Klejenie listew podłogowych oraz maskownic na klej montażowy. Czy klejenie jest prostsze i szybsze niż mocowanie za pomocą kołków lub klipsów?
Listwy podłogowe umożliwiają nam zakrycie nieestetycznej szczeliny między ścianą a podłogą. Niestety, ale na docięciu prawidłowej długości listwy praca się nie kończy. Bardzo ważnym elementem podczas montażu jest wybranie odpowiedniej technologii przytwierdzenia do podłoża. Przybliżymy Wam, dlaczego warto wybrać metodę klejenia listew podłogowych, a nie metodę tradycyjną – mechaniczną.
Tradycyjny montaż listew podłogowych oraz maskownic na kołki rozporowe czy klipsy odchodzą do lamusa. Dzieje się tak, gdyż metoda mechaniczna zajmuje więcej czasu, jest mało estetyczna, trudniejsza do montażu i przede wszystkim naraża nas na zniszczenie przewodów elektrycznych. Listwy zamontowane w ten sposób są również mniej „elastyczne” i pracują w mniejszym zakresie niż te, które są klejone na klej montażowy. Najpopularniejszą i wciąż zyskującą na uznaniu metodą jest klejenie za pomocą kleju montażowego. Stosując ten sposób, za pomocą profesjonalnego, kompleksowego produktu, szybko i trwale przykleisz swoje listwy. Jednym z najlepszych klei montażowych na rynku, który spełnia wszystkie wymagania, jest klej montażowy Mutant w wersji PRO od firmy BAUHUS. Dostępny na stronie internetowej pianeo.pl
Klej wykazuje wysoką przyczepność początkową i mocną siłę klejenia. Jedną z charakterystycznych dla tego produktu cech jest również elastyczna spoina, dzięki czemu klej przejmuje wszelkiego rodzaju stuknięcia, uderzenia i naciski, a listwa jest bardziej elastyczna. Produkt zastosujesz do każdego rodzaju listew, o ile dobrze przygotujesz podłoże. Dzięki jednoskładnikowej formule niezawierającej izocyjanianów, kwasów, halogenów czy rozpuszczalników, aplikacja trwa chwilę. Ogromną zaletą metody związanej z klejeniem jest pewność mocowania na lata i brak możliwości niechcianego wyczepienia się listwy.
Jak przykleić listwy podłogowe oraz maskownice – krok po kroku.
1. Przygotuj materiał
- Oblicz ile metrów listwy podłogowej potrzebujesz na każdą ze ścian. Zalecamy, byś doliczył do tej wartości 15% materiału, który może się przydać, gdy powstaną niepożądane straty materiału podczas przycinania.
2. Przytnij listwy przypodłogowe
- Po odmierzeniu długości listew zaznacz i przytnij je.
3. Nałóż klej MUTANT PRO
- Całą ścianę oraz powierzchnię z listwy oczyść z kurzu i tłuszczu, by uzyskać maksymalny chwyt kleju. Klej włóż do wyciskacz do mas uszczelniających, rozprowadź wzdłuż listwy podłogowej (sugerujemy 2 paski, jeden grubszy, drugi węższy). Pamiętaj również o krawędziach i narożnikach.
4. Montaż listwy do ściany
- Listwę z naniesionym klejem przyłóż do ściany i lekko dociśnij, by rozprowadzić klej na ścianie. Sprawdź, czy pozycja listwy jest prawidłowa i ewentualnie wprowadź korektę.
5. Sukces!
- Pozostaw klej do całkowitego wyschnięcia, maksymalną trwałość uzyskujemy po średnio 24 godzinach. Jeśli listwa została ubrudzona zewnątrz - użyj czyścika.
artykuł sponsorowany