Klucze nasadowe – rodzaje, wiodący producenci, opinie, ceny, porady
Klucze nasadowe służą do odkręcania oraz przykręcenia śrub. Składają się z trzech zasadniczych części, a ich popularność utrzymuje się stale na bardzo wysokim poziomie. Jacy producenci proponują je klientom, jakie są rodzaje tych kluczy narzędziowych, ich ceny oraz opinie na ich temat?
Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Sprawdzone i niezawodne klucze nasadowe
Klucze nasadowe z grzechotką i nie tylko
Klucze nasadowe są złożone z trzech elementów, są to:
- nasadka z otworem na śrubę
- trzpień prosty lub wygięty, trzpień prosty może być wyposażony w przetyczkę lub posiadać uchwyt
- dodatkowe elementy, wśród których wyróżnić można choćby przedłużki czy przeguby
Mają one bardzo uniwersalne zastosowanie, z powodzeniem korzysta się z nich zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak i w tych przydomowych. Można użyć ich przy wykonywaniu różnego rodzaju czynności.
Klucze nasadowe z grzechotką gwarantują wygodną i komfortową pracę bez odrywania klucza od śruby. Ten element dodatkowy sprawia, że część funkcjonalna nie ulega obróceniu mimo wykonywania ruchu narzędziem. To rozwiązanie cenią sobie zarówno właściciele i pracownicy dużych warsztatów, jak i domowi majsterkowicze. Klucze nasadowe z grzechotką oferuje między innymi wiodąca marka Yato, ale również inni producenci, jak choćby Torx czy Neo.
Wielu kupujących wybiera dla siebie zestawy kluczy, jednorazową inwestycją rzędu kilkudziesięciu czy kilkuset złotych zapewniając sobie szereg narzędzi do wyboru. Można w ten sposób nabywać nie tylko komplety kluczy nasadowych z grzechotką, ale i inne modele kluczy, które są nieodzowne do pracy w warsztatach i nie tylko. W przydomowym warsztacie nie powinno zabraknąć innych narzędzi. Sprawdź także ten artykuł o popularnych kluczach żabka.
Klucze narzędziowe Torx - opinie
Wspomniane już klucze nasadowe Torx dostępne są w wielu wydaniach. Mowa zarówno o pojedynczych egzemplarzach, jak i zestawach kluczy, które cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Są one stosowane w mechanice, motoryzacji czy w branży elektronicznej.
Tworzy się je z niezwykle wytrzymałej i solidnej stali chromowo-wanadowej. Z tego właśnie powodu ich żywotność utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Opinie klientów na temat tych kluczy narzędziowych są bardzo dobre. Podkreśla się, że za kwotę rzędu kilkudziesięciu złotych nabyć można profesjonalny zestaw kluczy na wiele lat użytkowania. Taki zestaw narzędziowy to opcja niezwykle praktyczna.
W opiniach pojawiają się informacje o tym, że z powodzeniem wykorzystywane są one tam, gdzie klasyczne klucze nie miałyby racji bytu.
Klucze nasadowe trójkątne i ich zastosowanie
W wielu warsztatach stosuje się regularnie klucze nasadowe trójkątne, które dostępne są w wersji ocynkowanej. W jaki sposób się je wykonuje? Wykorzystuje się do tego stalową rurę ciągnioną na zimno.
Trójkątny profil tych ręcznych narzędzi okazuje się być nieodzownym przy wielu rodzajach prac warsztatowych. A co z ich ceną?
Zestaw kluczy nasadowych trójkątnych można sobie sprawić już za kilkadziesiąt złotych. Nie należą one do najpopularniejszych typów profili modeli nasadowych, jednak są dostępne w sklepach z artykułami remontowo – budowlanymi.
Klucze narzędziowe - sprawdź promocje
Klucze nasadowe – rodzaje
W sprzedaży jest wiele rodzajów kluczy nasadowych, które różnią się od siebie pod kilkoma względami. Można podzielić je choćby ze względu na to, jaki mają trzpień, wyróżniamy tu modele:
- z trzpieniem fajkowym
- z trzpieniem sztorcowym
- z trzpieniem w kształcie litery T
Ten pierwszy swoim kształtem przypomina literę L, dwa kolejne natomiast wykazują duże podobieństwo.
Specjaliści nierzadko korzystają ze specjalnych nasadek, dzięki którym istnieje możliwość swobodnego przekręcania tylko jednym egzemplarzem narzędzia różnych rodzajów śrub, na przykład tych sześciokątnych, dwunastokątnych, calowych czy kwadratowych.
Profesjonalne klucze narzędziowe dla wymagających
Praktyczna przedłużka klucza nasadowego
Te modele narzędzi możemy samodzielnie złożyć, stosując dodatkowe elementy, uchodzą one więc za niezwykle praktyczną opcję w warsztacie. Przedłużka klucza nasadowego bardzo przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy istnieje konieczność przykręcania oraz odkręcania śrub w miejscach uchodzących za trudno dostępne. Ze względu na budowę dzieli się je na: zwykle, giętkie i uchylne.
Wśród przedłużek klucza nasadowego wyróżnić można również różne typy, biorąc pod uwagę ich średnicę. Musi ona być podczas korzystania z narzędzia zgodna ze średnicą nasadki oraz pokrętła, tylko wtedy korzystanie z niej okaże się być bezproblemowym.
Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania sprawia się, że podczas pracy zostaje zastosowany efekt dźwigni, zatem nie trzeba korzystać z dużej siły własnej, by uporać się z przykręceniem bądź odkręceniem śruby.
Zestawy kluczy nasadowych – cena
Relatywnie niewysoka cena pozwala nabyć zestaw kluczy na wiele lat. Ich trwałość i wytrzymałość godne są odnotowania. Za kwotę rzędu kilkuset złotych sprawić sobie można duży, uniwersalny zestaw narzędziowy, który okaże się być opcją niezwykle uniwersalną i bardzo praktyczną.
Ceny pojedynczych egzemplarzy wynoszą zwykle kilka złotych. Jednak domowi majsterkowicze i pracownicy warsztatów wolą zwykle nabyć jednorazowo więcej egzemplarzy (w formie zestawu narzędziowego), zapewniając sobie ich szeroki wybór.
Oczywiście modele wiodących producentów są zwykle nieco droższe od tych stworzonych przez mało znane firmy, jednak zdecydowanie nie warto tu wybierać najtańszych opcji, które nigdy nie okazują się być najlepszymi pod względem jakości.
Klucze gwiazdkowe
Klucze gwiazdkowe są w naszym kraju wykorzystywane relatywnie rzadko przez domowych majsterkowiczów. Stosuje się je w przypadku śrub gwiazdkowych. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się jednak modele imbusowe, które dodaje się nierzadko do zestawów mebli, by ich montaż przebiegł wygodnie.
Produkowane między innymi przez wspomnianą już markę Torx modele nabyć można w cenie kilkudziesięciu złotych za komplet. Mniej znane marki proponują swoje wyroby w niższych cenach.