Kilka słów o firmie Mapei

Kleje do płytek Mapei do terakoty, czy też kleje do gresu, do glazury, kamienia naturalnego lub do ogrzewania podłogowego są bardzo znane i cieszą się bardzo dobrą opinią, dlatego też warto dowiedzieć się czegoś na temat firmy Mapei, która jest włoską firmą zajmująca się produkowaniem klejów i innych produktów chemii budowlanej.

Otóż firma Mapei powstała już w 1937 roku, a swoją główną siedzibę miała w Mediolanie. Aktualnie firma jest już światowa i znana jest na 5 kontynentach, na których ma 70 oddziałów w 31 państwach. Dodatkowo przez to, że tak prężnie się rozwijała, obecnie posiada 58 zakładów produkcyjnych.

Do Polski firma ta dotarła w 2001 roku, a już w 2003 roku otworzyła pierwszą fabrykę na terenie Gliwic. Ta fabryka jest w stanie wyprodukować rocznie około 250000 ton suchych mieszanek chemii budowlanej, a w tym zaprawy klejące do płytek ceramicznych, masy wyrównujące i zaprawy hydrauliczne do wykonania podkładów, poza tym około 20000 ton fug rocznie. W 2013 roku Mapei otworzyło drugą fabrykę w Barcinie, która jest w stanie wyprodukować nawet około 150000 ton produktów proszkowych rocznie. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o klejach.

Kleje do płytek Mapei - podstawowe informacje, o których warto wiedzieć

Klej do płytek Adesilex P22 Mapei to zdecydowanie jeden z najbardziej pożądanych klei tej firmy. Opinie na jego temat są bardzo dobre, głównie dlatego, że jest on wszechstronny i uniwersalny. Cieszy się on taką popularnością również ze względu na niską cenę, ale przede wszystkim też na to, że jego wydajność jest niesamowita.

Zacznijmy jednak od tego, że ten klej do pracy przy glazurze przeznaczony jest elastycznym klejem do płytek, który jest już gotowy do użycia. Jest on w formie lepkiej pasty, którą można nanosić na powierzchnie pionowe i poziome, przez co będzie doskonały podczas pracy z terakotą, kamieniem naturalnym, ale także sprawdzi się jako klej do gresu czy też na ogrzewanie podłogowe.

Polecane kleje - sprawdź promocje!

Klej do płytek Mapei oraz polecane kleje Mapei do terakoty czy do glazury i ich ceny oraz zastosowanie i rodzaje
Kleje do płytek Mapei - przegląd oferty, opinie, ceny, zastosowanie

Ten elastyczny klej do płytek charakteryzuje się wysoką przyczepnością początkową, przez co płytki po zamontowaniu przyczepią się doskonale do podłoża, nawet jeśli będziemy kładli płytki na ścianie. Warto też wiedzieć, że tego typu elastyczny klej do płytek możemy stosować na metal, drewno, płytki ceramiczne, kamień naturalny czy beton. A może zainteresuje cię także ten artykuł o klejach epoksydowych?

Jaka jest cena za kleje Mapei oraz na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru

Jeśli w naszym domu potrzebna jest zaprawa klejąca lub klej do płytek Mapei, musimy pamiętać o tym, by zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. W pierwszej kolejności zastanówmy się nad tym, jaki rodzaj prac będziemy wykonywać. Jeśli prace wykonywane są na podłodze np. na ogrzewanie podłogowe, wtedy zaprawa klejąca może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy jednak o tym, że zaprawa klejąca wymaga rozdrobnienia z wodą w odpowiednich proporcjach, które zawsze podane są na opakowaniu i do których należy się stosować.

Kolejnym elementem jest wydajność. Ważne jest to, by dokładnie obliczyć powierzchnię, na której musimy wykonać pracę i zostawić dodatkowo około 5-10% zapasu. Warto pamiętać, że wydajność podana na opakowaniu nie zawsze przekłada się na to, jaka wydajność będzie w rzeczywistości, szczególnie jeśli nie jesteśmy fachowcami. Ponadto musimy zapoznać się z zaleceniami producenta i ściśle się do nich stosować.

Na pewno niezbędną dla niektórych osób informacją jest również cena. Jednak pamiętajmy, że wielokrotnie niższa cena jest jednoznaczna z gorszą jakością materiału i niższą wydajnością. Jeśli chodzi o ceny za kleje do płytek Mapei, są one zróżnicowane. Zależy to od tego, jaki rodzaj kleju wybierzemy oraz jaka będzie jego pojemność. Z reguły wygląda to jednak tak, że 1 kg kleju kosztuje około 15 zł. Sprawdź także ten artykuł o klejach montażowych.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny