Folio medium

Zginający się tablet.

Jednym z koronnych przykładów zaprezentowanym podczas targów Lenovo Tech World 2017 jest składany tablet Lenovo Folio. Ten niewielki 7 calowy tablet nie jest jeszcze pełnoprawnym i funkcjonalnym urządzeniem, a jedynie prototypem, który mamy nadzieje w przyszłości trafi na polski rynek.  Na dzień dzisiejszy eksperci MatrixMedia podkreślają, że nawet taki prototyp jest ogromnym postępem technologicznym, który w dobie postępującej miniaturyzacji może zrewolucjonizować całą linię produktów.

W przypadku Lenovo Folio po zagięciu ekranu wyświetlacza urządzenie wykrywa zmianę i dostosowuje generowany obraz do aktualnego kształtu ekranu. Na targach zaprezentowano tę funkcję w oparciu o fotografowanie zdjęć. Po złożeniu urządzenia zarówno wykonujący zdjęcie jak i fotografowany, mogli widzieć postępy prac. Technologia zginanego ekranu na razie jest jeszcze mocno osadzona w fazie testów, a jej głównym ograniczeniem będzie sprostanie fanom w kwestii jakości obrazu. Komponenty takiego zginanego tabletu lub smartfona muszą być jednocześnie elastyczne, wytrzymałe oraz muszą prezentować jakość porównywalną do obecnych flagowych modeli.

Kiedy premiera Lenovo Folio?

Plotki głoszą, że model może pojawić się na rynku na początku 2018 roku. Zanim jednak dojdzie do tego, producent ma przed sobą jeszcze długa fazę testów. Nie wiadomo też ile taki model mógłby finalnie kosztować oraz czy będzie stanowił konkurencję dla aktualnych flagowych modeli. Jedno pozostaje pewne, fani z niecierpliwością wyczekują pojawienia się zginanych smartfonów oraz tabletów. Najlepiej oddaje to ilość uczestników targów branżowych Lenovo Tech World 2017.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 33,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny