Karmnik dla kur 15 kg

Do najpopularniejszych modeli karmników należy karmidło zasypowe na 15 kg paszy. To model prosty w eksploatacji. Wystarczy po prostu unieść wieko i wsypać karmę. Karmidło wykonane jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego odpornego na promieniowanie UV, ale też ułatwiającego czyszczenie. Karmnik został skonstruowany tak, by nie przewracał się nawet, kiedy w środku znajduje się mało paszy. Podziałki napełniają się karmą do odpowiedniego poziomu dzięki sile grawitacji, a pasza nie wysypuje się z nich na ziemię. Misa zawiera kilkanaście przedziałek, dzięki czemu może korzystać z niej jednocześnie wiele kur. Karmidło zasypowe można postawić na ziemi lub podwiesić. Trzeba jeszcze wspomnieć o pojemności. Dostępne są modele na kilka kilogramów paszy, na kilkanaście kilogramów lub na kilkadziesiąt. Hodowcy często wybierają karmnik dla kur od https://lewmik.pl/ w wersji 15-kilogramowej, ponieważ taka ilość karmy starcza dla wielu sztuk zwierząt i nie trzeba zbyt często napełniać pojemnika.

Automatyczne karmniki dla kur

Jeżeli posiadasz wiele sztuk drobiu, warto wybrać karmidła automatyczne 30-, 40- lub 50-litrowe. Takie modele pomieszczą duże ilości paszy, co pozwoli zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba ciągle uzupełniać karmy w pojemnikach.  Poidła automatyczne mają kilka przegródek, są stabilne, łatwe w czyszczeniu i wygodne w użytku dla zwierząt. Tego typu karmidła można stosować do paszy sypkiej i do zboża.

Karmidło butelkowe

Dla kurcząt odpowiednie będą karmidła butelkowe. Zasada działania takiego karmidła jest taka sama jak w przypadku dużych karmideł zasypowych. Pasza po prostu wpada do misy z przedziałkami. W karmidłach dla kurcząt zasobnik mieści zazwyczaj 1 kg karmy i ma formę butelki nakręcanej na podstawę. Zbiornik wykonany jest z materiałów w jasnym kolorze, dzięki czemu możesz łatwo ocenić ile paszy zostało w pojemniku. W takim karmidle można także aplikować zwierzętom witaminy.

Korytka dla drobiu

Karmidła mogą mieć też postać korytek. To tradycyjne modele. Mają podłużny kształt i zawierają kilkadziesiąt przegródek. Obsługa jest prosta – wystarczy po prostu wsypać karmę do korytka. Tego rodzaju karmidła wykonane z tworzyw sztucznych, które łatwo wyczyścisz. Zaletą modeli korytkowych jest też niska cena.

Poidła dla kur

Oprócz karmideł na fermie będą oczywiście potrzebne poidła, więc o nich także warto wspomnieć nieco więcej. Do wyboru mamy małe poidła butelkowe dla kurcząt oraz poidła grawitacyjne o pojemności: 3, 6, 10, 12, 16, 18 litrów. Zasada działania jest prosta. Trzeba wlać płyn do zbiornika, nakręcić misę i odwrócić poidło, a woda będzie napełniać się w misie samoczynnie. Dzięki zasadzie grawitacji i różnicy ciśnień płyn nie będzie wylewać się z misy. W sprzedaży dostępne są także poidła dzwonowe. Tego rodzaju poidła pobierają wodę z zewnętrznego zasobnika. Kiedy płynu w misie ubywa, zawór otwiera się i do misy automatycznie wpada woda. W tym przypadku nie trzeba już zajmować się kontrolą poziomu wody w poidle.  Poidła dzwonowe muszą być dobierane do gatunku zwierząt, ponieważ nieco różnią się budową. W ofercie są poidła dzwonowe dla kaczek, dla drobiu i dla kurcząt.

Karmidła dla kur – gdzie kupić?

Karmidła dla kur można kupić w sklepach rolniczych online. W sieci znajdziesz najwięcej ofert, więc z łatwością wybierzesz modele o odpowiadającej Ci pojemności. Dokonaj zakupu u zaufanego sprzedawcy, najlepiej w sklepie rolniczym, który działa na rynku od wielu lat. Przed zakupem warto sprawdzić opinie innych klientów na temat sklepu i na temat samego produktu. Pamiętaj, że tylko przy składaniu zamówienia w sklepie online obowiązuje 14-dniowe prawo do zwrotu towarów. Jeżeli kupujesz akcesoria od osób prywatnych, nie masz gwarancji uznania zwrotu.

Karmidła automatyczne, zasypowe, butelkowe czy tradycyjne korytka – każdy model ma swoje zalety, więc przed zakupem zastanów się na czym zależy Ci najbardziej. Automatyczne to dobry wybór na duże fermy, butelkowe przeznaczone są dla kurcząt, korytka to gwarancja prostej obsługi i niskiej ceny, a zasypowe to uniwersalna propozycja, która sprawdzi się zarówno na fermach, jak i w większych gospodarstwach. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią pojemność.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej