Modne klamki do drzwi wewnętrznych

Jeśli chodzi o klamki do drzwi wewnętrznych, to najważniejszy jest tutaj design i jakość wykonania. Na rynku bez problemu znajdziemy modele w różnych kolorach i o różnych kształtach, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować je do innych elementów wnętrza. Jest to o tyle ważne, że dopiero spasowanie do siebie całego wyposażenia wnętrza da efekt, który możemy nazywać spójnym wystrojem. Dlatego też klamki do drzwi wewnętrznych należy łączyć z lampami, karniszami lub wszelkimi ozdobami na ścianach i komodach. Nie można zapomnieć również o dopasowaniu barwy klamek do zawiasów drzwi. Oprócz koloru i kształtu należy także pamiętać o tym, by okucia drzwiowe były trwałe i funkcjonalne. Warto rozważyć zamki magnetyczne, które pozwalają na zamykanie drzwi bez trzaskania i naciskania klamki. Znajdą one zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach i przy drzwiach bezprzylgowych.

Klamki antywłamaniowe do drzwi zewnętrznych

Klamki do drzwi zewnętrznych to przede wszystkim modele na szyldzie podłużnym. Dużą popularnością cieszą się także zestawy posiadające od zewnętrznej strony gałkę zamiast klamki. Pozwala to na każdorazowe zatrzaśnięcie drzwi po ich zamknięciu. Poza tym klamki do drzwi zewnętrznych muszą być wysokiej jakości, by gwarantować niezawodne działanie w niskich temperaturach, a także na deszczu. Oczywiście szyld podłużny nie jest niezbędny, ponieważ niektóre modele mają zamek całkowicie rozdzielony od klamki. Poza tym oczywiście warto zadbać o odpowiedni design, który będzie pasował nie tylko do wnętrza, ale także do charakteru domu z zewnątrz. Znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno stanowić problemu, biorąc pod uwagę bardzo szeroką ofertę klamek utrzymanych w stylu nowoczesnym, rustykalnym oraz klasycznym.

Bezpieczne klamki do drzwi balkonowych i okien

W przypadku okien i drzwi balkonowych warto zadbać o bezpieczne klamki, które mają możliwość zabezpieczenia kluczem. Jest to szczególnie istotne jeśli mieszkamy w domu, a więc w dolnej części występuje ryzyko włamania. Bezpieczne klamki do drzwi balkonowych i okien minimalizują to ryzyko i wcale nie muszą być zaopatrzone w klasyczny zamek. Często zabezpieczeniem jest dodatkowy przycisk, który należy wcisnąć, by móc obrócić klamkę. O ile kształt będzie tu nieco inny niż w przypadku okuć drzwiowych, to nie warto rezygnować z dopasowania ich do pozostałych elementów wnętrza. Z powodzeniem bowiem kupimy modele wykonane z różnych materiałów w różnych kolorach. Warto pamiętać przy tym, że klamki do drzwi balkonowych nie różnią się specjalnie od tych okiennych, ponieważ mechanika ich działania często jest bliźniacza.

Klamki do drzwi przesuwnych – uchwyty wpuszczane

Klamki do drzwi przesuwnych charakteryzują się nieco innym wyglądem niż te do zwykłych drzwi. W większości przypadków będą to bowiem wpuszczane uchwyty, które stanowią bardzo minimalistyczną, acz widoczną ozdobę drzwi. Na takie rozwiązanie warto się zdecydować, jeśli mamy w mieszkaniu mało miejsca, a nie potrzebujemy tak szczególnie szczelnego zamknięcia pomieszczenia. Klamki do drzwi przesuwnych istnieją także w wersji z zamkiem hakowym, która pozwala na użycie klucza. Warto jednak zaznaczyć, że takie zabezpieczenie nie jest szczególnie trwałe i powinno być traktowane bardziej jako dodatkowy sposób na zapewnienie sobie prywatności.

Artykuł powstał we współpracy z sklep.enger.pl

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny