Thermoval zapewnia komfortową temperaturę przez cały rok

Firma Thermoval dała się przez lata poznać jako marka zapewniająca ciepło. Będąc wiodącym producentem elektrycznych systemów grzewczych, w tym ogrzewania podłogowego, grzejników elektrycznych i systemów ochrony przeciwoblodzeniowej, dbała o komfort termiczny użytkowników w chłodne dni. Niedawno oferta firmy została poszerzona również o klimatyzatory (sprawdź tutaj) dzięki czemu klienci otrzymują obecnie pełen zakres usług – grzanie zimą oraz chłodzenie latem. Może się wydawać, że to dwa przeciwne bieguny, lecz nowości idealnie wpisują się w dotychczasową ofertę firmy Thermoval. Podobnie jak wszystkie pozostałe produkty, klimatyzatory charakteryzuje wysoka wydajność, energooszczędność i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Doskonale sprawdzą się zarówno w domach, mieszkaniach, jak i pomieszczeniach biurowych.

Klimatyzacja do każdego mieszkania – nowa oferta Thermoval
Klimatyzacja do każdego mieszkania – nowa oferta Thermoval

Klimatyzator split – chłodzi w lecie, grzeje w zimie

Główną funkcją klimatyzacji jest oczywiście chłodzenie powietrza i to na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Klimatyzatory Thermoval z serii SAKAI i MISHIMA wyróżniają się dużą mocą, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb i wielkości pomieszczenia, a co za tym idzie, skutecznie schładzają powietrze nawet w wyjątkowo upalne dni. Ich konstrukcja oparta na przepływie czynnika chłodzącego jest również bardzo wydajna, dzięki czemu jest w stanie szybko obniżyć temperaturę powietrza bez generowania wysokich rachunków za prąd. Wszystkie klimatyzatory w ofercie Thermoval posiadają najwyższą klasę energetyczną A+++ lub A++, co oznacza, że plasują się pośród najbardziej oszczędnych na rynku. Chłodzenie nie jest jednak jedyną funkcją klimatyzatorów typu split – posiadają one również funkcję grzania. Jest to idealne rozwiązanie wiosną lub jesienią, gdy w mieszkaniu robi się nieprzyjemnie chłodno. Dodatkowo, klimatyzatory MISHIMA wyposażone w zestaw grzałek ARCTIC KIT umożliwiają pracę nawet podczas mroźnych zim, przy temperaturach zewnętrznych sięgających -25ºC. Biorąc pod uwagę wysoką klasę energetyczną klimatyzatorów ściennych Thermoval, ogrzewanie nimi domu może być tańsze niż w przypadku grzejników elektrycznych.

Klimatyzacja do każdego mieszkania – nowa oferta Thermoval
Klimatyzacja do każdego mieszkania – nowa oferta Thermoval

Thermoval a ekologia i energooszczędność

Wysoka wydajność i oszczędność energii to cechy charakterystyczne nie tylko klimatyzatorów, ale wszystkich produktów w ofercie Thermoval. Firma znana jest z promowania rozwiązań przyjaznych jednocześnie użytkownikom, ich portfelom, jak i środowisku naturalnemu. Wiadomo przecież, że ogrzewanie prądem w połączeniu z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii to przyszłość branży energetycznej w całej Europie. Już dziś wykorzystywanie tradycyjnych paliw kopalnych, jak węgiel czy gaz, jest mocno regulowane i ograniczane przez Unię Europejską i poszczególne kraje. W przyszłości normy będą jeszcze bardziej rygorystyczne, ponieważ plany unijne przewidują zmniejszenie emisji o co najmniej 55% już do roku 2030 oraz uzyskanie całkowitej netralności klimatycznej do 2050. W tej kwestii warto więc myśleć długofalowo, zwłaszcza, że dom to inwestycja na długie lata. Dużym wsparciem dla inwestorów, którzy myślą perspektywicznie, są programy europejskie czy rządowe dofinansujące rozwiązania proekologiczne. Należy do nich m.in. program Mój Prąd 4.0 (https://mojprad.gov.pl/), w ramach którego można uzyskać dopłatę do mikroinstalacji fotowoltaicznych. Jest to idealne rozwiązanie do nowoczesnych budynków o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

Klimatyzacja to komfort dla każdego domownika

Jeszcze do niedawna ogrzewanie prądem czy posiadanie w domu klimatyzatora uznawane było za kosztowne czy wręcz luksusowe. Dostępność na rynku nowoczesnych urządzeń o dużej wydajności i wysokiej klasie energooszczędności sprawiła jednak, że popularność tych rozwiązań znacząco wzrosła. Obecnie niemal każdy może pozwolić sobie na zainstalowanie w domu czy mieszkaniu klimatyzatora, aby zapewnić sobie komfort cieplny przez cały rok. Chłodzenie to jednak nie wszystko:

  • nowoczesne klimatyzatory Thermoval dodatkowo filtrują powietrze, usuwają z niego kurz, pyłki i szkodliwe alergeny,
  • wbudowany generator plazmy uwalnia jony ujemne, co pozwala również na usunięcie nieprzyjemnych zapachów, dymu papierosowego i pyłów. Zmniejsza też elektrostatyczność tkanin i urządzeń w pomieszczeniu,
  • cicha praca urządzenia nie zakłóca spokoju domowników oraz umożliwia korzystanie z niego w każdym pomieszczeniu i o każdej porze (nawet w nocy w sypialni czy pokoju dziecięcym).

Wszystko to korzystnie wpływa na komfort i samopoczucie domowników, ale również na ich zdrowie. Dzięki filtrowaniu i jonizacji klimatyzowane pomieszczenie jest na bieżąco czyszczone ze szkodliwych drobnoustrojów, co docenią nie tylko alergicy. Zdrowe powietrze jest przecież korzystne dla każdego.

Klimatyzacja do każdego mieszkania – nowa oferta Thermoval
Klimatyzacja do każdego mieszkania – nowa oferta Thermoval

Zarządzanie temperaturą na miarę XXI wieku

Co jeszcze wyróżnia nowoczesne klimatyzatory Thermoval? Z pewnością jest to zdalne sterowanie za pomocą modułu Wi-Fi i aplikacji zainstalowanej w telefonie. Dzięki temu zyskujemy możliwość włączania i wyłączania klimatyzacji, regulowania temperatury czy zmieniania trybów pracy w dowolnym pomieszczeniu. Można to robić nawet przebywając poza domem, np. w pracy czy na wakacjach. Innowacyjne technologie sprawiają, że wysoki komfort życia staje się codziennością. A najlepsze jest to, że Ty też możesz sobie na niego pozwolić. Klimatyzacja w domu czy mieszkaniu nie jest już luksusem, a po prostu wygodą.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 46,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły