Dzisiaj do tego, aby kupić nowe mieszkanie na własność, potrzebne jest posiadanie około 200-300 tysięcy złotych w dużym mieście, natomiast w mniejszych miejscowościach 100-200 tysięcy złotych. Mieszkania na sprzedaż w Lublinie, można znaleźć właśnie w takiej cenie. Wielu ludzi wybiera duże miasta, gdzie łatwiej o pracę, ale również i te mniejsze mają wiele do zaoferowania – zarówno wtedy, gdy chodzi o nowe budownictwo, jak i o lokale z drugiej ręki. 

Ze względu na fakt, że do zakupienia mieszkania potrzeba sporej sumy, większość osób decyduje się na kredyty. Tutaj także sytuacja nie jest taka prosta, ponieważ aby otrzymać kredyt, trzeba spełniać określone wymagania i dodatkowo posiadać także wkład własny. Nawet wtedy, gdy decyzja kredytowa będzie pozytywna, trzeba pamiętać o tym, że kredyty hipoteczne na zakup mieszkania udzielane są niejednokrotnie na kilkadziesiąt lat, a w tym czasie każdego miesiąca należy wpłacić ratę na konto banku – to ryzyko, ponieważ nigdy nie wiadomo, co przyniesie przyszłość.

Niemniej jednak obecnie wielu kredytobiorców na takie ryzyko się godzi – często nie mają wyjścia, gdy chcą mieć własne „M”. Dzisiaj w Polsce koszty wynajmu są tak wysokie, że zasadniczo nie opłaca się wynajmować mieszkania, gdy ma się do dyspozycji kredyt na nie. Oczywiście, wynajem to większa swoboda, ale również wysokie koszty – zwykle rata kredytu oraz koszty wynajmu są porównywalne.

Gdy wobec tego masz taką możliwość i potrzebujesz mieszkania, wtedy podejmij decyzję o kupnie. Chociaż to ryzykowna opcja, to jednak ma cały szereg innych zalet, które przeważają nad wadami. Przed ostateczną decyzją, warto rozeznać się w rynku. Przykładowo, rynek pierwotny w Lublinie, oferuje dużo ciekawsze oferty mieszkaniowe, niż jego odpowiednik w Rzeszowie. Za podobną sumę pieniędzy można mieć mieszkanie o zdecydowanie lepszym standardzie. 

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 53,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny