Elektryk

1) Kiedy mieszkasz w starym budownictwie

W przypadku starszych mieszkań i domów obowiązkowo przeprowadzaj okresowe, doroczne przeglądy instalacji elektrycznej. Może okazać się, że drobnym nakładem unikniesz poważnej awarii. Pamiętaj, że w przypadku uszkodzenia instalacji w domu możesz uszkodzić lub zniszczyć wszystkie urządzenia elektryczne do niej podłączone co sprawi, że koszty urosną lawinowo.

2) Kiedy remontujesz łazienkę

W przypadku remontu łazienki dobrym pomysłem i zdrowym rozsądkiem jest wezwanie elektryka. Oceni on czy instalacja elektryczna znajdująca się w łazience jest bezpieczna dla środowiska o wysokiej wilgotności. Ważne jest również aby elektryk rzucił okiem na sposobie podłączenia do sieci kotła i zbiornika dla ciepłej wody użytkowej, oraz pralki. Z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa są to kluczowe elementy.

3) Kiedy gniazdka i przełączniki są ciepłe w dotyku

O bardzo złej kondycji instalacji elektrycznej mogą świadczyć ciepłe w dotyku gniazdka i przełączniki. W takim przypadku należy niezwłocznie wezwać elektryka, ponieważ może dojść do nieszczęścia. Taka sytuacja jest oznaką ostatnich tchnień twojej instalacji. Przy takim problemie nie można zwlekać.

4) Kiedy przewody instalacji elektrycznej widoczne są przez ścianę

Sytuacja, w której na ścianie pojawia się obrys ukrytych w niej przewodów również zalicza się do sytuacji awaryjnych, w których należy natychmiast powiadomić elektryka. Ślady na ścianie i suficie pojawiają się ponieważ kable osiągają wysoką temperaturę i odbarwiają farbę. Niedopilnowanie sprawy może skończyć się przepaleniem przewodu i uszkodzeniem wszystkich urządzeń podłączonych do sieci.

5) Kiedy nie jesteś zadowolony z rozplanowania gniazdek i przełączników

Złe rozplanowanie gniazdek w mieszkaniu może spowodować, że do jednego gniazdka podłączamy jednocześnie telewizor, komputer, monitor, konsolę, wieżę, dodatkowe akcesoria i ładowarki. Jest to sytuacji niebezpieczna ponieważ tworzy zagrożenie pożarowe i bardzo obciąża przewody instalacji elektrycznej w jednym punkcie. Wspólnie z elektrykiem zaplanuj optymalne rozłożenie gniazdek, przełączników, oraz dodatkowo ukryj w ścianie przewody internetowe, telefoniczne, czy kable HDMI.


artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny