Kąty proste w łazience

Od lat prześladuje nas tendencja projektowania wnętrz łazienki w ten sam, tradycyjny sposób. Każde pomieszczenie jest wówczas identyczne i pozbawione fantazji. Odrobina szaleństwa, albo może nowoczesny minimalizm, z pewnością ożywi nasze wnętrze.

Pamiętaj, że koszty remontu łazienki możesz zawsze policzyć na naszym specjalnym kalkulatorze - kliknij tu aby skorzystać.

Ocena: 2,8/5 (głosów 5)

Dominacja kątów prostych w łazience

Przykład łazienki z umywalką z kątami prostymi na rogach Porzucając tradycyjne rozwiązania i klasyczne kształty, skupiamy się na urządzeniach wyposażonych w kąty proste, pozbawione pretensjonalnych zaokrągleń. Wanny oraz umywalki o geometrycznych kształtach diametralnie odmienią wystrój wnętrza. Warto pamiętać, że będą się przy tym bardzo wyróżniać, dlatego dobrym pomysłem będzie podkreślenie ich wyjątkowego charakteru mocnym, intensywnym kolorem, np. wyrazistą czerwienią.

Jeśli zaś decydujemy się na ciemne wykończenie ścian oraz kafli, to idealnym pomysłem będzie skontrastowanie ich z białymi, dużymi formami armatury. Taką aranżację dopełnią baterie o geometrycznych kształtach. Konsekwencja stylu będzie wymagała od nas także dodatkowego wyposażenia, charakteryzującego się kątami prostymi i minimalizmem, jak mydelniczki, wieszaki, dozowniki do mydła, a nawet szczotka do WC. Bez nich cała kompozycja stanie się chaotyczna i zamiast oryginalnego, kubistycznego smaku otrzymamy zestaw przypadkowych elementów.

Inny rodzaj łazienki - kąty proste i dominacja czarnegoJeśli zaś chodzi o kafle, to nie należałoby przesadzać z bardzo rozbudowanymi kształtami. Zastosujmy proste, jednolite kafle, które podkreślą minimalizm i estetyczną prostotę całego pomieszczenia. Koniecznym elementem będzie manipulacja kolorem, zderzenie intensywności odcieni z pastelami, lub klasycznej czerni  z bielą, czy bieli z czerwienią. Ostateczny wygląd tak urządzonej łazienki będzie naprawdę świetny, przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania.


, aktualizacja 6 grudnia 2017
Zaloguj się aby dodać komentarz

Zaloguj


Jeżeli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się bezpłatnie.
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij