Klej do betonu - zastosowanie

Zastosowanie kleju montażowego jest właściwie nieograniczone. Ze względu na skład kleju można stosować go zarówno we wnętrzach, jak i również poza budynkami. Klej do cementu i betonu sprawdza się zarówno w pracach naprawczych, remontowych, wykończeniowych, jak i również dekoracyjnych.

Ogólny podział klejów do betonu, zależy od składników zawartych w preparacie. Pod tym względem wymieniamy:

  • Klej żywiczny do betonu - jest to klej dwuskładnikowy, który nakładać można przy pomocy specjalnych strzykawek, szczotek z krótkim włosiem bądź łopatek. Klej epoksydowy określany jest również mianem kleju konstrukcyjnego. Ponieważ pozwala on na łączenie znacznie większych elementów. Istotne jest jednak nałożenie jednolitej warstwy na klejone podłoże. Średnie zużycie wynosi od 0,3 do 1 kg/m2. Czas schnięcia wynosi od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. Klej dwuskładnikowy może być z powodzeniem stosowany również na zewnątrz. Po utwardzeniu jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także artykuł o betonie konstrukcyjnym.
  • Klej na bazie polimeru - kleje są w pełni bezpieczne, a także dające szerokie możliwości podczas prac montażowych. Sprawdza się jako klej do cegły, betonu, do granitu, kamieni naturalnych itp. Ich zaletą jest możliwość pomalowania warstwy kleju po procesie utwardzania. Doskonale radzą sobie również w warunkach zewnętrznych. Przy pomocy kleju możemy przykleić beton architektoniczny zamiast tynku. Unikamy wtedy kłopotliwego montażu z zużyciem wkrętów i śrub. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o betonie.

Beton architektoniczny - zobacz cenę!

Wybierając odpowiedni klej montażowy, należy sprawdzić, z ilu składników został wyprodukowany, do jakich materiałów dokładnie się nadaje, a także ile trwa czas wiązania. Pośród popularnych produktów wymienia się klej na bazie polimeru. Jest to klej jednoskładnikowy, który pozwala na przyklejanie elementów o wadze nawet do 35 kg. Preparat wyróżnia się szczególną szybkością wiązania. W ten sposób nie trzeba pamiętać o podpieraniu konstrukcji. Dodatkowo zastępuje on mechaniczny sposób mocowania. A może zainteresuje cię także artykuł o betonie wodoszczelnym?

Klej do betonu to najczęściej klej proszkowy, do rozpuszczenia w wodzie. Ma szerokie zastosowanie i może kleić beton z drewnem, metalem czy ceramiką.
Klej do betonu - rodzaje, zastosowanie, opinie, ceny, producenci

Innym rozwiązaniem jest klej na bazie polimeru 2w1 firmy Libet. Tak, jak poprzedni preparat, służy do klejenia betonowych elementów i konstrukcji. Łatwość aplikacji i szybkość wysychania przyczynia się do efektywnego postępu prac. Klej montażowy Libet utwardza się w oparciu o wilgoć w powietrzu atmosferycznym, bądź przyklejanym elemencie betonowym. Może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i również na zewnątrz budynków. Dzięki niemu skleimy murki, ogrodzenia, a także kamień ogrodowy. Produkt ten sprawdza się zarówno do betonu, jak i również do granitu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o chudym betonie?

Polecane kleje - sprawdź promocje!

Klej do betonu - najpopularniejsi producenci i przykładowe ceny

Poszukując sprawdzonych produktów, warto kierować się znanymi markami. Poniżej przedstawiamy zestawienie wybranych preparatów do betonu, a także ich ceny:

  • Klej do cegły, betonu, kamienia naturalnego Siroflex GG - 28,00 zł
  • Klej do granitu, betonu Libet 2w1, pojemność 310 ml - 21,18 zł
  • Klej żywiczny do betonu 57 g- 2,80 zł
  • Klej epoksydowy do betonu Techniplast 60, 3,5 kg - 133,00 zł
  • Klej żywiczny do betonu MA Professional 25 ml - 19,99 zł
  • Klej żywiczny do betonu Dragon - 10,95 zł
  • Klej dwuskładnikowy do cementu, betonu, kamienia naturalnego 25 ml - 18,45 zł
  • Klej epoksydowy do cementu, cegły, betonu Monlolith EP 2510-1, sprawdza się w warunkach podwyższonej temperatury - 310,34 zł
  • Klej do cegły, betonu itp. Multibond 1kg - 147,60 zł
  • Klej do betonu 2w1 Connect 15 kg - 29,98 zł
  • Silikon, uszczelniacz do betonu Tytan 310 ml - 19,20 zł
  • Silikon CX80, uszczelniacz bezbarwny do betonu 310 ml - 11,00 zł
  • Uszczelniacz, silikon poliuretanowy 310 ml - 31,98 zł

Jak już wcześniej wspomniano, beton architektoniczny, może być zastosowany zamiast tynku lub spełniać wiele innych ról. Jednak wymaga on odpowiedniego montażu. Beton architektoniczny w postaci płyt betonowych możemy przykleić na klej dwuskładnikowy, jak i również na bazie polimeru. Taka dekoracja zamiast tynku będzie zarówno trwała oraz wyjątkowo oryginalna pod względem estetycznym. Jeśli szukasz więcej informacji, przeczytaj także ten artykuł z poradami na temat wiercenia w betonie.

ikona podziel się Przekaż dalej