Nowa klasa drewna na podłogę - Rustical Premium

Kaczkan od ponad trzech dekad działa w branży drzewiarskiej, dostarczając Klientom z całego świata najwyższej jakości drewniane podłogi i parkiety. Kryteria oceny klasy drewna stosowane w firmie zdecydowanie wychodzą poza normy przemysłowe - wszystko po to, by móc zapewnić Klientom doskonałe, naturalne rozwiązania do wnętrz ich domów i mieszkań. Klasa drewna Rustical Premium to gwarancja niezwykle estetycznych podłóg drewnianych, dodających aranżacjom unikatowego charakteru i ponadczasowej elegancji. 

Rustical Premium? Klasa sama w sobie! 

Rustical Premium to nowa klasa drewna w ofercie firmy Kaczkan, która powstała, by zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Każda deska jest tutaj selekcjonowana ręcznie według struktury wizualnej drewna. Co to oznacza? Doświadczeni pracownicy biorą pod uwagę nie tylko rozmiar pojedynczych desek, ale również występowanie naturalnych właściwości, przede wszystkim rysunku drewna, sęków i pęknięć.

Drewno tej klasy charakteryzuje się urozmaiconą kolorystyką (z dopuszczalnymi delikatnymi przebarwieniami) i dowolnym układem słojów, posiada małe i średnie sęki oraz niewielkie, naturalne pęknięcia. W klasie Rustical Premium z pewnością nie znajdziemy tzw. drzewa bielastego, które jest szczególną strefą tkanek drzewnych, odpowiedzialną za przewodzenie wody i gromadzenie substancji odżywczych - po ścięciu drzewa ta jego część charakteryzuje się znacznie obniżoną trwałością. 

Pomysły na aranżację z podłogą Rustical Premium

Podłogi wykonane z drewna klasy Rustical Premium to idealna baza dla wielu aranżacji, dodająca wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Podłoga jest dynamiczna i efektowna, dzięki czemu z powodzeniem może grać pierwsze skrzypce w pomieszczeniu lub harmonijnie komponować się z innymi elementami wnętrza urządzonego w stylu:

  • klasycznym - tutaj idealnie sprawdzą się podłogi w ciemniejszych kolorach, 
  • nowoczesnym - w nowoczesnych wnętrzach pięknie będą wyglądały podłogi wybarwione w różnych odcieniach szarości,
  • skandynawskim - tutaj sprawdzą się podłogi maksymalnie naturalne, wykończone transparentnymi olejami lub lakierami,
  • retro - możemy sięgnąć zarówno po jasne podłogi, które będą spokojnym tłem do kolorowych aranżacji lub po podłogi ciemne, które dodadzą klasy retro - wnętrzom. 

Tego rodzaju podłoga będzie oczywiście idealnie pasowała do wnętrz rustykalnych, czyli nawiązujących stylem do tradycyjnych wiejskich domów i rezydencji, bogatych w naturalne i ciepłe w odbiorze materiały (przede wszystkim drewno i len), zapewniających komfort im mieszkańcom i gościom.  

Do wyboru mamy wiele pięknych wybarwień dębu, od jasnych do ciemnych, w ciepłych i chłodnych odcieniach, z mniej lub bardziej wyraźnym rysunkiem drewna - podkreślonym kolorowym lakierem lub olejem. Szeroki wybór kolorów pozwala na bezproblemowe dopasowanie podłogi do każdego wnętrza. Bez względu na zastosowany styl i wyposażenie podłoga z drewna rustikal i klasy premium zagwarantuje oryginalny efekt każdej aranżacji.

Kolory i wykończenia podłóg Rustical Premium 

Dąb Rustical Premium doskonale prezentuje się w każdym wybarwieniu i wszystkich rodzajach wykończeń. Może być poddawana olejowaniu lub lakierowaniu, a wcześniej również wędzeniu czy termowaniu, które to zapewniają jej głęboki, ciemny kolor. Wszystkie podłogi są również utwardzane promieniami UV, co zdecydowanie podnosi ich trwałość i odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Z dębowych desek tej klasy wykonana jest cała kolekcja Colours of the World firmy Kaczkan, dzięki czemu możemy być pewni naturalnego efektu dębowej podłogi - niezwykle eleganckiej, ponadczasowej i doskonale eksponującej wszystkie walory tego szlachetnego drewna. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny