Klej anaerobowy do gwintów i nie tylko

Klej anaerobowy do gwintów to produkt jednoskładnikowy, działa tam, gdzie nie ma dostępu tlenu. Znakomicie sprawdza się w przypadku zabezpieczenia gwintów oraz innych elementów stworzonych z metalu, dzięki czemu można wyeliminować ryzyko ich wykręcenia się. Jednak nie tylko tam znajduje on swoje zastosowanie. Używa się go również do uszczelniania powierzchni i do mocowania elementów współosiowych.

Klej do śrub i połączeń gwintowych nierzadko stosowany jest do mocowania kół zamachowych oraz zębatych. Pozwala także zamocować wybite łożysko, niwelując skutecznie luz.

Klej anaerobowy może mieć różną siłę wiązania:

  • kleje do metalu o niskiej sile wiązania służą do zabezpieczenia połączeń gwintowych przed odkręceniem,
  • produkt o średniej sile wiązania jest klejem do osadzania łożysk, które nie są mocno obciążone, jednocześnie sprawdza się w przypadku zabezpieczenia scaleń śrubowych przed odkręceniem,
  • klej anaerobowy o najwyższej sile wiązania to innymi słowy produkt określany mianem przemysłowego albo specjalistycznego, znajduje on swoje zastosowanie przy montażu instalacji wodnych i gazowych, w mechanice przemysłowej oraz automatyce, a także do wykonywania konstrukcji skręcanych.

Jeśli na liście nie znalazłeś pożądanego zastosowania, sprawdź także ten artykuł o klejach przemysłowych do metalu i stali.

Kleje Loctite czy Technicqll?

Producenci klejów anaerobowych proponują obecnie klientom uszczelniacz anaerobowy oraz szereg ciekawych klejów stosowanych do zabezpieczania przed korozją elementów metalowych albo do ochrony połączeń gwintowych przed odkręceniem. Na rynku wyróżniają się jednak dwie marki. Czym charakteryzują się kleje Loctite i Technicqll?

Mocną stroną klejów Loctite jest z pewnością to, że wykorzystuje się do tego, by łączyć połączenia gwintowe, tolerując ich niewielkie zanieczyszczenia olejami przemysłowymi. Stosowane są, by wyeliminować luzowanie się elementów poddawanych na co dzień drganiom, jak śruby pomp czy też silników.

Polecane kleje - sprawdź promocje!

Klej anaerobowy podczas użycia jako klej do śrub i jego ceny lub klej anaerobowy do gwintów i inne zastosowanie kleju
Klej anaerobowy – zastosowanie, właściwości, opinie, cena, porady

Charakterystyczną cechą kleju anaerobowego do gwintów jest to, że jego utwardzenie następuje po odcięciu dopływu powietrza między metalowymi powierzchniami. Cena produktów marki wynosi około 30-40 złotych za opakowanie o pojemności 10 ml. Warto podkreślić, że są to niezwykle wydajne propozycje.

Jakie są opinie na ich temat?

  • „warto im zaufać”
  • „bardzo dobrze spajają łączone powierzchnie”
  • „można skorygować łączenie w ciągu 30 minut”
  • „produkty warte swojej ceny!”

Klej do metalu Technicqll dostępny jest zarówno wersji o niskiej, jak i średniej i wysokiej sile wiązania. Oznacza to, że produkty marki stosować można zarówno do połączeń gwintowych, jak i zabezpieczania przed korozją elementów metalowych. Popularny klej do metalu Technicqll świetnie potrafi zastąpić podkładki sprężyste oraz zawleczki. Jako uniwersalny klej do śrub czy klej do osadzania łożysk sprawdza się znakomicie. W opiniach klientów określany jest często mianem uniwersalnego i działającego bardzo szybko. Cena wynosi zwykle 13-20 złotych za 10 ml, jest to zatem niedrogi produkt.

Uniwersalne kleje do metalu

Klej do osadzania łożysk to produkt wysokotemperaturowy. Z powodzeniem można stosować je nawet wtedy, kiedy temperatura wynosi 150 czy nawet 200 stopni Celsjusza. To podkreśla tylko uniwersalność ich zastosowań. Za ten wysokotemperaturowy produkt nie trzeba wiele zapłacić, nie sposób jednak nie docenić jego rozlicznych właściwości.

Dzięki niemu zabezpieczanie przed korozją metalowych powierzchni staje się możliwe. Kleje do śrub oraz połączeń gwintowych bardzo przydają się, co podkreślaliśmy, w wielu branżach (m.in. przy montażu instalacji czy automatyce). Prostota ich użycia również godna jest podkreślenia.

Uszczelniacz anaerobowy warto zastosować tam, gdzie istnieje konieczność wypełnienia dużych szczelin. Używa się go do powierzchni płaskich. Ważną cechą uszczelniacza anaerobowego jest uniwersalność jego zastosowań.

Wysokotemperaturowe, łatwe w użyciu i relatywnie niedrogie produkty pomogą przy wielu pracach z materiałami metalowymi. Pamiętajmy, aby zawsze aplikowane były na powierzchnie odtłuszczone i suche. Bez wątpienia warto mieć je w swoim podręcznym przyborniku!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny