Klimatyzator przenośny Fersk – odpowiedź na letnie upały
Na rynku pojawiły się niedawno dwa przenośne klimatyzatory powietrza, które łączą wysoką wydajność z atrakcyjną ceną. Urządzenia marki Fersk mogą stać się ratunkiem dla wielu Polaków, ponieważ coraz częściej jesteśmy narażeni na uciążliwe oraz groźne dla zdrowia, a nawet życia upały.
Ulga i bezpieczeństwo dla każdego
W latach siedemdziesiątych w ciągu roku mieliśmy w Polsce średnio 4 dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C, natomiast w ostatnim dziesięcioleciu było to już 13 dni, czyli ponad trzykrotnie więcej. Ponadto zeszłoroczne lato było jednym z najcieplejszych w historii. Zdaniem klimatologów ocieplanie klimatu będzie postępować, a za 30 lat średnia temperatura będzie wyższa od obecnej o około 2 st. C. Nietrudno wyobrazić sobie, co to oznacza dla Polaków, którzy już teraz z trudem znoszą letnie upały, a nie możemy zapominać, że złe samopoczucie nie jest najpoważniejszym skutkiem przebywania w wysokich temperaturach. Wysoka temperatura może doprowadzić do zasłabnięcia, odwodnienia, a nawet udaru cieplnego, czyli stanu zagrażającego życiu.
Klimatyzacja to najskuteczniejszy sposób obrony przed wysokimi temperaturami, ale ta tradycyjna nie może być zamontowana wszędzie. Przeszkodą bywa brak zgody zarządcy budynku lub sąsiadów, a w przypadku mieszkania usytuowanego w starych kamienicach – także konserwatora zabytków. Na drodze mogą stanąć również finanse, gdyż montaż tradycyjnych klimatyzatorów to niemały wydatek. Zakup klimatyzatora przenośnego wydaje się tutaj znakomitą alternatywą, ale czy takie urządzenie będzie skuteczne?
Z myślą o dużych pomieszczeniach
Najważniejszym parametrem klimatyzatora jest moc chłodnicza. To właśnie ona świadczy o wydajności urządzenia, a więc decyduje o tym, w jakim pomieszczeniu będzie skuteczne. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie dotyczące optymalnego stosunku mocy chłodniczej do powierzchni, gdyż pod uwagę należy wziąć usytuowanie pokoju, powierzchnię ścian zewnętrznych i wewnętrznych, wielkość okien oraz ich ekspozycję oraz izolację cieplną budynku. Dla uproszczenia przyjmuje się jednak, że do schłodzenia metra sześciennego w pomieszczeniu o niewielkich zyskach ciepła potrzebujemy mocy chłodniczej 0,03 kW, a w pokoju średnio nagrzewającym się – 0,0425 kW.
Przeciętna moc klimatyzatorów przenośnych jest niższa niż w przypadku klimatyzatorów stałych, ale nie oznacza to, że wśród tych pierwszych brakuje wydajnych urządzeń. Fersk Vind wyróżnia się mocą chłodniczą 3,52 kW, co czyni go jednym z najwydajniejszych klimatyzatorów powietrza dostępnych na rynku. W mieszkaniu średnio ciepłym jest to wartość wystarczająca dla powierzchni 30 m², a w mało nagrzewającym – dla 40 m².
Klimatyzatory przenośne Fersk - Fersk Vind i dwururowy Fersk Twinne
Taka moc chłodząca jest też pożądana w przypadku mniejszych pokojów, które szybko się nagrzewają, np. ze względu na lokalizację na poddaszu, wychodzenie okien na południe albo słabą izolację cieplną. W małym i niezbyt nagrzewającym się pomieszczeniu wysoka wydajność Fersk Vind sprawi natomiast, że klimatyzator będzie w stanie efektywnie chłodzić powietrze, pracując na niższym, a więc jednocześnie cichszym i bardziej energooszczędnym trybie.
Klimatyzator dwukanałowy – jeszcze efektywniejsze chłodzenie
Fersk Vind jak większość klimatyzatorów przenośnych wyposażony jest w jedną rurę, poprzez którą odprowadza gorące powietrze na zewnątrz. Urządzenie pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje. Inaczej działają tylko te klimatyzatory, które zostały wyposażone w dwie rury, z których pierwsza pełni taką samą funkcję jak w urządzeniu jednokanałowym, natomiast druga pozwala pobierać powietrze spoza budynku. Taki mechanizm jest skuteczniejszy, gdyż nieustanne odprowadzanie powietrza na zewnątrz przez klimatyzator jednorurowy skutkuje wytworzeniem podciśnienia, wymuszającego napływ ciepłego powietrza z otoczenia. Jednym z niewielu klimatyzatorów dwukanałowych jest Fersk Twinne.
Klimatyzator przenośny Fersk Twinne
Urządzenie to może działać po podłączeniu tylko jednej rury, lecz producent rekomenduje montaż obu, gdyż obecność drugiego węża pozwala uzyskać średnio o 25% wyższą efektywność pracy. Dzięki temu klimatyzator Fersk Twinne – mimo iż ma taką samą moc chłodzącą jak Fersk Vind (12000 BTU) – sprawdzi się w jeszcze większych pomieszczeniach. Wyeliminowanie niepożądanego napływu ciepłego powietrza z otoczenia pozwala bowiem szybciej uzyskać optymalną temperaturę, zużywając mniej energii elektrycznej. Warto zaznaczyć, że Fersk Vind nie jest urządzeniem, które będzie przydatne tylko przez kilka najgorętszych dni w roku. Klimatyzator ten został wyposażony w funkcję grzewczą, dlatego można z niego korzystać również w sezonie jesienno-zimowym, jeśli zajdzie potrzeba zastosowania dodatkowego źródła ciepła. Tutaj jednak pojawia się kolejne pytanie: ile to kosztuje? Aktualną cenę i wszelkie promocje można sprawdzić na stronie https://fersk.pl/.
Wydajność i komfort w atrakcyjnej cenie
Urządzenia marki Fersk są w stanie osuszać powietrze oraz odświeżać je, pełniąc funkcję wentylatora. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w cenę sprzętu wliczony jest okienny zestaw montażowy, który zazwyczaj trzeba dokupić oddzielnie. Czy zalety te idą w parze innymi, decydującymi o komforcie użytkowania?
Klimatyzator Fersk Vind umożliwia regulację docelowej temperatury powietrza w zakresie od 16 do 30 st. C, a Fersk Twinne od 17 do 30 st. C. W obu modelach dostępne są trzy intensywności nawiewu i programator czasowy, czyli timer. Aby skorzystać z tych oraz innych opcji, a także uruchomić lub wyłączyć klimatyzator, nie trzeba ruszać się z miejsca, gdyż Fersk wyposażony jest w pilot zdalnego sterowania. Mamy tu zatem rozwiązania znane z droższych klimatyzatorów, lecz w znacznie korzystniejszej cenie. Fersk Vind i Fersk Twinne – które oprócz przedstawionych zalet charakteryzują się też wyjątkową estetyką – można zamówić na stronie producenta.
artykuł sponsorowany