Kopułkowe kamery monitoringu

Kamery kopułkowe to specjalne kamery monitoringu (https://www.izabezpieczenia.pl/kategoria-produktu/telewizja-przemyslowa/kamery-przemyslowe/), których charakterystyczną cechą jest półokrągła obudowa w kształcie kopuły. Oferowane są m.in. w sklepach z urządzeniami do systemów monitoringu, gdzie znajdziecie ich różne warianty ze względu na rozdzielczość obrazu (jakość HD, FullHD, 4K) czy możliwość rejestrowania planu w trudnych warunkach oświetleniowych (funkcje wspomagające typu WDR, BLC, HLC). Wygląd to jednak niejedyna właściwość, która odróżnia je od urządzeń typu tubowego czy kamerek kompaktowych.

Zalety i właściwości

Ten rodzaj urządzeń możemy spotkać niemal wszędzie – w biurowcach, bankach, urzędach, apartamentowcach i sklepach. Nic dziwnego - kamery kopułkowe są bardzo uniwersalne. Montuje się je zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Mocna obudowa zapewnia im ochronę przed działaniem niekorzystnej pogody (deszczu, śniegu, wiatru, gradu itd.), dlatego stanowią alternatywę dla kamer tubowych, które również przeznaczone są do montażu zewnętrznego.

Warto dodać, że same w sobie są dość małe i dyskretne – nie rzucają się w oczy tak jak większe kamery tubowe. Z tego powodu sprawdzają się w sytuacjach, kiedy chcemy, aby fakt stosowania monitoringu był jak najmniej zauważalny. Takie urządzanie jest także wandaloodporne. Administratorzy budynków chętnie montują je w windach czy na klatkach schodowych i korytarzach różnych budynków. Po prostu z racji tego, że kamerka schowana jest pod solidną obudową trudniej ją uszkodzić.

Kamery kopułkowe i ich instalacja

Montaż kamer (https://izabezpieczenia.pl/instalacje-telewizji-przemyslowej/) monitoringu to kwestia, która wzbudza pewne obawy u osób chcących zainwestować we własny system monitoringu w domu lub w pracy. Na pewno instalacja jest bardzo ważnym procesem. Taki, który decyduje, czy system monitoringu będzie działał jak należy oraz umożliwi poprawną konserwację. Dlatego zaleca się, aby do montażu kamer zaangażować profesjonalnych monterów.

Jak ich znaleźć? Niektóre sklepy ze sprzętem do monitoringu (np. iZabezpieczenia.pl) oferują kompleksową usługę montażu zakupionych u nich urządzeń. Zarówno dla osób prywatnych, jak i firm czy instytucji. Zajmują się instalacją kamer w systemach analogowych, jak i IP (monitoring sieciowy). Dodatkowo po montażu urządzeń zapewniają szkolenie dla użytkowników, dzięki czemu można szybko dowiedzieć się jak obsługiwać cały system. Obsługa sklepu może także pomóc dobrać urządzenia jeszcze na etapie przeglądania oferty.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 20,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny