Kalkulatory Budowlane - internetowy kalkulator kosztów budowy domu i remontu mieszkania

Kalkulatory Budowlane to strona internetowa znana od dawna. Można znaleźć na niej całą masę przydatnych informacji z szeroko pojętego budownictwa. Nie jest to jednak jej jedyna zaleta. Dla każdego prywatnego inwestora najważniejszy jest łatwy w obsłudze kalkulator. Pozwala on oszacować koszt budowy domu czy remontu mieszkania. Ta możliwość zasługuje na znacznie bardziej szczegółowy opis.

Oblicz koszt budowy domu – praktyczny cennik budowlany

Jeszcze kilka lat temu oszacowanie kosztów budowy domu sprawiało wiele problemów. W zasadzie jedynym wyjściem było sprawdzanie cen materiałów i usług wybranych firm. Witryna Kalkulatory Budowlane znacznie uprościła ten proces. Obecnie w jednym miejscu mamy wszystko, co będzie nam potrzebne. Klikając na kalkulatory ukazują się nam dwie kategorie, budowa domu i remont. Obie podzielone na sekcje. Najpierw zajmiemy się pierwszą z wymienionych kategorii. Po kliknięciu w opcję budowa pojawi nam się strona, na której musimy wybrać rodzaj domu. Do dyspozycji mamy dom parterowy z piwnicą lub bez oraz dom piętrowy również z piwnicą lub bez.

Gdy wybierzemy interesujący nas dom pojawia się kolejna strona. Ona z kolei podzielona jest na zakładki o nazwach konstrukcja budynku, dach, stolarka zewnętrzna, wykończenie wnętrza. W owych zakładkach wyliczymy z ogromną dokładnością wszystkie interesujące nas koszty. Sam kalkulator nie jest skomplikowany. Wyróżnia go bardzo intuicyjna obsługa. Wystarczy zaznaczać wskazywane przez stronę sekcje. Dokładnie tak samo jest w przypadku zakładki „przy domu”. W niej z kolei obliczymy koszty założenia ogrodu i znajdujących się w nim budowli. Ważne jest to, że do dyspozycji mamy rozbudowany cennik budowlany.

Koszt remontu mieszkania – cennik remontowy

Podobnie jak w przypadku budowy domu, kalkulator pozwala wyliczyć koszt remontu mieszkania. Tu jednak mamy więcej zakładek do wyboru. Zostały one nazwane zgodnie z pomieszczeniami w mieszkaniu. Mamy, więc łazienkę, kuchnię, salon, sypialnię, przedpokój i piwnicę. Do każdego pomieszczenia przypisano właściwy cennik remontowy. Uwzględnia on niskie, średnie i wysokie ceny za materiały i robociznę. To bardzo elastyczne rozwiązanie. Możemy, bowiem obliczyć koszt remontu całego mieszkania lub tylko łazienki czy kuchni. Zatem zdecydowanie warto posłużyć się opisywanym kalkulatorem.