Klucze płasko oczkowe – zastosowanie

Jak przed chwilą wspomniano, zarówno klucze oczkowe i płaskie posiadają odrębne właściwości, które wzajemnie mogą się uzupełniać. Klucze oczkowe pozwalają na łatwiejsze odkręcanie śrub. Ze względu na większą powierzchnię styczną dotykającą odkręcany element, unikamy ślizgania się kluczy. Taka budowa oczkowych kluczy niweluje również ryzyko uszkodzenia śruby. Jednak to właśnie klucze płaskie lepiej radzą sobie z odkręcaniem śrub w trudniej dostępnych miejscach.

Klucze płasko oczkowe to rozwiązanie, które połączyło te dwa narzędzia. Klucz z jednej strony jest zakończony kluczem płaskim, a z drugiej – oczkowym. Dzięki temu możemy ograniczyć liczbę narzędzi do minimum. Dobre klucze płasko oczkowe znajdą swoje zastosowanie praktycznie wszędzie. Zarówno w przydomowym warsztacie, jak i również u działających profesjonalnie fachowców. Narzędzia tego typu oraz akcesoria sprawdzą się w hydraulice, przy pracach montażowych, a także w warsztacie samochodowym.

Klucze płasko oczkowe na szarym tle oraz polecany zestaw kluczy oczkowych
Polecane klucze płasko oczkowe, a także zestaw kluczy oczkowych i płaskich

Dobre klucze płasko oczkowe – polecani producenci

Poszukując sprawdzony zestaw kluczy oczkowych, warto zwrócić uwagę na polecanych producentów. Do nich zalicza się m.in.:

  • Yato – klucze Yato wyróżniają się bardzo szerokim wyborem możliwości. W grupie narzędzi płasko oczkowych wyróżnimy zestaw kluczy oczkowych obejmujących klucze krótkie, offset 15 stopni, S.A.E, czy też wykończone satyną. Oprócz tego w ofercie znajdują się również gięte klucze oczkowe, które pozwalają na odkręcanie śrub w trudno dostępnych miejscach.
  • Vorel – ciekawie rozbudowany komplet kluczy płaskich i kluczy oczkowych znajdziemy w firmie Vorel. Marka przypisana jest do międzynarodowej grupy TOYA S.A, która oprócz kluczy w swojej ofercie posiada również pozostałe narzędzia budowalne oraz przeznaczone do użytku amatorskiego. W sprzedaży znajdziemy m.in. taki zestaw kluczy oczkowych jak: klucze płasko oczkowe calowe, krótkie, metryczne, z grzechotką, z przegubem, skręcone z grzechotką, jak i również klucze z grzechotką spline. Oprócz tego możemy zakupić również osobno gięte klucze oczkowe oraz zestaw kluczy płaskich.
  • Corona – marka obejmująca narzędzia warsztatowe przeznaczone do użytku amatorskiego oraz półprofesjonalnego. W ofercie znajdują się również dobre klucze płasko oczkowe. Do wyboru w sprzedaży udostępnione są klucze z grzechotką, standardowe, krótkie oraz calowe. Zaletą produktów marki Corona jest bardzo duża dostępność, jak i również atrakcyjne ceny.

Wyposażając swój warsztat, nie należy ograniczać się do kluczy płasko oczkowych. Chociaż oczywiście zestaw kluczy płasko oczkowych sprawdzi się przy wielu pracach montażowych. Za praktyczne akcesoria należy uznać również klucze nasadowe, które sprawdzają się przy trudniej dostępnych śrubach. Jeżeli majsterkowanie nie ogranicza się tylko do sporadycznych czynności, warto zainwestować również w klucze pneumatyczne. Te z kolei nie wymagają użycia siły fizycznej, ponieważ energia do odkręcania lub dokręcania śrub pochodzi ze sprzężonego powietrza. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o kluczach pneumatycznych i ich zastosowaniu.

Komplet kluczy płaskich – ceny i opinie

Mając na uwadze najpopularniejszych producentów kluczy płasko oczkowych, warto dowiedzieć się, ile kosztują poszczególne produkty. Dla porównania, w poniższym zestawieniu zostaną uwzględnione również klucze płaskie, klucze nasadowe, czy też klucze pneumatyczne. Dzięki temu będzie łatwiej podjąć decyzję, które z nich są niezbędne w warsztacie lub po prostu skrzynce narzędziowej. Klucze płasko oczkowe, a także cały komplet kluczy płasko oczkowych to zakup wart rozważenia.

Przykładowe ceny kluczy płasko oczkowych

Nazwa produktu

Cena

Klucze Yato płasko oczkowe crv, calowe ¼” - 3,4”, kpl. 9 szt.

Cena od 38,49 zł - bardzo dobre opinie

Klucze Yato płasko oczkowe z grzechotką 10 mm

Cena od 19,79 zł – bardzo dobre opinie

Klucze Yato płasko oczkowe c-v 16 mm satyna

Cena od 5,79 zł – bardzo dobre opinie

Komplet kluczy płaskich Yato 6-32 12 cz.

168,35 zł

Komplet kluczy płaskich King Tony 10 cz. Calowe ¼-1.1/8”

226,00 zł

Dobre klucze płasko oczkowe Corona 34-50 mm 6 elementów

352,60 zł

Zestaw kluczy płaskich 10 cz. 6-28 mm

226,00 zł

Zestaw kluczy płaskich dwustronnych Schmith 12 szt.

224,15 zł

Zestaw kluczy płaskich z wkładką 10 szt.

208,70 zł

Gięte klucze oczkowe Yato 50x55 mm

189,55 zł

Gięte klucze oczkowe 45 stopni 6 cz. 8-19 mm, King Tony

164,50 zł

Wygięte klucze oczkowe dwustronne King Tony 19x22 m

87,00 zł

Wygięte klucze oczkowe 30x32 mm Yato

72,45 zł

Wygięte klucze oczkowe 30x32 mm Jonnesway

53,90 zł

Wygięte klucze oczkowe 30x32 mm CR-V, Topex

41,20 zł

Akcesoria do kluczy, nasadki udarowe długie komplet 15 cz. ½” Yato

249,00 zł

Akcesoria do kluczy – komplet nasadek z grzechotką ½” 19 cz. Yato

71,90 zł

Akcesoria do kluczy – przegub cardana ½” Yato

8,39 zł

Akcesoria do kluczy – redukcja udarowa ¾” x 1” Yato

43,99 zł

Klucze nasadowe Powerfix

89,90 zł

Klucze nasadowe 108 elementów

129,00 zł

Klucze pneumatyczne ½” oraz 10 nasadek, Stanley

189,00 zł

Klucze pneumatyczne ½” 1550Nm BJC + 10 nasadek 10-19 mm

299,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny