Klimatyzacja domowa

Wszystko o klimatyzacja domowa - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat klimatyzacja domowa. Nasze sprawdzone porady związane z klimatyzacja domowa pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu?

Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu?

Klimatyzacja jest bardzo dobrym sposobem na zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach we wnętrzach domów jednorodzinnych, jak również w przypadku mieszkania w bloku. Nadmierne, letnie upały mogą powodować uczucie ospałości oraz wprawiać w złe samopoczucie, dlatego systemy klimatyzatorów są bardzo przydatne i znacznie podnoszą komfort użytkowania pomieszczeń. Co więcej, w zimie klimatyzacja nadaje się też do ogrzewania (a właściwie dogrzewania) poszczególnych pomieszczeń. Jest też zwykle tańsza, niż kompletna wentylacja mechaniczna z pompą ciepła. Zobacz, ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu w bloku!
, 17 maja 2017

Multi V 5 – doskonała jakość środowiska od LG

Multi V 5 – doskonała jakość środowiska od LG

Do niedawna trudno było znaleźć na polskim rynku jeden uniwersalny system klimatyzacji, który spełni wszystkie oczekiwania użytkowników. Jednak to już przeszłość. W 2017 roku pojawił się idealny system LG wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które zostawiają konkurencję daleko w tyle. Najnowsze dzieło LG po prostu nie ma sobie równych.
, 12 maja 2017

Ceny centrali klimatyzacyjnych – ile kosztuje nowoczesna instalacja?

Ceny centrali klimatyzacyjnych – ile kosztuje nowoczesna instalacja?

W naszych domach oraz firmach spędzamy dużą część życia. Dlatego tak ważne jest, aby warunki w nich panujące były dla nas komfortowe. W stworzeniu optymalnego środowiska niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz pomogą nam nowoczesne rozwiązania wentylacyjne.
, 5 maja 2017

Klimatyzacja w domu i w mieszkaniu - analiza kosztów i wymagań

Klimatyzacja w domu i w mieszkaniu - analiza kosztów i wymagań

W ostatnich latach odczuwamy ocieplenia klimatu. Silne upały skłaniają do zakupu efektywnych urządzeń chłodniczych, które poprawią nasze samopoczucie. Jednym z takich rozwiązań staje się kupno klimatyzacji. Jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zapoznać się z rodzajami klimatyzacji, warunkami montażowymi, a także ich wpływem na sumaryczne koszty utrzymania domu.
, 19 lipca 2016

Jeden z najpoważniejszych błędów popełnianych podczas budowania nowego domu

Jeden z najpoważniejszych błędów popełnianych podczas budowania nowego domu

Budujesz nowy dom. Swój dom, za własne ciężko zarobione pieniądze, albo z trudem zdobyty kredyt w banku. Wszystko musi być idealnie. To jest Twoje dziedzictwo, miejsce w którym będziesz żyć do późnej starości. Miejsce, które pozostawisz w spadku swoim dzieciom. To nie może być byle jaki dom, tandeta, do której nie chce Ci się wracać z pracy. To musi być idealny dom dla Ciebie i Twojej rodziny, na pokolenia. Czy na drodze nie stanie tu wentylacja?
, 28 kwietnia 2016

Energomocni, czyli wykonawcy superbohaterami na budowie

Energomocni, czyli wykonawcy superbohaterami na budowie

Liczne i atrakcyjne nagrody oraz pakiety dodatkowych korzyści czekają na firmy remontowe. Trwa druga edycja promocji dla najlepszych wykonawców budujących w systemie Ytong i Silka – Energomocni. Dowiedz się więcej, jak możesz zostać superbohaterem!
, 27 marca 2017

Wentylator do użytku domowego – ceny, rodzaje, porady

Wentylator do użytku domowego – ceny, rodzaje, porady

Wentylatory to proste urządzenia, które dają ochłodę w najbardziej upalne dni. Są tańszą alternatywą dla klimatyzacji domowej. Nadają się do codziennego użytku i mogą stanowić elegancki element wyposażenia każdego pomieszczenia. W ofertach producentów znajdziemy wiele modeli wentylatorów. Warto zapoznać się z ich rodzajami, orientacyjnymi cenami zakupu, a także z wydajnością wentylacji. Czy wentylator rzeczywiście jest sensowną alternatywą dla klimatyzacji domowej?
, 28 kwietnia 2016

Klimatyzacja do domu i mieszkania – przegląd produktów, cen i kosztów użytkowania

Klimatyzacja do domu i mieszkania – przegląd produktów, cen i kosztów użytkowania

Upalne lato skłania nas do poszukiwania wydajnych urządzeń chłodniczych, które zapewniają komfortową temperaturę w pomieszczeniach. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest zakup klimatyzatora przystosowanego do użytku domowego. Przed dokonaniem zakupu klimatyzacji  warto zapoznać się z rodzajami produktów dostępnych na rynku, ustalić orientacyjne ceny zakupu, a także zapoznać się z czołowymi producentami owych urządzeń.
, 21 kwietnia 2016

Inteligentne domy - science fiction w naszym domu!

Inteligentne domy - science fiction w naszym domu!

Jeszcze niedawno było to możliwe tylko w filmach science-fiction, dziś każdy z nas może zamieszkać w inteligentnym domu. Inteligentnym, czyli jakim? Budynki też mogą być wysoko zaawansowane technicznie. Jakie zalety mają nowoczesne domy inteligentne?
, 25 kwietnia 2016

Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna w domu

Wentylacja mechaniczna i grawitacyjna w domu

Każdy dom powinien być wyposażony w efektywną wentylację. Jej zadaniem jest odprowadzanie wilgoci, zanieczyszczeń i dwutlenku węgla na zewnątrz budynku. Zużyte powietrze zostaje zastąpione świeżym, co zapewnia korzystny mikroklimat we wnętrzu pomieszczeń mieszkalnych. W domach jednorodzinnych najczęściej znajduje się wentylacja mechaniczna bądź wentylacja grawitacyjna. W ostatnich latach coraz częściej spotykana jest także nowoczesna wentylacja hybrydowa. Którą z nich warto wybrać? Jakie są największe wady i zalety powyższych rozwiązań i jak mają się one do tak popularnej ostatnio rekuperacji? Opowiedz na te pytania znajdziemy poniżej.
, 28 kwietnia 2016

Jakie okna do domu energooszczędnego wybrać?

Jakie okna do domu energooszczędnego wybrać?

Okna PCV do domu energooszczędnego przede wszystkim powinny być szczelne i nie dopuszczać do utraty ciepła. Ciężko odnaleźć się w gąszczu propozycji wielu różnych producentów okien do domów energooszczędnych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak wybrać najlepsze okna do domu energooszczędnego i jak wpływają one na kompleksowy koszt budowy domu energooszczędnego.
, 22 kwietnia 2016

Domy pasywne - liczymy, czy dodatkowe wydatki się zwracają

Domy pasywne - liczymy, czy dodatkowe wydatki się zwracają

Dom pasywny to standard budowy, który gwarantuje nawet ośmiokrotnie niższe zużycie energii, co przekłada się na dużo niższe koszty utrzymania takiego domu. Obecnie takie projekty domów stają się coraz bardziej popularne, a zainteresowanie zdobywają głównie dzięki dotacjom, jakie mogą być pozyskane w celach inwestycyjnych. W Polsce domy pasywne to rozwiązanie wciąż stosunkowo drogie, dlatego tego typu projekty najczęściej realizowane są w Austrii, Szwajcarii i w Niemczech. Nie mniej to własnie w Polsce możesz otrzymać dofinansowanie do domów pasywnych na poziomie nawet 50 000 zł!
, 21 kwietnia 2016

Kupujemy klimatyzator - klimatyzacja domowa bez tajemnic

Kupujemy klimatyzator - klimatyzacja domowa bez tajemnic

Klimatyzatory są bardzo przydatnymi urządzeniami, które efektywnie chłodzą powietrze wewnątrz budynków. Ich zakup wcale nie musi wiązać się z koniecznością wydawania ogromnych sum pieniężnych, tańsze modele możemy nabyć już poniżej tysiąca złotych. W ofertach rynkowych znajdziemy wiele różnorodnych modeli klimatyzatorów, wybierając takie urządzenie powinniśmy zwrócić uwagę na: moc, typ oraz producenta. Są to trzy najważniejsze wskaźniki, dzięki którym możemy dobrać klimatyzator do własnego pomieszczenia mieszkalnego. Zobacz, jaka klimatyzacja domowa będzie najlepsza do Twojego domu!
, 8 kwietnia 2017

Czyszczenie klimatyzacji w domku jednorodzinnym

Czyszczenie klimatyzacji w domku jednorodzinnym

Klimatyzacja domowa stale filtruje powietrze w zamkniętych pomieszczeniach,  a to wiąże się z koniecznością  regularnego oczyszczania. Warto pamiętać, że brudny klimatyzator będzie mniej wydajny i groźny dla Naszego zdrowia. Nie bez znaczenia będzie też fakt, iż zabrudzona klimatyzacja domowa pochłania również więcej energii elektrycznej i staje się mniej ekonomiczna w użytkowaniu.
, 21 kwietnia 2016

Koszty korzystania z klimatyzacji w domku jednorodzinnym

Koszty korzystania z klimatyzacji w domku jednorodzinnym

Na koszty korzystania z klimatyzacji w domku jednorodzinnym składa się kilka podstawowych czynników: pobór energii elektrycznej, wymiana filtrów, cena okresowego przeglądu oraz czyszczenia całej instalacji. Osoby chcące dokonać dokładnych obliczeń powinny zacząć od obliczenia poboru prądu, bowiem opłata za energię elektryczną będzie najistotniejszym wydatkiem.
, 22 kwietnia 2016

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij