym momencie. To najprostszy sposób, aby od ręki poznać koszty czekających nas opłat, a także wybrać to towarzystwo, które będzie mogło zaproponować najniższą cenę.

Do wyboru mamy sporo kalkulatorów ubezpieczeniowych, w tym między innymi Porówneo.pl. To kalkulator, który wykonuje wyliczenia na podstawie ofert najpopularniejszych ubezpieczycieli, w tym PZU, Generali, MTU24, Proama, Aviva, Ergo Hestia, Link4 oraz Benefia.

Zalety używania kalkulatorów ubezpieczeniowych on-line:

  • wiele ofert w jednym miejscu

  • mniejsze koszty ubezpieczenia

  • przejrzyste porównanie wysokości składek

  • oszczędność czasu na wyborze polisy

  • możliwość kupna polisy ubezpieczeniowej on-line

  • dodatkowa pomoc konsultantów telefonicznych

Dzisiaj kalkulator ubezpieczenia jest bardzo często stosowanym narzędziem – korzysta z niego wielu kierowców samochodów osobowych oraz innych pojazdów, którzy chcą szybko i wygodnie wybrać dla siebie najlepszą ofertę. To proste!

Jak korzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego?

Używanie kalkulatorów ubezpieczeniowych jest naprawdę bardzo proste i żaden kierowca nie powinien mieć z tym trudności. Wystarczy zaledwie parę minut, aby poznać ceny polis OC, a także innych, w tym AC, NNW w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych!

Po wejściu na stronę internetową z kalkulatorem, na przykład na Porówneo.pl, wybieramy rodzaj interesującej nas polisy, czyli polisę samochodową. Następnie przechodzimy do wypełnienia formularza, w którym wpisujemy informacje o samochodzie, o sobie, a także o historii ubezpieczeń.

Formularz jest bardzo przejrzysty i pomaga w wyborze odpowiednich opcji, dlatego jego wypełnienie zajmie nam niewiele czasu – możemy zrobić to w każdej wolnej chwili.

Po wypełnieniu formularza kalkulator prezentuje nam oferty u różnych ubezpieczycieli. Możemy wtedy jak na dłoni zobaczyć ceny polis i od razu porównać je ze sobą, aby wybrać tę najkorzystniejszą.

Od razu po przygotowaniu kalkulacji możemy także przejść na stronę ubezpieczyciela, aby wykupić polisę on-line. Nie musimy więc wcale wychodzić z domu, aby kupić polisę – wszystko załatwimy przez internet, co jest dodatkową oszczędnością czasu. Za ubezpieczenie można zapłacić szybkim przelewem on-line – wtedy od razu na swój adres e-mailowy otrzymamy potwierdzenie płatności. Niedługo potem pocztą przyjdą wszystkie dokumenty.

Wiele kalkulatorów cen polis, na przykład Porówneo.pl zapewnia swoim użytkownikom pomoc konsultantów on-line – wystarczy zadzwonić pod numer znajdujący się na stronie internetowej, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Podsumowując, jeśli chcesz kupić tanie ubezpieczenie OC, wybierz kalkulator ubezpieczeń. To proste w obsłudze narzędzie on-line w kilka minut wskaże, który ubezpieczyciel ma dla Ciebie najtańszą polisę. Sprawdź to już teraz wraz z kalkulatorem OC Porówneo.pl!

Artykuł sponsorowany
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny