W trakcie tej ostatniej sytuacji na własne oczy możemy sprawdzić, czy jest zgodna z opisem i spełnia pokładane w niej oczekiwania. Aby nie marnować czasu, pieniędzy i nerwów, zastosujcie się do poniższych rad.

Zdjęcia prawdę powiedzą

Sama organizacja wyjazdu do miasta oddalonego od miejsca zamieszkania stanowi pewne wyzwania logistyczne. Załóżmy jednak, że udało się to wykonać. Z perspektywą podpisania umowy od razu (aby mieć to już z głowy i „wyłączyć z realizacji” innych klientów) wchodzimy do mieszkania, a tam rzeczywistość różniąca się od tej ukazanej na zdjęciach. Ich właściciele lub osoby oddelegowane do zajęcia się wynajmem, lubują się w robieniu zdjęć zakrywających ewentualne problemy wewnątrz, aby na miejscu ewentualnie usprawiedliwić się niesnaską. Błąd! Zawsze prośmy o precyzyjnie zrobione fotografie każdego domowego pomieszczenia. Gdy nasza prośba spotka się z jedną, drugą, trzecią wymówką, powinniśmy już rozglądać się za inną stancją.

Kilka rad przed wynajmem pokoju na stancji
Kilka rad przed wynajmem pokoju na stancji

Źródło: https://livinnxpoland.pl/en/student-rooms/

Wiedza na temat innych współlokatorów

Perspektywa zamieszkania wyłącznie z najbliższymi osobami, ze swojego otoczenia jest kusząca, niestety często niemożliwa do realizacji z mniej lub bardziej istotnych powodów. To rodzi konieczność odnalezienia się w przestrzeni, którą będziemy dzielić z obcymi dla siebie ludźmi, często też studentami. Co jednak jeśli przyjdzie nam mieszkać z właścicielem? Jakkolwiek nie brzmi to dziwnie, to często o tej sytuacji nie dowiadujemy się z treści oferty w Internecie, a na miejscu. Nie wszystkim musi to przeszkadzać, ale niektórym jak najbardziej.

Opinie o samej stancji

Przywołując ponownie Internet, to warto spędzić w nim trochę czasu, sprawdzając opinie o interesującej nas stancji. Na Facebooku istnieją dedykowane dla miast grupy Czarnych List Mieszkań, gdzie opisywane są różne, często absurdalne historie, przedstawiające rzeczywistość mieszkalną wielu studentów. Pomoże to odgrodzić przypadki beznadziejne, od tych atrakcyjnych.

Podsumowanie

Jak widać, w wielu sprawach szukanie stancji dla studenta może okazać się męczące. Alternatywnie można zastanowić się nad akademikiem prywatnym, w którego przypadku cała procedura przydzielania pokoju jest uproszczona i czytelna, a na dodatek tamtejszy standard sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny