Kinkiet zewnętrzny – co to

Lampa typu kinkiet to niewielki rodzaj oświetlenia zewnętrznego, przeznaczona do montażu naściennego. Cechuje się delikatną budową o niewielkiej konstrukcji z kierunkowym oddawaniem wiązki światła.

Rodzaje kinkietów zewnętrznych

Producenci oświetlenia zewnętrznego dbają o to, aby do klientów trafiały produkty w różnych wariantach. W zależności od potrzeb i preferencji, dostępne są kinkiety zewnętrzne LED, solarne oraz z czujnikami ruchu (niekiedy zastosowane technologie się mieszają).

Kinkiet zewnętrzne LED

Technologia diod elektroluminescencyjnych i jej rozwój bardzo mocno przyczyniła się do powstania nowych modeli lamp zewnętrznych, także kinkietów ledowych. Pod względem budowy, kinkiety zewnętrzne ledowe wyglądają jak każda inna lampa w tej kategorii. To co je wyróżnia, to źródło światła. Kinkiety z żarówkami LED to gwarancja oszczędności i żywotności. Szacuje się, że ledowe źródło światła potrafi zużyć nawet o 90% mniej energii elektrycznej. Jego specjalna budowa pozwala także na wydłużenie czasu pracy lampy, bez konieczności zmiany żarówki, nawet do 50000 roboczogodzin.

Kinkiety zewnętrzne solarne

Lampy solarne do ogrodu i aranżacji zewnętrznych to bez wątpienia hit sprzedażowy minionych miesięcy. Dekadę temu, oświetlenie solarne opierało się głównie na delikatnych, niskich lampkach solarnych wbijanych w ziemię. Dziś, nawet największe lampy korzystają z uroków paneli solarnych. Nie inaczej jest także w przypadku kinkietów zewnętrznych. Na rynku dostępne są już modele, które solidnie i mocno oświetlą naszą posesję – w dodatku bez ponoszenia dodatkowych kosztów! Zawarty w kinkiecie zewnętrznym transformator przekształca przechwycone promienie słoneczne w prąd, a więc po zmroku nasza lampa działa całkowicie za darmo.

Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Nasz główny bohater dzisiejszego artykułu – kinkiet z czujnikiem ruchu (zobacz luminatione.pl) – to rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo. Wykorzystanie czujnika, wykrywającego ciała obce w promieniu kilku metrów od lampy, pozwala na korzystanie z oświetlenia wtedy, kiedy to konieczne, bez jakiejkolwiek interakcji.

Kinkiet zewnętrzny z czujnikiem ruchu – zalety

Bez wątpienia największym atutem tego rodzaju lampy naściennej jest wygoda. Jak wspomnieliśmy wyżej, kinkiety zewnętrzny, który posiada wbudowany czujnik ruchu, oświetli teren wtedy, kiedy będziemy w pobliżu. Co więcej, lampa automatycznie odetnie zasilanie, kiedy jej usługi nie będą potrzebne. Taki stan rzeczy z pewnością poprawi bezpieczeństwo użytkowników, którzy z różnych powodów nie będą mieli możliwości włączenia światła manualnie. Kinkiety zewnętrzne z czujnikami ruchu, podobnie jak inne modele lamp z tej kategorii, skutecznie odstraszą niepożądanych na terenie posesji gości takich jak dzika zwierzyna czy osoby o nie do końca uczciwych zamiarach.

Kinkiet zewnętrzny z czujnikiem ruchu – gdzie montować

Oświetlenie naścienne z czujnikiem ruchu doskonale sprawdzi się jako oświetlenie wejściowe i wyjściowe. Drzwi frontowe, tarasowe czy balkonowe to idealne miejsce, przy których pojawić może się kinkiet z czujnikiem ruchu.

Jaki producent kinkietów z czujnikiem ruchu jest najlepszy

Nie lubimy porównań, jednak to pytanie pada z ust czytelników bardzo często. Dlatego odpowiemy delikatnie wymijająco – to zależy. Rynek oświetlenia zewnętrznego to branża niezwykle konkurencyjna. Producenci prześcigają się nie tylko pod względem designu, ale także jakości wykorzystanych komponentów. Po dokładnym przeglądzie sklepów internetowych, oferujących oświetlenie zewnętrzne, sugerujemy przyjrzenie się producentom kinkietów zewnętrznych z czujnikami ruchu takimi jak Rabalux, Polux czy Nowodvorski Lighting.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej