Wybór materiału na pokrycie dachu jest bardzo ważny. Jeśli produkt ma dobrze spełniać swoją funkcję, to musi być dobrany do kształtu i kąta nachylenia połaci. Lekkie pokrycia dachowe świetnie się sprawdzą na dachu mniej spadzistym i na dachu płaskim. W ofercie firmy https://pl.onduline.com/pl/wlasciciel-domu znajdziesz wiele funkcjonalnych rozwiązań. Sprawdź, jak dokonać właściwego wyboru!

Kiedy warto się zdecydować na lekkie pokrycie dachowe?

Lekkie pokrycie dachowe jest szczególnie polecane do wykończenia dachów o kącie nachylenia poniżej 15°, na których często zalega śnieg lub woda. Dodatkowo taki materiał nie wymaga dodatkowe wzmocnienia. Lekkie pokrycie dachowe można kłaść bezpośrednio na łatach i kontrłatach, a całość należy uzupełnić dobrej jakości folią paroizolacyjną. 

Jednak to ważne, aby zdecydować się na konkretny rodzaj pokrycia dachowego jeszcze przed wyborem projektu domu, ponieważ później ewentualne przeróbki będą bardzo kosztowne i czasochłonne.

Falista płyta bitumiczna – poznaj jej zalety

Jeśli szukasz niezawodnego i odpornego na zmienne warunki atmosferyczne materiału do pokrycia dachu, to rozważ zakup falistej płyty bitumicznej. Jest to rodzaj lekkiego pokrycia dachowego, który został wykonany z naturalnych i ekologicznych surowców. Falista płyta bitumiczna doskonale utrzymuje ciepło, tłumi dźwięki i jest też odporna na korozję. Możesz ją z powodzeniem wykorzystać do:

  • pokrycia dachu zakrzywionego,
  • pokrycia dachu starego,
  • pokrycia ścian,
  • lub jako podkład pod dachówki ceramiczne i betonowe.

Ponadto ten produkt jest bezpieczny dla środowiska, wodoodporny, łatwy do samodzielnego montażu i nie wymaga konserwacji.

Gonty bitumiczne – charakterystyka

Gonty bitumiczne to materiał zrobiony z wysokiej jakości surowców, który jest dostępny w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych. Możesz go wykorzystać do pokrycia dachu w domkach rekreacyjnych, garażach i altanach działkowych. Warto podkreślić, że gonty bitumiczne umożliwiają szybkie wykonanie szczelnego pokrycia dachowego na wszystkich rodzajach dachów, nawet wówczas, gdy zastosowanie innego produktu jest praktycznie niemożliwe. Ten materiał wygląda bardzo estetycznie, jest wodoodporny, wytrzymały i dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. 

Lekkie pokrycie dachu to doskonała alternatywa dla ciężkich materiałów, które wymagają zastosowania mocniejszej konstrukcji. Jednocześnie takie rozwiązanie jest trwałe i świetnie się sprawdza zarówno w nowym, jak i starym budownictwie. Mnogość rodzajów sprawia, że z łatwością wybierzesz produkt, który będzie idealnie pasował do bryły budynku, a samodzielny montaż to doskonały sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny