Podsumowanie:

  • Każde nowoczesne biuro pachnie kawą. Jeśli chcesz, by również Twoje było dla pracowników przyjaznym miejscem sprzyjającym skupieniu, potrzebujesz dobrego ekspresu do kawy.
  • Kawowe ekspresy do firm muszą być łatwe w obsłudze, niezawodne i oferujące taką kawę, jaką lubią pracownicy. Dlatego w niektórych biurach lepiej sprawdzi się ekspres przelewowy, a w innych – i w większości – ekspres automatyczny.
  • Wydajność, wielkość pojemników na wodę i kawę, łatwość obsługi i konserwacji, a także mnogość dostępnych wariantów napoju – oto, na co warto zwrócić uwagę, wybierając ekspres do firmy.

Każde nowoczesne biuro musi być przyjazne pracownikom – przytulne i wygodne z jednej strony, a z drugiej sprzyjające skupieniu. Dostęp do aromatycznej, pysznej i pobudzającej kawy ma w tym duży udział, a nie sposób zapewnić go bez dobrego ekspresu do kawy.

Najczęściej wybieranym rodzajem ekspresu do firm jest ekspres automatyczny – łatwy w obsłudze i w zaledwie kilka minut serwujący napój wybrany spośród wielu różnych. Szybkość działania i intuicyjność obsługi jest w przypadku firmowego ekspresu bardzo ważna. Dzięki temu urządzenie wymaga minimalnego wysiłku i zaledwie chwili uwagi użytkownika, by przygotować potrzebną kawę. Duża dostępność automatycznych ekspresów do kawy sprawia, że nawet niewielkie firmy mogą sobie na niego pozwolić.

Mimo to w biurach nadal spotykamy przelewowe ekspresy – idealny sprzęt dla tych, którzy lubią, kiedy kawy jest dużo i piją przede wszystkim czarną. Sprawdza się nie tylko podczas kawowych przerw w firmowej kuchni, ale też w trakcie spotkań i innych biurowych wydarzeń.

Przeglądając ekspresy do firm (www.tchibo-coffeeservice.pl) i chcąc wybrać ten najlepszy, warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • Wydajność – im więcej pracowników w biurze i im częściej ekspres będzie użytkowany, tym większą wydajnością powinien się charakteryzować. W małych i średnich biurach wystarczą urządzenia o mocy 1400-1500 W, a w dużych raczej 1800-2000 W. Warto pamiętać, że razem z dużą mocą powinno iść duże ciśnienie, minimum 15 barów. To pozwoli na szybką i efektywną pracę ekspresu.
  • Wielkość pojemnika na wodę i kawę – w małych i średnich biurach sprawdzą się ekspresy kawowe ze sporymi pojemnikami na wodę i ziarna kawy, podczas gdy w dużych biurach najlepiej spiszą się urządzenia z możliwością podłączenia do sieci wodociągowej.
  • Mnogość dostępnych kaw – ekspres firmowy dobierz zgodnie z kawowymi potrzebami swoich pracowników. Ogólnie przyjmuje się, że im większy zespół, tym większa szansa, że znajdują się w nim zarówno wielbiciele kaw klasycznych, jak i mlecznych, a wtedy warto wybrać ekspres automatyczny z opcją spieniania mleka. Jeśli jednak biuro jest małe, a pracownicy preferują zwykłą, czarną kawę, być może wystarczy ekspres przelewowy?
  • Łatwość konserwacji – automatyczne ekspresy firmowe w większości posiadają wbudowany program czyszczenia i odkamieniania, stojący na straży czystości urządzenia. To bardzo wygodne rozwiązanie. Ekspresy przelewowe wymagają niestety manualnego czyszczenia.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny